ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Kontroler FOC
Autor Wiadomość
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Wojtas82 napisał/a:
Jestem za.
Grzeje wam się sterownik? Ja dziś zanotowałem 97....sporoo..

Jakbyś go jeszcze dodatkowo owinął folią izolującą i dopiero tak upchał do torby to by miał i więcej...

Ludzie, przecież trochę zdrowego razsądku a da się uniknąć wielu, wielu niepotrzebnych awarii...

Przecież nie można sobie ot tak po prostu go zapakować do torby i jazda. Ciepło, szczególnie przy niskich obrotach bardzo szybko wydziela się na tranzystorach i trzeba je odprowadzić!

Instrukcja, strona 1 jak wół o tym napisałem. Opisałem też dokładnie większość funkcji, jak np. I2t, czyli dynamiczne ograniczenie prądu. Bardzo pomocne w takich sytuacjach dla przykładu.

Też napisałem o prowadzeniu kabli wraz z udokumentowanymi zakłóceniami! Pomysły typu sterownik na kierownicy, kabel przez cały rower do silnika aż bolą. Sorry ale czasem na prawdę brak słów.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Przepraszam, że pozwoliłem sobie wyrazić moją amatorską opinię. Niestety nie mam doktoratu z elektryki moje pytania i wątpliwości mogą okazywać się błahe i głupie. Nie będę się więcej dzielił opiniami i zadawał pytań.
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Wojtas82 napisał/a:
Przepraszam, że pozwoliłem sobie wyrazić moją amatorską opinię. Niestety nie mam doktoratu z elektryki moje pytania i wątpliwości mogą okazywać się błahe i głupie. Nie będę się więcej dzielił opiniami i zadawał pytań.


Tu nie chodzi o wyrażanie ni to amatorskich czy naiwnych opinii. Lub też doktorat z czegokolwiek. Od tego jest forum aby pytać. Jest wśród nas masa ludzi z wielkim doświadczeniem i wiedzą, którzy w 100% pomogą. Ale wydaje mi się, że aby cokolwiek robić konieczna jest wiedza. Jeśli jej nie mam, pytam. Ale też we własnym zakresie czytam, szukam, próbuję, testuję, zaznajamiam się z instrukcją itd.
A nie tylko czekam aż ktoś za mnie cokolwiek zrobi czy zaserwuje mi wszystkie odpowiedzi na srebrnej tacy. Bez konkretnego zobrazowania całej sytuacji, bez czego nikt nie jest Ci w stanie czegokolwiek doradzić.
Wyjaśnię o co mi chodzi..
Wojtas82 napisał/a:
Grzeje wam się sterownik? Ja dziś zanotowałem 97....sporoo..

Skąd ktokolwiek może wiedzieć gdzie masz zainstalowany sterownik?
Ja sam po tych niezliczonych wiadomościach łottsapowych musiałem poszukać bo coś pamiętałem, że pisałeś o torbie. Poszukałem i znalazłem fotkę sterownika w torbie.
Mógłbym wprawdzie się zapytać a dlaczego się grzeje, czy może nie jest schowany itd. Ale to mija się z celem. W Twojej gestii leży zobrazowanie problemu tak aby możny by jak najszybciej i lepiej pomóc.

Druga sprawa. Ktoś postronny, czytając to stwierdzi: ok, sterownik barmala się grzeje więc jest do dupy.
Dla Ciebie jest to kolejny wpis ale konsekwencje tego z koleji spoczywają na mnie. Pojawiające się pytania prostuję ja.
Uważasz, że to jest w porządku?

Poświęciłem na ten sterownik sporo czasu i wiem co może. To wszystko krótko ale treściwie przelałem w opis i każdy może sobie go ściągnąć i się zaznajomić. I wydaje mi się, że po lekturze część pytań się rozwieje czy rozjaśni. Jednak w razie wątpliwości oczywiście pytać a na pewno odpowiem. Ale zasypywać setkami pytań ot tak, bo przecież od niego kupiłem i mogę to już trochę przesada.

Teraz pytanie z mojej strony: miałeś, wcześniej sterownik GT. Ile razy skierowałeś pytanie do producenta?
Sorry, może mnie poniosło, już od prawie tygodnia męczy mnie cholerna grypa i gorączka...
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Barmal ale większość osób kupuje twój sterownik bo jest mały i chcą go wozić w skrzynkach, torbach. Sam mam zamontowany X2 w skrzynce i nie wyobrażam sobie wozić go pod ramą.

