ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
E-cross ZIPP i sterownik 36V
Autor Wiadomość
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Śro 15 Lut, 2017   E-cross ZIPP i sterownik 36V

Witam,

Kupiłem młodemu takie cudo:
http://www.zipp.pl/junior/zipp-e-cross,37.html

Lecz okazało się, że rusza jak żółw.

Kupiłem silnik 36V 800W od Magmy i nadal to samo :( Młody jest rozczarowany...

Zastanawiam się co zrobić aby dodać mu mocy.

Sterownik ma na tabliczce 36V 24A. Czyli szczytowo powinien te 800W dostarczać na silnik... Tymczasem nawet na piasku nie ma mowy aby koło "zaboksowało"...

Czy winne mogą być akumulatory? Pomierzyłem napięcia. Naładowane (przez sterownik) mają w sumie ponad 37V jednak na stającym na stojaku motorku i pełnej manetce już delikatne obciążenie (hamuję zaciskając tylny hamulec tarczowy - nie manetką) obniża napięcie do 11,4V na każdym z trzech żelowych akumulatorów czyli w sumie 34,2V.

Zmierzyłem też napięcie na silniku. Pełna manetka ok 36V, obciążenie powoduje spadek napięcia nawet do 16-17V przy zatrzymaniu koła (ręcznie-nie manetką hamulcem tarczowym).

Dopiąłem akumulator samochodowy, było 50V i ta sama historia. Żele spadają do 11,4, a na silniku do ok 17V przy obciążeniu.

Czy tu winne są niewydajne żele czy sterownik?

Czy wymiana na ten
http://www.magma.sklep.pl...era-rowera.html

lub ten
http://www.magma.sklep.pl...TER-SILNIK.html

doda "życia" temu motorkowi?

Niestety magma nie podaje mocy nominalnej/maksymalnej tych sterowników...

Ja i syn będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

A tu sam zainteresowany:
Ostatnio zmieniony przez leszcz Czw 16 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 15 Lut, 2017   

Najsłabszym ogniwem w tej sytuacji są akumulatory żelowe. Mają małą obciążalność prądową i dostarczają małą moc. Trzeba by je wymienić na jakiś konkretny pakiet np z lipo albo lijon.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Zaraz naprawimy ;-)
Niestety (albo stety) prawdopodobnie mechano ma rację ale trzeba to sprawdzić na 100%
Podłącz woltomierz do pakietu akumulatorów po wcześniejszym pełnym naładowaniu.
Powinno być powiedzmy 37V
Wsiądź na motorek tak żeby widzieć cały czas woltomierz.
Bardzo delikatnie odkręcaj gaz aby poczuć że troszeczkę próbuje ruszyć (jednocześnie nogami się zapierając nie pozwól mu żeby Ci wyjechał spod 4 liter)
Cały czas masz czuć że silnik daje troszkę momentu i nie odrywać wzroku od miernika.
Ile tam jest na mierniku? 36V czy może 34?
Jeżeli jest ponad 32V to powolutku odkręć gazu więcej.
Powinno być więcej momentu od silnika (wciaż nigdzie nie jedziemy) i napięcie na aku odpowiednio niższe.
I teraz kwestia kiedy napięcie aku osiągnie graniczne napięcie odcięcia sterownika czyli około 31-32V.
Jeżeli moment na kole był słabiutki (mało odkręcona manetka) i napiecie spadło po chwili do 31V to aku wędruje do pudełka na zużyte aku w najbliższym markecie czy stacji benzynowej.
A w motorku ląduje lipo lub liion.
Jeżeli napięcie na aku było wyższe niż 31V podczas testu nawet przy w pełni odkręconej manetce to szukamy dalej.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Można też sprawdzić hala w manetce - przy niesprawnym objawem może być ograniczenie prędkości.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

@sirgregs: w Twoim teście na pełnym gazie jest 34,2V. Na silniku wtedy mierzone 16V. Prądu niestety nie mam jak zmierzyć mam 20A miernik tylko a tam może więcej iść.

