ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupie cały zestaw najlepiej z kołem 28'
Autor Wiadomość
gozdziu 
początkujący


Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: tst
  Wysłany: Śro 15 Lut, 2017   Kupie cały zestaw najlepiej z kołem 28'

Witam, chcę zelektryzować mojego mtb 28' i poszukuję najlepiej całego gotowego zestawu do przeróbki. Na amazonie/ebayu jest trochę tego ale nie rozróżniam tych chińskich wynalazków.
Nie celuję w moc tylko dystans i bezawaryjność. Do pracy mam 10km, sporo podjazdów, mieszany teren. Czasem robie trasy 60-80km i fajnie by było przejechać np 200km albo poszaleć trochę bardziej w lesie ;]

Rowerek link na kołach 28', hamulce hydrauliczne tarczowe, kaseta 10s.
Jeśli masz coś typu plug&play co będzie pasowało do tego sprzętu to czekam na kontakt.

Płatność przelew/pobranie/allegro jak kto woli.
Wysyłka do uk, ew do polski na 27-28.02 max.


//baterię mogę kupić osobno, ew jeśli ktoś ma chęci i doświadczenie to mogę zlecić budowę. Pozdrawiam.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Witaj. 2000zł jak piszesz w mailu to dość skromny budżet.

W takiej cenie możesz zakupić dobry, używany silnik giant wraz z hallotronami, zapleciony na 28". SIlnik ma gwint na wolnobieg więc max co zainstalujesz to 8 rz i wiążę się to z koniecznością zmiany mechanizmu do wolnobiegów 8rz.

Sterownik 22A na 48V osiągnie prędkość 35km/h co na sztywnej ramie jest optymalną prędkością, potem wszystko tłucze w kręgosłup.

Akumulator jeżeli masz sporo podjazdów polecam na wysokoprądowych ogniwach nowych LG 10A 2900mAh lub panasonic NCR18650PF 2900mAh 10A. Posiadam akurat fabrycznie nowe w cenie 15zł wraz z kosztami zgrzania.

Taki optymalny pakiecik do roweru to 13S6P miałbyś 48V~18Ah czyli ok. 850Wh
bateria kosztuje 1170zł + elektronika sterująca 145zł w nexunie + ładowarka 120zł. Zasięg w granicach 55km na prostej. Przy wzniesieniach zasięg na pewno spadnie proporcjonalnie do nachylenia.

Podkreślam, ze ogniwa są fabrycznie nowe, nie z demontażu, bo te nigdy nie będą tak trzymać jak nowe.

Sterownik 160zł na 22A 48V, manetka z wyświetlaczem 80zł.
Robi się budżet 2050zł + wysyłka.

Silnik masz uzywany, ale bardzo dobry jakościowo.

W chińczyku jeżeli znajdziesz akumulator 18-25Ah z zestawem do 2000zł, prawdopodobnie na 100% będą chinskie niefirmowe ogniwa i nie należy sie dziwić, jeżeli po 200 ładowaniach rower przestanie jeździć.

Nie chętnie złożę zestaw w granicach 2000zł, bo cokolwiek potem wyskoczy kostki, rpzewody i już budżet skacze do góry. Pod koniec marca mam obecnie jakiś wolny termin.

Jeżeli chcesz uratować kasetę musisz kupić sobie 3x droższy silnik z nexuna nine continent kasetowy i zapleść go. Wtedy baterie o tak małej pojemności albo sony VTC5, albo większy pakiet na takich LG 10A 2900mAh np 13S-14S 7-8P.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

glebor napisał/a:
polecam na wysokoprądowych ogniwach nowych LG 10A 2900mAh


Jak by co to mam takie ogniwa nowe na sprzedaż

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6001
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Podobnie cenowo jak u mnie, 15zł jest wraz z kosztem zgrzania i plastikowymi kejsami, taśmą do zabezpieczenia pakietu przed zwarciem, przewodami 4mm, bezpiecznik, gniazdo, kostkami, wszystko w cenie w przeliczeniu na ogniwa. Wiadomo, ze robota też trochę kosztuje, a takto przeliczam po prostu na ogniwa, jest prościej do policzenia. Gołe też w granicach 10zł mogę sprzedać.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group