Instrukcja jest , filmiki są i chwała ci za to ale o ile filmiki są zrozumiałe to instrukcja dla takich laików jak my już nie zawsze.
Nie oszukujmy się większość z nas to albo zielonki albo ex-użytkownicy blokowców których podpięcie było banalnie proste a tu nagle dostają czyjąś "pracę magisterską" i nie ma zlituj :D

Ja dalej nie rozumiem parę rzeczy choć instrukcję czytałem kilka razy, ale boję się pytać po takich postach jak wyżej :P

U mnie np jest taka sytuacja ,że przy wyłączonej stacyjce czujnik wskazuje temp ~21C , jak jest stacyjka odpalona to po 5min wskazuje 36C i na tym się zatrzymuje, obudowa jest lekko ciepła. Oczywiście nic więcej nie robię.
I teraz albo mogę siedzieć cicho i się nie narażać albo spytać. Nie twierdzę że to problem ale chciałbym wiedzieć czy to normalne.

To samo było z bugiem w napięciu też dzięki temu że marudziłem dało się to wychwycić.

Moim zdaniem w wątku powinny toczyć się dyskusje bo sterownik jest naprawdę dobry tylko ludzie muszą wiedzieć jak się z nim obchodzić.

Ps.

Kiedyś obiecałem i powoli spełniam obietnicę, jest już alpha apki współpracująca ze nowymi sterownikami barmala:



Apka będzie pokazywała kafelki z informacjami bez możliwości zapisu konfiguracji sterownika (ze względów bezpieczeństwa)
Kafelki przezroczyste , można je układać samemu i wyświetlać na każdej aplikacji (np google map)
Dodatkowo wszystkie parametry lądują do excela (csv) i potem można je obrobić samemu albo użyć mojej aplikacji desktopowej (już jest ale muszę doszlifować)
aktualnie mam to zrobione tak że po wyłączeniu apki albo stacyjki plik automatycznie ląduje na dropboxie i jest do niego od razu dostęp z komputera. Tak było mi wygodniej.

Nie wiem kiedy udostępnię bo muszę parę rzeczy przerobić jeszcze i przetestować a na razie mam rower uziemiony :/

Aha , sterownik chyba źle zaokrągla wysyłane napięcie ,za bardzo w górę, przy 84.2V (mierzone kilkoma miernikami) pokazuje 85V
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Mitar napisał/a:
Barmal ale większość osób kupuje twój sterownik bo jest mały i chcą go wozić w skrzynkach, torbach. Sam mam zamontowany X2 w skrzynce i nie wyobrażam sobie wozić go pod ramą.

Instrukcja jest , filmiki są i chwała ci za to ale o ile filmiki są zrozumiałe to instrukcja dla takich laików jak my już nie zawsze.
Nie oszukujmy się większość z nas to albo zielonki albo ex-użytkownicy blokowców których podpięcie było banalnie proste a tu nagle dostają czyjąś "pracę magisterską" i nie ma zlituj :D

Ja dalej nie rozumiem parę rzeczy choć instrukcję czytałem kilka razy, ale boję się pytać po takich postach jak wyżej :P

U mnie np jest taka sytuacja ,że przy wyłączonej stacyjce czujnik wskazuje temp ~21C , jak jest stacyjka odpalona to po 5min wskazuje 36C i na tym się zatrzymuje, obudowa jest lekko ciepła. Oczywiście nic więcej nie robię.
I teraz albo mogę siedzieć cicho i się nie narażać albo spytać. Nie twierdzę że to problem ale chciałbym wiedzieć czy to normalne.

To samo było z bugiem w napięciu też dzięki temu że marudziłem dało się to wychwycić.

Moim zdaniem w wątku powinny toczyć się dyskusje bo sterownik jest naprawdę dobry tylko ludzie muszą wiedzieć jak się z nim obchodzić.

Ps.

Kiedyś obiecałem i powoli spełniam obietnicę, jest już alpha apki współpracująca ze nowymi sterownikami barmala:

Obrazek

Apka będzie pokazywała kafelki z informacjami bez możliwości zapisu konfiguracji sterownika (ze względów bezpieczeństwa)
Kafelki przezroczyste , można je układać samemu i wyświetlać na każdej aplikacji (np google map)
Dodatkowo wszystkie parametry lądują do excela (csv) i potem można je obrobić samemu albo użyć mojej aplikacji desktopowej (już jest ale muszę doszlifować)
aktualnie mam to zrobione tak że po wyłączeniu apki albo stacyjki plik automatycznie ląduje na dropboxie i jest do niego od razu dostęp z komputera. Tak było mi wygodniej.

