ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ebike - 2.0 - custom
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   

Jak tylko śruba chwyci oś silnika to można wkładać. W dodatku można wyszlifować trochę gwintu na równo z uszczelniaczem i już wolnobieg się nakręca bardziej. Także wolonobieg 5-6s max 30mm grubości można dać. Czasem trzeba rozszerzać ramę , ale dwie blachy i dwie szpilki to nie jest dużo roboty.

Tak po za tym jak kupujecie wolnobiegi radzę od razu rozebrać i nasmarować. Chińczyk nie daję nic smaru. Na 4 wolnobiegi jakie kupiłem 4 nie miały grama smaru.
Pierwszy raz rozbierałem nowe wolnobiegi a tutaj taka mina
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Czy przy zaplataniu silnika Qs 205 należy przyjąć jakiś offset na którąś ze stron? Czy jak mi się wydaje jest on zaplatany symetrycznie?
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Chyba musisz zmierzyć i ewentualnie sewisowi przekazać ile przesunąc, jak masz możliwość to może przykręć silnik do whacza i zmierz czy trzeba przesuwać czy jest idealnie. Nie znam się na samej konstrukcji ramy ale sam zaplatam i to też chyba zależy od wahacza. Ja zaplatałem sobie moto 19 już w widełkach przykręcone na gotowo i przesuwałem koło na szprychach póki nie było idealnie :D
A mam pytanie z innej beczki, jakiej stali użyłeś do konstruckji? Jakiejś specjalnej czy zwykłej konstrukcyknej jak np. w ogólnodostępnych profilach. Jaką metodą jest spawana? Narazie jestem zielony w tych sprawach ale zagłębiam się i marzy mi się uspawać kiedyś ramę samemu :smile: Mam dostęp do półautomatu z argonem co ma rolkę drutu z podajnikiem ale nie wiem czy się nada :?: W sumie ludzie przerabiają rowerowe ramy alu z mxusami i śmiga to czemu by gorszej jakości stal i spaw "o klasę niższy" niż z fabryki miał by nie dać rady :wink: W sumie miększa stal lepiej by tłumiła drgania nie obciążając tak newralgicznej główki.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Tomek, dzięki za spostrzeżenia odnośnie zaplatania.
Co do użytej stali to jest to S235 i S355. Spawane jest TIG-em.
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Powoli do przodu. Rama pospawana, teraz szlifowanie i sprawdzenie jeszcze raz czy wszystko pasuje i do malowania.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

moglbys zwazyc?
 
 
adam4x 
młodzik


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 88
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Ja bym złożył cały rower i dospawał w montażu jakieś uchwyty i mocowania (na pewno takie się pojawią) oraz wywiercił brakujące otwory (takie raczej też będą). Potem demontaż, malowanie i w ponownym montażu wszystko powinno być już dobrze.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

adam4x napisał/a:
Ja bym złożył cały rower i dospawał w montażu jakieś uchwyty i mocowania (na pewno takie się pojawią) oraz wywiercił brakujące otwory (takie raczej też będą). Potem demontaż, malowanie i w ponownym montażu wszystko powinno być już dobrze.


Pomysł dosc logiczny, ale skoro i tak czeka go dwukrotny montaż to mozna tez dwa razy pomalowac :)
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Panowie adam4x, Passat_EQ, przecież napisałem, że szlifowanie i sprawdzenie czy wszystko pasuje i dopiero malowanie. Dzięki za sugestie. Myślę że uda się uniknąć podwójnego malowania.
qaz33, co do wagi to projekt zakładał że ma być mniej niże 15 kg. Szczerze nie sprawdzałem tego. Napisze info po poludniu
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

qaz33, masa 13,6 kg
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Wstępna przymiarki korby. Blacik 52 i tył 16 mam nadzieję że takie przełożenie będzie ok.
Czy ktoś z Was używa korb od szosy?
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Przy kole 16 z tyłu pewno max do 40 km/h będzie się pedałować, ja mam 50t i 14t i pedałuje do max 45-50km/h a koło 19 potem to juź machanina.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Powoli do przodu. Dzisiaj przyjechało koło z zaplecionym silnikiem. Dzięki TAS, za podjęcie się tematu.


Teraz jeszcze muszę znaleźć chętnego do zaplotu piasty z Derbi senda w felgę moto 19", a jak się okazuje nie jest to takie proste :(
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

ICE napisał/a:
Powoli do przodu. Rama pospawana, teraz szlifowanie i sprawdzenie jeszcze raz czy wszystko pasuje i do malowania.
Obrazek

Nie pokrzywiło Ci tulei podczas spawania? Mi trochę pociągnęły spawy że część trzeba było na prasie prostować, część dremelem poprawiać - bo zwyczajnie porobiły się elipsy. Nie były na tyle duże by dostrzec to okiem ale suwmiarka to wykazała.
Ps. Kawał "puchy" ;)
Dobra robota:)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Dlugas napisał/a:
Nie pokrzywiło Ci tulei podczas spawania?


Po wstępnej weryfikacji wydaje się, że tylko wahacz delikatnie się po spawaniu zamknął, ale z jego ustawieniem do wymiaru nie było większych problemów.

Dlugas napisał/a:
Ps. Kawał "puchy"

To fakt najmniejsza to ona nie jest, ale planowo :) (powinno wejść bez problemu 22s20p)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group