Jak pisałem podłączyłem dodatkowy (czwarty) aku od auta (50V było w sumie) i moc silnika pod obciążeniem była identyczna jak i napięcie na nim przy pełnym gazie (16V).
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Jeżeli jest 34,2V to by znaczyło że napięcie aku jest teoretycznie ok chociaż nie jest to standardowy sterownik i nie mamy pewności co do napięcia odcięcia.
Jeżeli bez problemu utrzymujesz motorek siedząc na nim to znaczy moment jest żaden z silnika.
Prąd z aku powinien być maksymalny w takich warunkach czyli około 24A zgodnie z opisem sterownika. Napięcie na silniku jest obniżone przez sterownik ale tam prąd powinien być większy (może nawet 50A w tej próbie)
Najłatwiej byłoby pożyczyć od kogoś miernik cęgowy DC i po prostu zmierzyć prądy aku i silnika.
Kolejne pytanie to prędkość maksymalna na asfalcie jaką teraz sprzęt jest w stanie rozwinąć bo może oczekujesz momentu na kole jak w benzynie 125 pojemności ;-)
Daj znać jeszcze jaki dokładnie silnik z magmy założyłeś i jaka jest ilość zębów na zębatce silnika i zębatce tylnego koła.
Policzymy czego należy się spodziewać po takiej konfiguracji.
No i zmierz to co sugerował Yin czyli jakie jest napięcie zasilające manetkę (pomiędzy czarnym a czerwonym przewodem powinno być 5V) i jak zmienia się napięcie sterujące (sygnałowe) wychodzące z manetki do sterownika (pomiędzy czarnym a pozostałym przewodem napięcie powinno zmieniać się w zakresie powiedzmy 1-4V w zależności od położenia manetki)

I pytanie zasadnicze.
Kupiłeś to nowe 100% sprawne czy używane/uszkodzone?
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 22 Lut, 2017   

A może to sterownik ogranicza prąd?
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Jestem, jestem, wyjazd miałem. A więc...

sirgregs napisał/a:
Najłatwiej byłoby pożyczyć od kogoś miernik cęgowy DC i po prostu zmierzyć prądy aku i silnika.


Ok udało mi się pomierzyć:

1). W przysiadzie:
- silnik: 10V na pełnym gazie, > 20A (miernik się przekręca)
- aku: 37V bez gazu, 33V8 i 15A na pełnym gazie (500W wychodzi)

2). Moto na stojaku (koła w powietrzu). Pełny gaz, po czym hamuję tylne koło niemal do zatrzymania:
- silnik: pełny gaz przed hamowaniem ~36V i 5-6A, z hamowaniem 15V i > 20A
- aku: z hamowaniem jak "w przysidzie" - 33V8 i 15A

sirgregs napisał/a:
Kolejne pytanie to prędkość maksymalna na asfalcie jaką teraz sprzęt jest w stanie rozwinąć bo może oczekujesz momentu na kole jak w benzynie 125 pojemności


Na prostym asfalcie jakieś 25-30km/h myślę - musiałem nieźle zaiwaniać na rowerze, żeby młodego dogonić.

sirgregs napisał/a:
Daj znać jeszcze jaki dokładnie silnik z magmy założyłeś i jaka jest ilość zębów na zębatce silnika i zębatce tylnego koła.


Silnik magmy.

silnk - 9 zębów
koło - 45 zębów

sirgregs napisał/a:
No i zmierz to co sugerował Yin czyli jakie jest napięcie zasilające manetkę (pomiędzy czarnym a czerwonym przewodem powinno być 5V) i jak zmienia się napięcie sterujące (sygnałowe) wychodzące z manetki do sterownika (pomiędzy czarnym a pozostałym przewodem napięcie powinno zmieniać się w zakresie powiedzmy 1-4V w zależności od położenia manetki)


red-black: 4V9
yellow-black: 0V7 (bez gazu) - 4V1 (pełny gaz)

sirgregs napisał/a:
I pytanie zasadnicze. Kupiłeś to nowe 100% sprawne czy używane/uszkodzone?


Nówka.

Ogromne dzięki za wszelką pomoc bo dla mnie wciąż niejasne czy to aku nie wyrabia czy sterownik za słaby czy jedno i drugie :D
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Wygląda na to że sterownik nie daje tyle ile powinien.
Z aku ciągnie według Twoich pomiarów 15A a zgodnie z opisem powinien brać 24A.
Podmianka silnika w takim układzie nic nie zmienia bo sterownik ogranicza prąd i efektu nie ma żadnego poza takim jak był poprzednio.
Pytanie dlaczego prąd sterownika nie jest taki jak być powinien.
Najprostsze rozwiązanie to wymiana sterownika na taki z magmy o prądzie minimum 30A z aku. Dodatkowo można sterownik z magmy przewoltować. Na przykład sterownik 24V 500W (30A) może pracować na napięciach zasilania od 21V do 50V.
Osiągi będą zdecydowanie lepsze ale rakiety się nie spodziewaj.
Możliwe że fabryczny sterownik ma odcięcie na poziomie 33,8V i dlatego taki efekt. Z drugiej strony pisałeś że dałeś dodatkowo aku samochodowy jako czwarty (tak zrozumiałem) i efekt był taki sam.
Gwarantuję, że jeżeli wrzucisz sterownik z magmy 24V 500W (30A) i zasilisz z 12s lipo (3 x Turnigy 4s HC na przykład) to będzie zdecydowanie lepiej :-)
Niestety prędkość maksymalna również znacznie wzrośnie ale tu można dać "blokadę elektryczną" na manetkę i max prędkość będzie taka jaką zaakceptujesz.

