ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
projekt nr 3 "PETA"
Autor Wiadomość
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Przemek napisał/a:
, przecież jadać na normalnym rowerze nie ściskam ud jak dziewica przed .... to tylko normalne pedałuję i między kolanami jet lekko 15cm miejsca skoro support


Zobaczymy ja Ci wypadnie awaryjnie zeskoczyć z siodelka i wtedy mieć ramę pomiędzy nogami. Dobrze przetestuj to póki mozesz jeszcze. :)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   Re: projekt nr 3 "PETA"

Przemek napisał/a:

2 większość z was ma zamontowany bezpiecznik typu ES, gdzie macie go zainstalowany? w środku 'puszki" czy na zewnątrz by mieć możliwość w każdym momencie rozłączyć baterię z sterownikiem, jeśli na zewnątrz to w jaki sposób izolujecie go od wody np deszcz

Wewnątrz, nie za bardzo widzę możliwości zaizolowania S-ki z wewnątrz - chyba że jakaś osobna mała pucha..

Przemek napisał/a:

3. czy na "co dzień" wystarczy wyłączać rower stacyjką czyli sterownik jest ciągle pod prądem?

Wyłączam stacyjką - ale co parę dni otwieram bok do ładowania i wyłączam s-ką bo nie mam zewnętrznego wyprowadzenia na ładowanie.

Przemek napisał/a:

4. przydało by sie jakieś gniazdo usb do zasilania np telefonu, jaki macie patent na wodoszczelne gniazdo montowane w panelu obudowy

Szukaj uszczelnianych gniazdek usb na moto. Akurat są na wyjście zapalniczki 12v - podłączasz do przetworniczki i gra.

Przemek napisał/a:

5. linki przerzutki i tylnego hamulca czy macie poprowadzone po obudowie klocka czy wewnątrz jego

Wewnątrz.

Przemek napisał/a:

6. sterownik montowany pod obudową, jak uszczelniacie złącza sterownika czy wystarczy "zapaćkać sylikonem" czy jest jakieś lepsze rozwiązanie co by przy potrzebie rozkręcane złączy nie bylo potrzeby dłubać sylikonu

Tas daje lockcite czerwony o ile dobrze pamiętam.

Przemek napisał/a:

7. czy maskownica sterownika zamontowanego pod ramą jest szczelna bez otworów wentylacyjnych czyli bryzgoszczelna - to by rozwiązało potrzebę uszczelniania złączy, czy ma otwory wentylacyjne co by 'wietrzyć ' sterownik?

Poprzedni sezon przejeździłem prowizorką bryzgodzczelna / chlapaczem - na tyle żeby chroniła styki przed kąpielą z kałuż i sterownik przed obijaniem kamieniami. Generalnie dawało rade.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

IMPULS napisał/a:
Przemek napisał/a:
, przecież jadać na normalnym rowerze nie ściskam ud jak dziewica przed .... to tylko normalne pedałuję i między kolanami jet lekko 15cm miejsca skoro support


Zobaczymy ja Ci wypadnie awaryjnie zeskoczyć z siodelka i wtedy mieć ramę pomiędzy nogami.

Z ciekawości zmierzyłem średniej wielkości turystyczne enduro (Honda Transalp PD06)
W najwęższym miejscu (kanapa przy zbiorniku) ma 230mm
Zbiornik w najwęższym miejscu czyli tam gdzie trzyma się go kolanami jadąc na stojąco ma 300mm szerokości.
I można spadać czy tam zeskakiwać bez żadnych konsekwencji ze strony motocykla. Gorzej z lądowaniem na glebie ;-)
 
 
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

sirgregs napisał/a:
(Honda Transalp PD06)


Fakt, wysoki motocykl. Ja jeżdzę obecnie Suzuki GS500 więc jak na motocykl to i maly i niski, ale weż pod uwagę że kanapa w motocyklach jest miękka i nawet jakby miala jeszcze więcej to co najwyżej zrobisz szpagat. Ale jeśli masz pod nogami twardą kanciatą ramę to może nie być tak wesolo szczególnie jak spadniesz z pedalów i wylądujesz wlaśnie na ramie. :)
Powiem tak, nie mnie w razie będzie boleć, ;) sam stalem przed dylematem jaką szerokość ramy robić i stanęlo na 100 mm bo więcej osobiście uważam za przesadę. Choć gdyby nie to co napisalem powyżej to zdecydowanie bylbym za szerszą. Ale wole się cieszyć w razie czego niż cierpieć. :) Dlatego lepiej w obecnej sytuacji pojechać na luzie z jakiejś górki i spróbować awaryjnie zsunąć się z siodelka niż póżniej żalować. Ale... jak to mówią nie mój cyrk-nie moje malpy. :)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

sirgregs napisał/a:
Z ciekawości zmierzyłem średniej wielkości turystyczne enduro (Honda Transalp PD06)
piękny motocykl swojego czasu mocno na niego chorowałem marzyła mi się też super tenere albo triumf tiger ale niestety zachorowałem na watowicę i cal kasa idzie w e-piz..- rower

