ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgrzewarka na rdzeniu z autotransformatora
Autor Wiadomość
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Po testach: spostrzeżenia: przy dwóch zwojach zgrzewa bardzo licho, napięcie poniżej 2V z uwzględnieniem odczepów ma pierwotnym. Zgrzewanie dopiero odbywa się przy trzech zwojach ale jeszcze lepiej jest przy czterech. Problemem głównym jest wybijanie eski 25A co jakiś czas. Rozwiązanie jakie znalazłem na obecną chwilę to zastosowanie SSR-a załączającego w szczycie sinusoidy. Te załączające w zerze nie nadają się do obciążeń indukcyjnych ale za to świetnie spisują się przy obciążeniach rezystancyjnych. Na razie nie mam jeszcze tego SSR-a załączającego w szczycie sinusoidy ale jest zamówiony. Po koleknych testach zdam relację.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Po próbach: P zamontowani SSR-a załączającego w szczycie sinusoidy wszelkie problemy z wybjianiem s-ki znikły. Natomiast ciekawie zaczyna się robić przy 4-5 zwojach na wtórnym. Nie dość że napięcie wzrasta to oczywiście prąd również szybuje do góry. Przy czterech zwojach miałem 700A a przy 5 zwojach już trochę ponad 800A. Nie wybija s-ki nawet przy podłączeniu pierwotnego na zaciskach 220V podając 230V. Prąd na pierwotnym ok 21A. Na razie nie zmieniałem sterowania czasem i mam puki co zrobione na przekaźnikach czasowych. Jedyną modyfikacją którą wykonałem jest pre-impuls wykonany na dodatkowej czasówce która załącza SSR-a załączającego w zerze , szeregowo jest w tym układzie wpięta żarówka halogenowa 500W choć nie wiem czy coś to daje, tzn. pre-impuls w takim wykonaniu. Prąd na wtórnym w pre-impulsie to 200A.
Trzeba to już składać do kupy bo czas goni, rama już jest wykonana do mojego projektu a ja zajmuję się obecnie zgrzewarką ;)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
seba664 
młodzik


Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 62
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Chłopaki gdzie można pobrać ten program na arduino ?
 
 
Artu 
początkujący


Wiek: 58
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Taka ciekawostka.. kWeld - "Next level" DIY battery spot welder
A tak to działa: Next level DIY battery spot welding
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group