ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Kontroler FOC
Autor Wiadomość
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Jak przeciągnę przewody to nawalę tam silikonu między przewody coś w deseń GT1500 , na pewno ochroni to przed lekkim pociągnięciem za nie.

Poza tym przewody u mnie po wyjściu ze sterownika od razu będą zakręcały 180 stopni w stronę tyłu sterownika wzdłuż obudowy , wymusza to u mnie miejsce sterownika w skrzyni.

U ciebie sterownik jest osobno i masz większą szansę, że coś ci zahaczy i pociągnie dlatego dławica ma większy sens, u mnie w skrzyni raczej przewody będą miały spokój

Pewnie za niedługo w temacie o moim rowerze wkleję fotki jak wygląda całość już na gotowo.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Mitar napisał/a:
Jak przeciągnę przewody to nawalę tam silikonu między przewody coś w deseń GT1500 , na pewno ochroni to przed lekkim pociągnięciem za nie.

Poza tym przewody u mnie po wyjściu ze sterownika od razu będą zakręcały 180 stopni w stronę tyłu sterownika wzdłuż obudowy , wymusza to u mnie miejsce sterownika w skrzyni.

U ciebie sterownik jest osobno i masz większą szansę, że coś ci zahaczy i pociągnie dlatego dławica ma większy sens, u mnie w skrzyni raczej przewody będą miały spokój

Pewnie za niedługo w temacie o moim rowerze wkleję fotki jak wygląda całość już na gotowo.

I elegancko. Myślałem też o kleju na gorąco w tym miejscu ale to ryzykowne, można poprzepalać przewody.

Ja rzeźbię dystans z silikonu. Kupiłem dwie nowe dławice, dłuższe śruby oraz długie podkładki przez co panel jest odsunięty od obudowy o ok 1-1.5 cm. Dzięki temu przewody nie dotykają bezpośrednio płytki i luźno wchodzą przez dławicę a następnie do złączek. Powstała szpara została usunięta za pomocą silikonu na 380 C. Wyglądem szału nie ma ale liczę, że zda egzamin.

Czy wyklejenie obudowy od środka kaptonem nie spowoduje pogorszenia termiki sterownika? Chcę zabezpieczyć obudowę aby zniwelować wszelkie możliwości zwarć.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Czy sterownik Barmala X-2 współpracuje z czujnikiem temperatury w silniku QS 1000W T5?
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Przyszedł mi właśnie sterownik barmal X2d. do czego służa piny od 1 do 10, i gdzie jest stacyjka?
Jakiś inny ten sterownik niż ten z pierwszego postu.


IMG_20180216_101352.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 225 raz(y) 3,12 MB

 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Rugorlos27 napisał/a:
Przyszedł mi właśnie sterownik barmal X2d. do czego służa piny od 1 do 10, i gdzie jest stacyjka?
Jakiś inny ten sterownik niż ten z pierwszego postu.

Sorry, aktualizacja opisu w pierwszym poście :-)
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

A ja mam taki :mrgreen:



migawka_001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 168 raz(y) 78,27 KB

 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Czy to jest oprogramowanie ( soft ) tylko pod android? Bo ja nie mam Androida tylko Microsoft Lumia.

Mitar napisał/a:
Zrobiłem dziś otwory na przewody, chciałem sprawdzić czy przepusty kablowe się wpasują i powiem, że jestem zadowolony z efektu.
Otwornica ułatwiła zadanie.

Od drugiej strony musiałem trochę naciąć brzegi gumy aby płytka się wpasowała i nie wypychała gumy.

Tak to wygląda jeszcze bez przewodów:

X2
Obrazek

Obrazek


Ale pięknie wyszło :shock:
Gdzie kupiłeś te gumki?