Nie wiem kiedy udostępnię bo muszę parę rzeczy przerobić jeszcze i przetestować a na razie mam rower uziemiony :/

Aha , sterownik chyba źle zaokrągla wysyłane napięcie ,za bardzo w górę, przy 84.2V (mierzone kilkoma miernikami) pokazuje 85V


No tak, każdy ma oczywiście wolną drogę w montażu i używaniu. Sterownik też nie ma zabezpieczenia i pomimo, że jest ze względu na małe gabaryty i tym samym małą pojemność termiczną teoretycznie ograniczony do 2,5kW to praktycznie można mu wpakować 50A przy 80V. Wielokrotnie apelowałem o zdrowy rozsądek i każdy zapewne sam dla siebie powinien rozstrzygnąć co mu bardziej warte.

Jeśli go montujemy w torbie, należy powoli podkręcać prąd i obserwować temperaturę. To zawsze powtarzam i też wielokrotnie pisałem. Mój sterownik nie jest jakimś cudem, nadzwyczajnie różniącym się od innego blokowca. I podczas gdy wszystkim ogólnie wiadomo aby blokowca nie chować do torby to z barmalowym wręcz przeciwnie. I to jest właśnie ten "zdrowy rozsądek" o który do znudzenia apelowałem.

Też nie chodzi mi o pytania. Wręcz przeciwnie, zawsze odpisuję i odpisywałem. Tego chyba mi nikt nie może zarzucić. Także przez łatsapa. I jeśli są jakieś uwagi, błędy to jak najbardziej. Też i dzięki za to. Też jestem tylko człowiekiem i też się mylę.
Ale podczas gdy wszyscy razem wzięci napisali 1/30 tego co napisała jedna osoba, nie wspominając o telefonach to gdzieś po drodze rodzi się pytanie czy to na prawdę dobry pomysł aby zastosować sterownik barmala.
A z drugiej strony, nie doszukałem się w którymkolwiek wątku żadnej pozytywnej wzmianki o "serwisie" barmala...

Proszę pamiętać, ja z tego nie żyję. Sterownik zrobiłem z hobbistycznego zamiłowania i jeśli ktoś chce oraz wie co go czeka po przeczytaniu wątku czy instrukcji to ok. Jednak tu też nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, tym bardziej gdy brzmią mniej więcej tak: sterwnik nie rusza, co jest? Bez podania czegokolwiek, napięcia czy innych parametrów. To tak jakby ktoś zadzwonił do warsztatu i powiedział, panie fura mi nie jedzie, co z nią jest?

Ale może się mylę.

Teraz postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie: &/¤&%#&¤)=(=/%¤&%¤#¤krrrwrrrr/&¤%&%¤=/(&=(#¤%#""...
OK, już mi przeszło, wziąłem tabletkę :-)
Temperatura 21 jest minimalna, którą sterownik pokazuje. Nie wiem o co chodzi ze stacyjką, jeśli jest odłączona to procesor nie działa... i tym samym nie wysyła żadnych danych...
Co do temperatury 36C, z czasem wszystko się minimalnie nagrzeje, czy to przez pracujące tranzystory czy przetwornicę i może temperatura podejść do takiej jaką zaobserwowałeś. Mam teraz zapuszczoną X2-kę z zewn. termometrem i temperatura się zgadza ze skazaniami apki.

Odnośnie napięcia, nie mogę potwierdzić. Mam rozdzielczość 0,5V i pokazuje dokładnie. Mierzone kalibrowanym miernikiem i oscyloskopem.

