ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr powietrza do pokoju
Autor Wiadomość
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Moze cos takiego?



Mam i sprawuje sie dobrze. Porownywalem kiedys odczyty z innym amerykankim czujnikiem laserowym za ponad 1000zl i pomiary byly bardzo zblizone
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Jeśli dokładność była podobna do tego czujnika który podawałem to nawet nie za bardzo opłaci się robić. :smile:

Czy on mierzy tylko PM2.5?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

On mierzy ilosc czastek wielkosci z przedzialu 0.3 do 2.5 µg/m3. Do tego mozna go sprzezyc przez wifi z oczyszczaczem powietrza aby ten sam sie wlaczal jak jest jakies zanieczyszczenie w powietrzu.
 
 
Redaktor1966 
kierownik


Wiek: 57
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Kurzu należy unikać jak ognia!!
W przeszłości prawie go nie było, bo nie było także pól uprawnych, domostw, kominów, za to wszędzie były drzewa, ściółka leśna, trawa.
Spać należy jak najwyżej, np. na wysokich szafkach z nałożonym blatem, na które wchodzi się po niższej szafce.
Nawiew powietrza powinien odbywać się od góry z rury o dużej średnicy, a wylot powietrza powinien znajdować się na dole i odbywać przez rurę o mniejszej średnicy – by wlatywało mniej zanieczyszczone powietrze, a wylatywało bardziej zanieczyszczone i dzięki nadciśnieniu było wydmuchiwane także przez nieszczelności w domu, w tym także podczas otwierani drzwi (obecnie postępuje się na odwrót – wlot powietrza jest na dole, więc wlatujące powietrze unosi kurz z podłogi, który jest dodatkowo unoszony przez wentylator wydmuchujący powietrze, który znajduje się u góry i stosuje się podciśnienie, co skutkuje zasysaniem kurzu przez nieszczelności (głównie przez prześwit pod drzwiami)...).
Należy stosować filtrowanie powietrza, najlepiej z zastosowaniem zmywalnych filtrów.
Wykluczone jest spanie na sianie, w namiocie blisko podłogi, rozłożonym na gołej ziemi, w pobliżu gołej ziemi, pół uprawnych!



 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Redaktor1966 napisał/a:
Kurzu należy unikać jak ognia!!
W przeszłości prawie go nie było, bo nie było także pól uprawnych, domostw, kominów, za to wszędzie były drzewa, ściółka leśna, trawa.
....


Przeszło 100 lat temu w Wiedniu było więcej koni niż ludzi. Smród jaki w związku z tym panował można sobie tylko wyobrazić. :mrgreen: Tak więc jak po Pierwszej Wojnie Światowej nastała era samochodów, wszyscy byli szczęśliwi z zapachu benzyny :lol:
Dla przykładu warstwa ubitego gnoju i innych odpadków zalegająca ulice Nowego Yorku wynosiła 1-2 metry. :mrgreen: , a w Londynie (być może i w innych miastach w tamtym okresie) ludzie chodzili w specjalnych "chodakach" podobnych do japońskich, które umożliwiały poruszanie się po tej warstwie gnoju. :lol:
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Ja przez kilka lat borykałem się zimą z smrodem dymu spalanego węgla. I innych płyt meblowych ,plastików w mieszkaniu szczególnie kiedy nie było wiatru w zimie. W tym roku zamontowałem na wlocie powietrza do mieszkania filtr z węgla aktywnego i miałem spokój. Teraz do zimy ten filtr zamierzam przebudować ,właściwie zbudować nowy wyposażyć go w filtr cząstek stałych może hepa zastanawiam się, do nadmuchu zamierzam wykorzystać dmuchawę z samochodu.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
lirte99 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

To raczej teoretyczne rozwiązanie, bo co z powietrzem które dochodzi do pozostałych pomieszczeń? Zakładając, że szukasz realnego i skutecznego rozwiązania to pozostaje jedynie wentylacja mechaniczna doprowadzona do wszystkich pomieszczeń.
_________________
sprawdzaj ceny warzyw https://gielda-rolna.com/
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Właśnie pisałem o filtrze na wlocie powietrza miałem na myśli wentylacje mechaniczną właśnie. Jest do wszystkich pomieszczeń a mam ich raptem 3 mieszkanko malutkie. Byłem wczoraj moim e-bajkiem u nas w cementowni właściwie 300 metrów pod cementownią cementownia jest to już z nazwy zwożą tam śmieci z całej europy i spalają wytrzymałem tam 15 minut. Szok do wieczora źle się czułem, nie wiem jak tam ludzie mogą pracować teraz myślę nad poważnym porządnym filtrem do mieszkania nie ma żartów.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pią 28 Lip, 2017   

U mnie filtr który zbudowałem nawet daje rade, coś tam filtruje. Ma niestety duży minus, wentylator jest bardzo głośny. :smile: Także niewiele go używam.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Witam jako że sezon smogowy już się zaczął postanowiłem w tym roku zrobić filtr lepszy. Opisać swoje rozwiązania na forum może komuś się przyda i zrobi filtr taki sam albo i lepszy.Tak więc zaopatrzyłem się na znanym portalu w tkaninę filtracyjną G4 jako filtr wstępny tkaninę F9 jako filtr dokładny węgiel aktywny do usuwania frakcji gazowej 2 kg i suszarkę do włosów z OLX. Filtr z założenia ma filtrować całe powietrze które wchodzi do mieszkania, a wchodzi ze strychu, nawiasem mówiąc mieszkanko małe kawalerka nie całe 30 m2.
Z czterech desek z jakiejś starej szafki zrobiłem prostokątną ramę cała powierzchnia dwóch stron to ponad 2m2 na tej ramie rozpiąłem pierwsze taninę F9 następnie tkaninę G4 całość przymocowałem dwoma rzędami zszywek jedna przy drugiej powietrze jest pobierane z pomiędzy ramy przez sinik z wiatraczkiem ze starej suszarki który zasilany jest zasilaczem 12v dc. silnika wcale nie słychać w mieszkaniu ponieważ za ramą powietrze przefiltrowane wpada do wiaderka w którym jest filtr węglowy i on wygłusza wszelkie dźwięki z silnika Filtr może nie wygląda, ale jest tani prosty do zbudowania i co najważniejsze skuteczny na dworze smród jak spalarni plastików a ja w domu mam czyste powietrze nic nie czuć.


Rama obciągnięta z dwóch stron tkaniną

Wiaderko w którym jest umieszczony filtr węglowy 2 kg węgla aktywnego podłączone wężami z odkurzacza łączenia uszczelnione za pomocą kawałka dętki nałożonego na końce i koniec dętki wepchnięty do środka rury i w to włożona rura o innej średnicy proste i nic nie kosztuje

Filtr w całej okazałości :)
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Jak ja nie mialem w domu detektora zanieczyszczen to prawie nigdy nie wlaczalem swojego filtra. Bo glosny, bo chyba nie trzeba itd. Jak mam teraz detektor to widze ze wystarczy zamknac okna i wlaczyc go na 3min aby cale powietrze w mieszkaniu oczyscil
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Jaki masz detektor i gdzie kupiłeś?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

mam tego od xiaomi i sprawdza sie super. Kupilem w chinach za niecale 250zl.
Wczesniej mialem amerykanskiego Dylosa za ponad 1000zl ale mial wiatraczek ktory byl dosc glosny wiec go wymienilem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group