ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Finansowanie zlotów EV
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   Finansowanie zlotów EV

Po ostatnich przeżyciach związanych z finansowaniem zlotu przez UM rzuciłem pomysł, by, kto chce, wpłacał co miesiąc 10 zł na rzecz zlotu. Ułatwi to organizowanie następnych zlotów bez oglądania się na lokalne władze i ich dobroczynność, która ostatnio doprowadza mnie do szewskiej pasji.
Już widzę dwie osoby chętne na tego rodzaju wspomaganie, po roku będzie tego 120 zł razy ilość wpłacających. Niezbędna kwota potrzebna na organizację zlotu, to minimum 3.000, bo takie są ogólne koszty poprzednich zlotów. Dodam, że to podstawa, bez zbędnych wodotrysków. Za tą kwotę mamy podstawowe gadżety dla wystawców, typu znaczki, długopisy, naklejki i jakieś drobne nagrody w konkursach. Nawet, jeśli nie zbierzemy tych 3.000 to zawsze będzie łatwiej poszukać sponsorów na dopłatę do tej kwoty. Jest tylko jedno "ale".
Jeśli wypnę się na UM, to mogą potraktować wynajęcie toru jako pełnopłatną usługę i jak wyliczyłem, to za dwa dni będzie to kwota około 1.200 za sam tor.
Co Wy na to?
Proszę w tym temacie napisać, co sądzicie o takim rozwiązaniu.
Czemu przy takich fajnych imprezach prywatne osoby w mieście muszą mieć zawsze pod górkę?
Wyjaśni mi to ktoś?
Władze miasta wydają setki tysięcy złotych na inne sprawy, a tu 1/4 pensji jednego z 3 prezydentów jest problemem.

Uruchomiłem konto przeznaczone tylko na ten cel. Jak zwykle w temacie "darowizna na zlot" i nick forumowy.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Zgłaszam chęć wpłat.
Tomku,nie warto się całkiem wypinać na UM zawsze coś wpadnie, nie ma co palić mostów.
Poza tym mam pewien pomysł.Pogadamy na zlocie.Co do wyjaśnień postępowania UM, oni tylko i wyłącznie mogą dofinansowywać Organizacje Pożytku Publicznego, takie jak np. stowarzyszenia, nie za bardzo mają jak zaksięgować i rozliczyć kasę wydana na osobę prywatną.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Skoro Zloty EV w Żyrardowie są tradycją może warto jakąś fundację stworzyć, można wtedy wpłacać 1% z podatku, mieć możliwość równego startu po publiczne dofinansowanie etc ?
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Pracuję nad tematem.
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

W zeszłym roku był taki pomysł i umarło wszystko.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Wiem o niemożliwości dofinansowania osoby prywatnej.
Ale w tym roku miasto jest współorganizatorem zlotu, więc jakby oni to też robią. Więc?
W jaki sposób fundują nagrody na swoich miejskich imprezach?
Dlatego mnie ponosi.

PS. Przelałem swoją dychę na dobry początek ;)

Poczytałem trochę o tych OPP. Jak dla mnie za dużo biurwokracji. To nie dla mnie, ale, jak ktoś chce, to może się w to pobawić ;) Polska ma za dużo urzędników, którzy biorą niezłą kasę i pierdzą w stołki popijając kawę. A petenta traktują jako zbędny balast. Spróbujcie założyć firmę w Polsce i w Anglii. Tam można to zrobić w kilkanaście minut przez internet. U nas Droga Pańska.
 
 
Joachim de Vett 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Oolitaaoka
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Chętnie coś wpłacę. Właśnie ograniczam spożycie napojów, to przesunę środki z rubryki "spożywcze - rozrywkowe" do "sport i rekreacja".

Poszło 10zł.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Dzięki ;) Przyda się w przyszłym roku ;)
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Słyszeliście o patronite.pl? Proponuję Zeeltom tam założyć konto zlotu, bo to idealne i wygodne miejsce do zbierania kasy na to.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Tomku, nie narzekaj na urząd, bo skoro dokładają to ładnie z ich strony. A problemy moga mieć natury technicznej - to tylko urząd gdzie na pewno obwiązują ich procedury. Trzeba cenić że jednak wspierają. Lepiej wyedytuj swoje posty w których narzekasz na miasto. Bo całkiem się wypną i więcej się nie dołożą do zlotu.


Mój post też skasuj jak już przeczytasz:)
Żadnych śladów narzekania na miasto. tylko chwalić - to bedzie urząd miał lepszą satysfakcję i motywację
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Dlaczego mam nie ganić urzędu skoro mi się to nie podoba?
Przez ich nieudolność do tej pory to dofinansowanie nie wpłynęło, a tego się właśnie obawiałem, że nie zdążą na czas. Najbliższy dzień roboczy, to 2 maja. O ile wpłynie wtedy kasa, to myślisz, że zdążył bym porobić zakupy na zlot? Bo 3 maja, to znów święto.
Chwalę wtedy, gdy jest to zgodne z prawdą.
Dobrze, że dają, bo dzięki temu mają też niezłą reklamę za śmieszne pieniądze, ale to powinno być zrealizowane ze dwa tygodnie temu, a nie dwa dni przed zlotem. Na inną imprezę dają 250.000, a tu raptem parę groszy w skali budżetu miasta i jest ciągle pod górkę.
Zaproponowano mi żebym z tej kasy wydrukował sobie plakaty reklamowe. Jak się dopytałem, to powiedzieli mi, że ostatecznie mogą zawiesić dwa plakaty w dwóch gablotach na jednej ulicy (Okrzei). Bo wszystkie okrąglaki będą zajęte przez reklamę święta lnu.
Stwierdziłem więc, że bez łaski. Plakatów nie wydrukowałem.
Dali 3.000 zł, ale brutto, w rzeczywistości to jest coś kole 2740, bo potrącają podatek. Kupując za tę kasę towar, ja też płacę podatek. Same podatki kurde.
Jak to ktoś powiedział w kabarecie "nie nazywajmy szamba perfumerią".
A to moja droga po dofinansowanie :D
http://img4.demotywatoryf...1811_aW8NEs.mp4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group