ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Co by tu zbudowac ?
Autor Wiadomość
Decks
[Usunięty]

  Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   Co by tu zbudowac ?

Witam ! Przyglądam się temu forum od dłuższego czasu. Chciałbym wreszcie wziąśc się za budowę pierwszego pojazdu elektrycznego. Musi być on dość tani (niestety fundusze są małe)
i prosty w budowie. Myślałem żeby kupić jakiś stary rower i wstawić mu silnik lub zbudować fajną hulajnogę. Proszę was o pomoc i radę. Pozdrawiam :) )
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Chyba już masz stary rower, bo nowe są tylko w sklepie. Chyba każdy z nas wychował się z rowerem coś, co lubi.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Decks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Myślałem żeby założyć tarczę zębatkową przy przednim kole, takim samym sposobem jak hamulec tarczowy. Nad kołem zainstalować błotnik na którym będzie znajdował się silnik i za pomocą łańcucha przenieść napęd z silnika do tarczy zębatkowej. Byłby to rower z napędem na przednie koło. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe ? Z góry dzięki za wszelkie opinie!
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Jest możliwe ;) Lepiej założyć wolnobieg i na nim koło zębate. Polecam przemyślenie zastosowania paska zębatego zamiast łańcucha. Jest dużo ciszej ;)
 
 
Decks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Obawiam się tych rozwiązań, ponieważ boje się że nie starczy mi miejsca na zainstalowanie np. koła zębatego. Ale jeszcze się nad tym zastanowie
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Koło o szerokości 15-20mm jakoś się zmieści, a taka szerokość zupełnie wystarczy do przeniesienia sporych mocy. Możliwe, że trzeba będzie trochę rozgiąć przedni widelec, ale to się da zrobić ;)
 
 
Decks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Chyba, że bym spróbował zainstalować na przód szprychy od tylnego koła ? Wtedy już zębatki będą od razu założone.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Szprychy? Raczej całe tylne koło ;)
 
 
Decks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Tak, masz racje :) Jak myślisz to dobry pomysł ?
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Powinno działać, a za sprawą wolnobiegu nie będziesz miał dodatkowego obciązenia podczas jazdy bez napędu (pomijając masę całej zabawki).

Kup jakiś silnik od hulajnogi, załóż bagażnik na przód (pewnie trochę rzeźbienia będzie, to musi być stabilne!) mała zębatka na silnik, możliwie duża zębatka na koło, manetka, sterownik hulajnogowo-skuterkowy, ładowarka no i oczywiście akumulatory (nie polecam na przód, będzie się gorzej kierowało) i... jesteś w domu :)
_________________
No i jest :)
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

Taaaa, skąd ja to znam :lol: http://my.opera.com/maruc...ow.dml?id=37276
Tylko ja nie bawiłem się w finezyjne rozwiązania z wolnobiegiem. W moim przypadku moc była - dosłownie - druzgocąca, zwłaszcza, że nie było kontrolera, więc jazda na ostro ;)
No, ale od czegoś zabawę z elektryką trzeba było zacząć...
Aha, te zdjęcia to już po crash teście, konkretnie dachowaniu po zablokowaniu łańcucha w kole ;)
 
 
Decks
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

Tylko jaki silnik do tego włożyć ?
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

Żeby ktolowiek mógł ci pomóc w odpowiedzi na tak postawione pytanie musiałbyś okreslić jakich osiągów po sprzęcie oczekujesz. Czy liczysz tylko na wspomaganie czy chodzi o rekordy prędkości itp.
 
 
Decks
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

Chce żeby rower nie musiał mieć nie wiadomo ile akumulatorów, a co do prędkości to myślę że 25 km/h wystarczy.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

Szczęśliwie niewygórowane oczekiwania ;) Myślę, że w takim przypadku najtaniej i najprościej byłoby przenieść żywcem cały zestaw napędowy z hulajngi 250W, ewentualnie 350W z akumulatorami 12Ah
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group