Klik

P.S. Apka fajna :-)
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

@ Barmal - napisałem już, nie zamierzam zadawać więcej niewygodnych i w ogóle żadnych pytań. Przepraszam, że pytałem o cokolwiek.
Co do sterownika blokowego, męczyłem Tasa również i jakoś nie miał problemów z tłumaczeniem, doceniam jego cierpliwość.
Tak to niestety jest jak sterownik kupuje ktoś kto się nie zna na elektryce, przykro mi, że nie jestem bezobsługowym klientem. Tak już niestety mam, że lubię drążyć temat i myslałem, że po to jest ten wątek aby rozwiązywać problemy, dyskutować o wątpliwościach a nie tylko gloryfikować zajebistość sterownika. Doceniam serwis co pisałem Ci na whatsupie, jeśli masz potrzebę, mogę opisać sytuację tutaj ale sądziłem, że wyjaśniliśmy temat prywatnie i nie ma potrzeby?
Sterownik jest bardzo dobry, nigdy nie napisałem, że jest zły. To, że mam problemy z ustawieniem, podłączeniem i ogólnym użytkowaniem nie uprawnia Cię do ciśnięcia mi. Wykaż trochę cierpliwości i nie odbieraj moich wypowiedzi jako atak.
Z mojej strony koniec tematu bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Nie lubię taki forumowych wojenek.
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Wojtas82 napisał/a:
@ Barmal - napisałem już, nie zamierzam zadawać więcej niewygodnych i w ogóle żadnych pytań. Przepraszam, że pytałem o cokolwiek.
Co do sterownika blokowego, męczyłem Tasa również i jakoś nie miał problemów z tłumaczeniem, doceniam jego cierpliwość.
Tak to niestety jest jak sterownik kupuje ktoś kto się nie zna na elektryce, przykro mi, że nie jestem bezobsługowym klientem. Tak już niestety mam, że lubię drążyć temat i myslałem, że po to jest ten wątek aby rozwiązywać problemy, dyskutować o wątpliwościach a nie tylko gloryfikować zajebistość sterownika. Doceniam serwis co pisałem Ci na whatsupie, jeśli masz potrzebę, mogę opisać sytuację tutaj ale sądziłem, że wyjaśniliśmy temat prywatnie i nie ma potrzeby?
Sterownik jest bardzo dobry, nigdy nie napisałem, że jest zły. To, że mam problemy z ustawieniem, podłączeniem i ogólnym użytkowaniem nie uprawnia Cię do ciśnięcia mi. Wykaż trochę cierpliwości i nie odbieraj moich wypowiedzi jako atak.
Z mojej strony koniec tematu bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Nie lubię taki forumowych wojenek.


Tu nie chodzi o niewygodne pytania. Nie mam problemu przyznać się do błędu jeśli takowy popełnię. Też i nieraz się to zdarzało.
Mi tu chodzi o co innego. Mianowicie o rzetelność wypowiedzi na forum i ilość zadawanych pytań prywatnie przez komunikator. Tu nie ma żadnej relacji! Na forum wyciągasz przedwczesne wnioski, nie podpartych żadnymi dowodami a na łotsapie pytasz mnie czy to możliwe!

Miałeś swego czasu problem ze stukającym silnikiem. Nagrałeś film i szybko stwierdziłeś: to wina sterownika! Mam winowajcę => sterownik barmala jest sprawcą.
Po czym pytasz mnie przez komunikator czy to możliwe. Cierpliwie odpisuję i telefonuję, że z racji doświadczenia raczej nie ale nie wykluczam. Powiedziałem, że trzeba by dokładnie przetestować itd. No i z drugiej strony uważam, że tak pochopne stwierdzenie uważam za nieco przesadzone tym bardziej, że nie ma pewności czy wina leży faktycznie po stronie sterownika. Usunąłeś posta, zgadza się. Ale chodzi o sam fakt. To samo ostatni Twój post o grzaniu się sterownika. Bez podania rzetelnych informacji z tym związanych. Piszesz aby pisać. Takie wrażenie odnoszę.
Jako konstruktor elektroniki podchodzę pragmatycznie do sprawy i liczą się dla mnie fakty. Gdybać zaś mogę sobie przy browarze o dupie maryni. I jeśli ktoś ma problem z moim sterownikiem staram się go rozwiązać. Ale proszę o fakty i rzetelne informacje!

Policzyłem Twoje wiadomości na łotsapie. Od 20.11 do 13.03 było ich 920. Rekord 118 w 1 dzień. Ja nie jestem w stanie Tobie na wszystko odpowiedzieć. Nie liczę już kilkudziesięciu minut rozmów. Tym bardziej, że większość odpowiedzi na Twoje pytania przewijały się wielokrotnie w różnych wątkach.

Pytaj, ale też pokaż trochę własnej inicjatywy. Jeśli ktokolwiek zaserwuje Ci wszystko na srebrnej tacy, niczego się nie nauczysz. A o to chyba w tym wszystkim chodzi. Aby wiedzieć co się robi. Tym bardziej, że wozisz na tym swoje szanowne 4 litery :-)

Przepraszam, że tak to tu roztrząsam ale serio nie jestem fizycznie w stanie odpowiadać na setki pytań w tak skomprymowanym czasie.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Nie chcę tego kontynuować. Zapewniłeś sobie ciszę z mojej strony. Pozdrawiam.
 