IMPULS napisał/a:
powiem tak, nie mnie w razie będzie boleć,

e, nie dramatyzujmy, tak jak pisałem wyjdzie w praniu, najwyżej oprócz buzera będę ubierał ochraniacz na ja.. jak do king boksingu albo owinę klocka pięknym pluszem w stylu "tygrysie pasy' :shock:

ale do rzeczy

jak pomaga rodzinka to i robota szybciej idzie



a tak to miało by wyglądać




na te wystające druty tak zwane odczepy dal bym kabel zbiorczy ten zielony albo podwojony na zebranie prądu od odczepów oraz plecionka do łączenia ogniw w sekcji



poprosił bym znawców o wyrażenie opinii

dalej
co do bezpiecznika 'es' jakoś uparłem się by mieć go pod ręką, to znaczy jego cześć tylna będzie schowana w klocku a wystawać będzie tylko sam przełącznik uszczelniony takim sylikonem tylko niestety muszę doszukać jakie wymiary ma ten sylikon

Yin napisał/a:

Przemek napisał/a:

5. linki przerzutki i tylnego hamulca czy macie poprowadzone po obudowie klocka czy wewnątrz jego

Wewnątrz.



możesz zrobić fotkę jak masz je wypuszczone z przodu? albo opisać i czy jesteś z tego zadowolony tzn . czy nie mają w jakimś położeniu kierownicy utrudnionej pracy np przez załamywanie się

no i została w zasadzie sprawa osłony sterownika chyba zrobię jednak szczelny 'bryzgoszczelny' co by nie paćkać uszczelniaczem na złącza jeśli sterownik będzie się za bardzo grzał to ponacinam wentylację albo wykonam nową
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Jest ok, dobry projekt. Byle bys wyjsciowe terminale(te odczepy zrobił równo po obu stronach bo prąd nie rozchodzi się równomiernie jak tylko z jednej strony kablem wyjdziesz.
Ta plecionka to aż na wyrost bo tam prądy balansujace to będą znikome, 99% prądu będzie iść przez drut.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Ja bym dał jeszcze odatkowe izolatory na plusy, zabezpieczeń nigdy za wiele zwłaszcza że będziesz to lutować
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Dlaczego nie łączysz tego bezpośrednio u góry (+ z - )? Było by więcej połączeń niż planujesz teraz bez kombinowania z wyprowadzaniem na bok pakietu.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

atomek1000 napisał/a:
Byle bys wyjsciowe terminale(te odczepy zrobił równo po obu stronach bo prąd nie rozchodzi się równomiernie jak tylko z jednej strony kablem wyjdziesz.


bardzo słuszna uwaga, czyli wszystkie doczepy muszą mieć tą samą długość i dopiero lutowane do żyły zbiorczej

atomek1000 napisał/a:
Ja bym dał jeszcze odatkowe izolatory na plusy, zabezpieczeń nigdy za wiele zwłaszcza że będziesz to lutować


jeśli chodzi Ci o izolację miedzy sekcjami to myślę ze mogę sobie ją odpuścić, dałem grube izolatory na plus zrobił mi je znajomy poligraf na laserze są 'chyba' lepsze niż alibabowe, połączenia będą osłonięte dodatkowo pergaminem i spienionym PCV tak ze zwarcie praktycznie niemożliwe

Pykacz napisał/a:
Dlaczego nie łączysz tego bezpośrednio u góry (+ z - )? Było by więcej połączeń niż planujesz teraz bez kombinowania z wyprowadzaniem na bok pakietu.

kurde przeczytałem kilka razy i nie czaje o co Ci chodzi
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

A bo przez tel. z małym "telewizorkiem" to człowiek słabo widzi :) Coś mi się przywidziało. Dobrze jest . Ta plecionka jaki ma przekrój ? Ile kosztuje za metr ?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Pykacz napisał/a:
Ta plecionka jaki ma przekrój ? Ile kosztuje za metr ?

to ta plecionka
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Nie będzie trochę za słaba? Do wkrętarki dałem taśmę niklową 3mm to przepaliło ją od po pierwszym użyciu.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Da spokojnie sobie radę bo przez nią nie będą jakieś duże prądy płynąć.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

tak tam tylko będą płynąć prądy wyrównawcze największą robotę zrobią drutu które są chyba aż nadto spore
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

atomek1000 napisał/a:
Byle bys wyjsciowe terminale(te odczepy zrobił równo po obu stronach bo prąd nie rozchodzi się równomiernie jak tylko z jednej strony kablem wyjdziesz.


zastanawiam sie jak do tego podejść
czy wyprowadzić dwa druty po każdej stronie jeden/
albo
czy może 'doczepy' przylutować do jakiegoś płaskownika miedzianego i kablem wlutować się pośrodku
czy może wyciąć z blachy miedzianej coś alal trójkąt jedną stronę polutować z doczepami a na trzeci wierzchołek dać drut zbiorczy

co byście radzili ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group