ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Termowizja
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
  Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Patrz jak to się robi z profesjonalnymi przyrządami.

LINK
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

tas napisał/a:
Nie mogłem się powstrzymać :D
https://www.youtube.com/watch?v=CHYe53OcZW8


Szkoda że nie kręciliście przy okazji kamerką termo. Swoją drogą była by z tego fajna atrakcja na zlot ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

tas napisał/a:
Nie mogłem się powstrzymać :D

https://www.youtube.com/watch?v=CHYe53OcZW8


a była naładowana do pełna lub prawie?
ja "dźgałem" wiele lipo z tabletów telefonów etc. i zapalały się / dymiły, jeśli miały ładunek powyżej 4V, jeśli mniej to nic się nie działo ewentualnie w momencie wbicia np siekiery delikatnie iskrzyła
aby lipol wymydlił musi być prawie w pełni naładowany
tyle wyniosłem z moich doświadczeń
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

Była naładowana do pełna, ale cela była uszkodzona przez właściciela szlifierką więc pewnie nie było pojemności, dlatego efekt mizerny. Ale i tak było fajnie :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bialy100k 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Irlandia
Wysłany: Śro 28 Lis, 2018   

Odkopię temat. Używał ktoś najtańszych kamer jak flir one (i jakiej generacji/modelu - bo są różne)?

Rozważam zakup albo bardzo taniej (1300 PLN), albo - ...wcale.
Zastosowania głównie dotyczące szukania spadków temperatur w domu - a do elektroniki już wtórnie.

Na ~3500PLN za FLIR E4 jakiej zdaje się używał/przerabiał Tas oraz na wersje Flir One Pro - mnie nie stać, są inne wydatki. Termometr bezprzewodowy mam - jednak szukanie "mostków termicznych" w budynku tylko z nim to koszmar/mało realne.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 30 Lis, 2018   

Używam flir one i jest całkiem spoko.
Co prawda jeszcze żadnego problemu z ucieczką ciepła mi się nie udało rozwiązać, ale dzięki niej wiem, że istnieją (albo przynajmniej tak mi się wydaje). Z większych sukcesów, to szybkie znalezienie uszkodzonego ogniwa w powerbanku.

Z wad, to brak wielopunktowego pomiaru temp. (choć to chyba bardziej sprawa oprogramowania), nie działa ze wszystkimi telefonami, no i mała rozdzielczość - na zdjęciach krajobrazu w podczerwieni trudno coś zobaczyć ;) ale w praktyce użytkowej to oczywiście mało przeszkadza.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Gru, 2018   

robiłem pomiary czymś w rodzaju Flir E4 lub E5. Dość łatwo mozna wykrywać nieszczelności na oknach, widac też niejednolitości ściany.

Najlepiej pożyczyć urządzenie, albo zamowic pomiar, bo raczej zakup się nie zwróci
 
 
bialy100k 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Irlandia
Wysłany: Śro 05 Gru, 2018   

Arbiter napisał/a:
robiłem pomiary czymś w rodzaju Flir E4 lub E5. Dość łatwo mozna wykrywać nieszczelności na oknach, widac też niejednolitości ściany.

Najlepiej pożyczyć urządzenie, albo zamowic pomiar, bo raczej zakup się nie zwróci

E4 i w górę są fajne (szczególnie po odblokowaniu) - ale poza moim zasięgiem finansowym. A narzędzia lubię mieć własne, nawet - jeżeli słabe to dają informację. Trochę jak woltomierz. Nawet najgorszy jest o niebo lepszy niż żaden albo żarówka jak próbnik. Zresztą w Irlandii to bym chyba zapłacił tyle, że za 2-3 testy to bym kupił i E4 ;) - potrafią kasować strasznie.
 
 
Diodek.pl 
początkujący
Convoy Fan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018   

Ale to wszędzie tak kasują. Pierwsze z brzegu wypożyczenie flir one na dobę 100 zł. Nówka kosztuje 1200 zł. Jeżeli ktoś będzie dokonywać pomiarów chociaż raz w miesiącu przez ponad rok, to wypożyczenie mija się z celem. Z e4 ta sama sytuacja.
Widziałem testy modelu HI-18, wydaje się być sensowna dla domowego użytku. Niestety cena jest lekko ponad Twój budżet.
_________________
www.diodek.pl O latarkach Convoy słów kilka. Testy oświetlenia rowerowego i nie tylko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group