 
PawLas 
początkujący



Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 43
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Wchodzę na wątek po tygodniu zobaczyć czy jest coś ciekawego, a tu?
Dym na maksa. 😤 😁😁😁
118? Patrz Pan, a ja myślałem, że jestem uciążliwy.

Wojtas nie dąsaj się. Po tygodniu wszystkim przejdzie (Barmalowi grypa, tobie foch) i będzie luzik.

Mitar! Będzie zapis do pliku! Słońce Ty moje! I to z automatu do dropboxa. Super.

No, szanowni Państwo. Saperki w dłoń i zakopywać ciupazki wojenne. Byle głęboko.
Ostatnio zmieniony przez PawLas Sob 17 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Tak to jest z nie którymi, że sami jakoś do niczego dojść nie mogą i meczą bułe cały czas o wszystko zamiast samemu cokolwiek zrobić , potestować i wyciągnąć wnioski, zamiast poczytać trochę co i jak i zadać 5 wartościowych pytań to pada potem 100 o różne głupooty gdzie połowa z nich jest logiczna wcale się nie dziwie barmalowi bo dobrze wiem o czym pisze, sam doświadczyłem takich sytuacji i jest to męczące.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

barmal napisał/a:

Miałeś swego czasu problem ze stukającym silnikiem. Nagrałeś film i szybko stwierdziłeś: to wina sterownika! Mam winowajcę => sterownik barmala jest sprawcą.
Po czym pytasz mnie przez komunikator czy to możliwe. Cierpliwie odpisuję i telefonuję, że z racji doświadczenia raczej nie ale nie wykluczam.

Pamietam ten wątek, jednak to silnik był przyczyną?
Też kiedyś zrobiłem sterownik tylko do webasta uruchamiany sms-em, poczatkowo myslalem robic niewielkie ilosci i sprzedawać w formie kitu do montazu w piecu webasto, ale potem pomyślałem ze przecież trafi on do rożnych ludzi, jeden sie przyłoży i zamontuje i zaprogramuje jak trzeba a drugi pojdzie na maxa, spali fure, potem może sprawy sądowe, poco mi to :lol:
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

No nie wierzę... Nie będę się tu tłumaczył bo nie mam z czego. Skoro to czasy komuny w stylu kup i radz sobie sam to rozumiem. Wybaczcie, że wam tu naśmieciłem swoją roszczeniową postawą. Życzę samych zadowolonych klientów, którzy zajebiscie znają się na elektryce i nie zadają miliona męczybulskich pytań. Możesz pokasowac moje posty aby tu nie bruździły.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Wojtas82 broń Boże nie chodziło mi o Ciebie tylko ogólnie o roszczeniowe podejscie ludzi, tak jak była mowa ze jak jest duzy producent to ludzie mają dystans, a na małego poleje sie fala hejtu i wymagania są czasami wyższe niż byś kupił w sklepie gdzie dostał byś tylko skromną ulotke-instrukcje. Nie fochaj sie, kazdy moze nie wiedzieć i być alfa i omega
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Jaki hejt? Jaram się tym sterownikiem od samego początku, zadaję pytania bo tak mnie matka uczyła, że kto pyta nie błądzi. Mam eksperymentować z elektryką jak się na niej nie znam? Nie chciałem tu robić dymu, nie jestem konfliktowym człowiekiem a zostałem potraktowany jak intruz, który przeszkadza. Skoro tak to po raz trzeci napiszę, nie będę więcej marudzić i męczyć buły jak to ktoś powyżej napisał. Szkoda, że do tego doszło ale mleko już się rozlało.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Nie zachowuj sie jak przedszkolak, poowijałeś ta baterie folią do okoła i czego sie spodziewałeś? Czy trzeba być wielkim znawcą zeby sie domyśleć ze być może bedzie sie to grzało? Nie dziwił bym sie dziecku ale Ty juz pare lat siedzisz w tych tematach i co nie wyciągasz zadnych wniosków, wszystko tak na pałe robisz? O hejt chodziło mi o wpis w ktorym piszesz ze sie sterownik grzeje ale wad w swojej pracy sie nie dopatrujesz. Zaluje teraz ze sie odezwałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group