ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Romet Rambler 9.0 LTD 1,5 kW 9C 2806
Autor Wiadomość
klawisz 
początkujący



Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 33
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   Romet Rambler 9.0 LTD 1,5 kW 9C 2806

Cześć

Pokazuję swój rower, który budowałem jesiennymi wieczorami. Moim założeniem projektowym było tak zrobić przeróbkę, aby rower nie wyróżniał się. Jeżdżę po trójmiejskim parku krajobrazowym i trochę po mieście i nie chcę przykuwać uwagi przechodniów/stróżów prawa.

Opis:
Oryginalny rower: Romet Rambler 9.0 LTD m.in. z przerzutkami i manetkami Deore, oponami 2,25, kiepskim widelcem Zoom (do wymiany)
Obudowa elektryki: korpus wykonany z płyty MDF, poklejonej i skręconej - jest sztywna i niełamliwa. Boki - płyta MDF 3mm przykręcona wkrętami.
Silnik: 9C 2806
Sterownik: GT1500
Akumulatory: 12szt LiPo Turnigy 4s, po 5Ah każda - co daje 15 Ah i 67,2V
Akcesoria: chwyty Kellys Wave, wygodniejsze siodełko żelowe, amortyzowana sztyca Suntour NCX, licznik rowerowy, itd.
Prędkość MAX: 62 km/h
Zasięg: szacuję 60-70 km przy średniej dynamice

Czy jestem zadowolony ze swojej konstrukcji: Tak, dzięki rowerowi mogę pokonywać wielokrotnie większe dystanse nie męcząc się. Dla mnie rower to głównie rekreacja, teraz mogę cieszyć się krajobrazem odpoczywając. Sporo frajdy daje też jazda dynamiczna, rower przyspiesza całkiem gwałtownie i w terenie zabudowanym spokojnie nadążam za samochodami na jezdni.
W planach mam wymianę widelca Zoom na coś lepszego. Nie wiem co wybrać, jakieś sugestie?







Dziękuję osobom z forum, które nie szczędzą czasu i służą swoją radą.
Pozdrawiam.
 
 
kaneclan 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Masz może zdjęcia wnętrza skrzynki?
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Sugestia jest taka, żeby się wspólnie wybrać pośmigać po lasach;) Skąd dokładniej jesteś?
 
 
klawisz 
początkujący



Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 33
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

kaneclan, nie mam, przy okazji zrobię zdjęcie

maniekrox, Bojano to moja wioska. Chętnie pośmigam z innymi, jeśli tylko nadążę. Przeglądając inne konstrukcje, zauważyłem, że w naszych okolicach jeżdżą głownie jednostki >3kW :D
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Spokojnie, nie zawsze trzeba ostro pruć.
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

klawisz napisał/a:
W planach mam wymianę widelca Zoom na coś lepszego. Nie wiem co wybrać, jakieś sugestie?

Zoom to atrapa, lepiej wymień zanim się coś niedobrego stanie przy większej prędkości. Najlepsza opcja to używany rock shox/ fox/marzocchi ze znanych portali aukcyjnych ale one są zazwyczaj na rurę sterowa 1.1/8". Jak masz zwykłą 1" to będzie bieda z czymś dobrym. Musisz zwrócić uwagę na kąt główki ramy przy wyborze skoku amortyzatora. Ja bym odpuścił sobie jakieś suntoury, w/w będą zdecydowanie bardziej komfortowe. Kupiłem ostatnio rower z suntourem XCR sprężynowym i jest tragedia nie da się zginąć więcej niż do połowy skoku... wybiera tylko dziury , które normalnie człowiek mający trochę szacunku do sprzętu po prostu omija, pewnie z powietrzną sprężyną byłoby o niebo lepiej. Ale regulacje ma.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

klawisz napisał/a:
Chętnie pośmigam z innymi, jeśli tylko nadążę. Przeglądając inne konstrukcje, zauważyłem, że w naszych okolicach jeżdżą głownie jednostki >3kW :D


Jeśli uderzyłbyś na północ a ja na południowy-zachód to jakąś dłuższą traskę dalibyśmy radę kolektywnie ;)

Ja takie robię trasy https://goo.gl/photos/eAc2wt7F6xaCFQp9A

Ostatnio oszroniony rezerwat wodny "Pełcznica" o 6 rano :) Całkiem urodziwe tereny https://goo.gl/photos/R3GKWcmunThbUTnM8

Pisz PW jak najdzie Cię jakaś "idea" ;)
 
 
klawisz 
początkujący



Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 33
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Ciekawa propozycja, odezwę się jak zima przejdzie :)

Pozdr.
 
 
klawisz 
początkujący



Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 33
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

Poniżej pokazuję jak wygląda wnętrze skrzynki z elektryką:





Zmieniłem też (pseudo) amortyzator Zoom na Suntour XCR32. Nowy amortyzator ma większy skok, dlatego przód roweru uniósł się nieco.


 
 
kaneclan 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

Dziękuję, wygląda zacnie.
 
 
klawisz 
początkujący



Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 33
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017   

Napiszę o incydencie który przytrafił mi się w związku z rowerem. Otóż, na przewodzie silnika zrobiłem puszkę z możliwością jego rozpięcia, aby ułatwić serwisowanie koła.
To był błąd, po kilku tygodniach moim oczom ukazały się upalone przewody i stykające się przewody halli. Na szczęście nie doszło do ich uszkodzenia, ale chyba niewiele brakowało.

Obecnie wymieniam przewody silnika, dam grubszą średnicę, przy okazji zrobię zabezpieczenie wyłącznikiem temperaturowym.

Co ważne, cała elektryka z powyższego roweru zostanie przeszczepiona do innej ramy - z pełną amortyzacją. Stwierdzam że rower typu HardTail nie nadaje się do jazdy lasem i polnymi drogami, sztyca amortyzowana dużo nie zmienia. Wkrótce założę nowy wątek na forum, z opisem postępów nad nowym rowerem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group