Przy tym silniku, przekładni, napięciu zasilania 36V i odpowiednim prądzie sprzęcik powinien jechać z prędkością max na poziomie
( (2500obr/min/(45/9))*(15cali*3,14*2,54cm)*60min - proszę nie patrzeć na jednostki)
czyli przynajmniej 36km/h.
Przy zasilaniu 12s lipo byłoby to jakieś nawet 50km/h bez zastosowania ograniczenia.
Moment startowy zmieni się na plus przynajmniej dwukrotnie w stosunku do sytuacji obecnej.

I żeby nie było niedomówień. Fabryczne akumulatory nie nadają się do tego sprzętu. Za mała wydajność prądowa.

Szkoda że tak daleko mamy do siebie. Podłączyłoby się 12s lipo i większy sterownik na testy i sprawa byłaby jasna.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Wielkie dzieki!

1. przewoltować? co to znaczy? przeróbka?
2.
Cytat:
Podłączyłoby się 12s lipo i większy sterownik na testy i sprawa byłaby jasna.


No właśnie. Niestety chyba tylko Gdańsk na tym forum najbliżej ale nikt się nie zaoferował...

Ale, ale! Dziś podłączę 3 aku samochodowe. Zobaczymy czy to rzuci nowe światło :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

"Przewoltowanie" to potoczna nazwa podania większego napięcia niż nominalne czy to na silnik czy na sterownik. Nie wiąże się to z żadnymi przeróbkami.
Jeżeli w poprzedniej próbie podłączyłeś dodatkowy aku samochodowy (szeregowo z oryginalnymi trzema) to dokonałeś przewoltowania sterownika (nominalne napięcie 36V) bo napięcie wynosiło około 50V. Sterownik to wytrzymał (znaczy podatny na przewoltowanie ;-) ) ale efektu nie było. Wynika z tego że sterownik nie ma 24A a tylko 15A.
Próba z 3 dużymi akumulatorami rozruchowymi potwierdzi tą tezę prawdopodobnie.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Poszły 3 aku i to samo, max 15A więc wygląda na to że sterownik jest rzeczywiście max 500W.


A zatem ster idzie na pierwszy ogień do wymiany, tylko 24V 30A coś mam obawy czy podoła bo silnik jest 800W nominalnie więc myślę, że pikowo 1200W pociągnie i skoro tak to czemu z tego nie skorzystać. Dlatego rozważam jeden z tych dwóch:

http://magma.sklep.pl/pro...era-rowera.html
http://magma.sklep.pl/pro...TER-SILNIK.html

Swoją drogą skąd taka rozbieżność cenowa?
I straszna lipa ten sklep - żadnych danych technicznych, nawet tabliczek znamionowych...


Co myślicie o tym pomyśle ? :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Sklep lipa ale i tak wszyscy w nim kupują ;-)
Silnik jest nieistotny w sumie (w pewnych granicach) w układzie sterownik-silnik bo i tak sterownik rządzi.
Sterownik 30A w zależności od napięcia aku daje moc w silnik (moc elektryczną maksymalną) odpowiednio:
24V - około 700W
36V - około 1000W
48V - około 1450W
i Twój silnik z powodzeniem to przyjmie i zamieni na mechaniczną z jakąś tam sprawnością (większą niż 80%)
Kup sterownik 24V 500W za 66,99 pln i będzie działał równie sprawnie jak te droższe.
Jedynie próg odcięcia będzie niżej czyli około 20-21V. Ma to taką zaletę że pojedzie na wszystkim 2x12V, 3x12V, 4x12V, 6s-12s lipo, 6s-12s liion. Tylko trzeba monitorować poziom napięcia żeby nie rozładować za nisko.
Jak nie będziesz zadowolony z tego sterownika 24V 500W to go od Ciebie odkupię za 50 pln ;-)
(poważna oferta żeby nie było ale i tak będziesz zadowolony)
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Kupiony, dam znać i trzymam za słowo :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Nie ma sprawy :-)
Tylko nie zasilaj go napięciem większym niż 50V.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group