ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Kontroler FOC
Autor Wiadomość
kaczy9999 
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Śląskie
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Czy ta wersja "barmal preamp" czyli bez końcówki mocy, z możliwością zbudowania własnej, o której pisał maniekrox na pierwszej stronie to tylko jego pobożne życzenie czy coś takiego rzeczywiście jest planowane?

Czy w przypadku kilku chętnych byłbyś w stanie popełnić taką wysokonapięciową wersję sterownika, oczywiście droższą w związku z ceną podzespołów?

No i jeszcze pytanie z czystej ciekawości elektronika, jak przeprowadzasz pomiar prądu? Nie widzę tu typowego mostka z kilku miedzianych drutów, masz tam gdzieś upakowane rezystory smd o małej wartości?
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Śro 10 Maj, 2017   

kaczy9999 napisał/a:
Czy ta wersja "barmal preamp" czyli bez końcówki mocy, z możliwością zbudowania własnej, o której pisał maniekrox na pierwszej stronie to tylko jego pobożne życzenie czy coś takiego rzeczywiście jest planowane?

Czy w przypadku kilku chętnych byłbyś w stanie popełnić taką wysokonapięciową wersję sterownika, oczywiście droższą w związku z ceną podzespołów?

No i jeszcze pytanie z czystej ciekawości elektronika, jak przeprowadzasz pomiar prądu? Nie widzę tu typowego mostka z kilku miedzianych drutów, masz tam gdzieś upakowane rezystory smd o małej wartości?


Wersja preamp to życzenie. Ale chodzi mi po głowie modułowa wersja sterownika. Czyli oddzielić końcówkę mocy od logiki. Dużo zalet ale też i kilka wad...

Co do wersji wyżejnapięciowej / nowa pcb, na razie nie mam absolutnie na to czasu. Choć z drugiej strony obecna jest na taką ewentualność przygotowana (przynajmniej jeśli chodzi o wewnętrzny zasilacz) i teoretycznie byłoby możliwe zamienić tranzystory, kondensatory, otworzyć soft i jazda :-)

Prąd mierzony na rezystorach smd. Znajdują się na spodniej stronie.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 10 Maj, 2017   

Ja myślę, że dużo osób czeka na wersję 7-12 kW, stąd tyle pytań. Nie znalazłem danych na temat parametrów nowego Barmal 4x.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 10 Maj, 2017   

Prąd pewnie tak jak stary 80/180A :razz:
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Postępy w aplikacji :-)
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/m70h5-aobsc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Trochę poprawiony link :)
https://www.youtube.com/embed/m70h5-aobsc

A jak postepują prace nad sterownikiem? Kiedy przewidujesz zakonczyć swoje testy?
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

ICE napisał/a:
Trochę poprawiony link :)
https://www.youtube.com/embed/m70h5-aobsc

A jak postepują prace nad sterownikiem? Kiedy przewidujesz zakonczyć swoje testy?


Dzięki :-)
Chodziło mi o ładne okienko z filmikiem ale coś nie wychodzi. Wkleiłem kod do "wklejania" z jutuba ale jakoś nie działa. Co gorsza, nie wiem dlaczego tak jest...

A prace/testy idą dobrze. Na X2-ce w Feddzie cały czas jeżdżę i wszystko jest w porządku.
W tygodniu wysyłam pierwszy sterownik.
Następne płytki X1 i X2 zamówione. Za jakieś 2 tygodnie powinny być (o ile Technoserwis się w zaplanowanym czasie wyrobi :-) ).

Obecnie montuję X1 do roweru i będą testy.

A X4, czyli layout płytki prawie gotowy :-)

Tak więc nie nudzi mi się :-)
 
 
PawLas
[Usunięty]

  Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Miło, że prace idą do przodu.
Trochę się zmartwiłem czytając nową instrukcję.
W instrukcji opisane są halle 120°/60°.
W silniku NC RH2806D halle umieszczone są obok siebie, w sąsiednich biegunach. Czy sterownik będzie obsługiwał taki silnik? Czy muszę mieć halle co 120° lub co 60°?

EDIT :oops:
O, gupi ja. Już wiem. Chodzi o kąt elektryczny miedzy fazami, a nie kąt rozmieszczenia po obwodzie silnika. Tak się właśnie zastanawiałem czemu nikt nie odpowiada. :lol:

https://www.parkermotion....sp?question=175
Ostatnio zmieniony przez Śro 07 Cze, 2017, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
jan_elektryczny 
początkujący


Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Cytat:
Chodziło mi o ładne okienko z filmikiem ale coś nie wychodzi. Wkleiłem kod do "wklejania" z jutuba ale jakoś nie działa. Co gorsza, nie wiem dlaczego tak jest...

Jeżeli dodajesz jakikolwiek kod HTML to spróbuj odznaczyć "Wyłącz HTML w tym poście" pod polem z treścią posta na stronie dodawania odpowiedzi.

 
 
Arczi76 
młodzik


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Czy ta nowa wersja apki jest już gdzieś do ściągnięcia? Czy ona działa ze starą wersją kontrolera?
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Arczi76 napisał/a:
Czy ta nowa wersja apki jest już gdzieś do ściągnięcia? Czy ona działa ze starą wersją kontrolera?


Nie, jeszcze nie. Nowa wersja aplikacji jest dedykowana do nowego sterownika. A to że względu na zmianę procesora.
 
 
Arczi76 
młodzik


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

A planujesz rozwijać jeszcze aplikację pod stary sterownik?
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Właśnie otrzymałem nową wersję sterownika :)



Dam znać jak się sprawuje w przyszłym tygodniu na blogu, link w stopce :mrgreen:
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

W pierwszym poście nowa aplikacja na Androida..
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

Czyli nowy sterownik oficjalnie w sprzedaży?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group