Moje przewody w środku były nie dokręcone, to je dokręciłem i dodatkowo czerwony i czarny gruby zaizolowałem taśmą, bo były niebezpiecznie blisko siebie i bez termokurczek. Jakby się zwarły, to masakra. Fota po izolacji, po robocie. Też tak miałeś?



migawka_002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 196 raz(y) 90,85 KB

 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

henio napisał/a:
Czy to jest oprogramowanie ( soft ) tylko pod android? Bo ja nie mam Androida tylko Microsoft Lumia.

Mitar napisał/a:
Zrobiłem dziś otwory na przewody, chciałem sprawdzić czy przepusty kablowe się wpasują i powiem, że jestem zadowolony z efektu.
Otwornica ułatwiła zadanie.

Od drugiej strony musiałem trochę naciąć brzegi gumy aby płytka się wpasowała i nie wypychała gumy.

Tak to wygląda jeszcze bez przewodów:

X2
Obrazek

Obrazek


Ale pięknie wyszło :shock:
Gdzie kupiłeś te gumki?

Moje przewody w środku były nie dokręcone, to je dokręciłem i dodatkowo czerwony i czarny gruby zaizolowałem taśmą, bo były niebezpiecznie blisko siebie i bez termokurczek. Jakby się zwarły, to masakra. Fota po izolacji, po robocie. Też tak miałeś?

Obrazek


Henio daj lepiej gruby termokurcz z klejem a nie taśmę
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Ok, tak zrobię. Dam termokurcz. Też tak myślałem, ale nie ma. Będę musiał kupić.
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Gumki: http://allegro.pl/przepus...6707664771.html (10 szt. w komplecie)

Co do termokurczy polecam zaopatrzyć się w nawet kilka kompletów:
https://www.aliexpress.co...2673557063.html

Przydadzą się w przyszłości do wszystkiego.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Mitar napisał/a:
Gumki: http://allegro.pl/przepus...6707664771.html (10 szt. w komplecie)

Co do termokurczy polecam zaopatrzyć się w nawet kilka kompletów:
https://www.aliexpress.co...2673557063.html

Przydadzą się w przyszłości do wszystkiego.


W życiu nie kupowałem na Aliexspress :sad: To się płaci przy odbiorze i klika jak w normalnym sklepie internetowym, czy kasa z góry na konto?
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Normalny sklep jak allegro, tylko że przeważnie z darmową wysyłką i czeka się od 2tyg do miesiąca na przesyłkę. Płacisz przez przelewy24 z dowolnego banku.

Więcej na: http://aliholik.pl/jak-kupowac-na-aliexpress/
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Dzięki Mitar za podpowiedź :)

Mam takie pytanie techniczne odnośne sterownika Barmala:

Ktoś napisał, że potrafi się grzać nawet do 100 stopni. Więc chyba powinno się go dawać na zewnątrz skrzynki? Po co podgrzewać akusy?
 
 
PawLas 
początkujący



Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 43
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Pytać Barmala na ile ustawił zabezpieczenie termiczne sterownika. Mój nie przekracza 60°C w porywach.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

PawLas napisał/a:
Pytać Barmala na ile ustawił zabezpieczenie termiczne sterownika. Mój nie przekracza 60°C w porywach.


Ta... Obraził się na mnie Mistrz:


barmal napisał/a:
henio napisał/a:
Dokładnie. Ważne informacje pisz Barlama w pierwszym swoim poście i pisz datę przy edycji, o tak:

----edit 9.II.2018r-----

Ułatwi to znacznie sprawę. Dzięki.

Ok, specjalnie dla Ciebie Henio będę opisywał wszystkie pierdoły, które zmieniłem w sofcie. Łącznie z kodem. Choć wiem, że to u Ciebie bardzo niebezpieczne, bo może masz jakiegoś znajomego programatora, który za kilka groszy napisze Ci program i se po prostu wklepiesz w procka...
A będzie to wyglądać mniej więcej o tak:
if(henio_się_pyta_o_soft)
wyłącz_kompa;
else
po_zawodach_i_leć_po_browara_bo_już_za_późno;
:mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lepie już o nic nie będę pytał, bo przypierniczy przez ekran :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group