ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklep ebiker
Autor Wiadomość
conrad 
początkujący


Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Poprawione. Mam nadzieję, że jest już OK.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Oczywiście :razz: Niecelowo wprowadziliście niektórych w błąd ale nie myli się tylko ten kto nic nie robi :mrgreen:
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Cytat:
Poprawione. Mam nadzieję, że jest już OK.

Nie jest ok, teraz kara za błędy. Zniżka dla forumowiczów 70%, taka wiosenna ;)
Tak mi się żartnęło :)
PS. Albo lepiej przygotuj się dobrze na zlot bo będzie trza przepraszać do wczesnych godzin porannych ;)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

No to Panie Conrad zostało teraz jeszcze poprawienie pojemności baterii na sklepie bo macie je zawyżone o 1AH. Rachunek jest prosty, każdy sobie pomnożyć może i wychodzi co innego niż piszecie więc proszę się z prawdą tak daleko nie rozmijać i nadzieje użytkownikom nie dawać na zasięg o te 5km dłuższy :grin:
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
smekes 
młodzik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Sob 08 Lip, 2017   

Dostałem Mxus MX01C, musiałem poczekać. Wygląda dobrze.
Porównanie z obecnym mniejszym Mxus, w którym już są metalowe zębatki.




Ostatnio zmieniony przez Wto 11 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 09 Lip, 2017   

Montuj i czekamy na opinie do ilu się rozpędza i jak działa, ile waży felga z silnikiem jak na zdjęciu? 😀
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Nie 09 Lip, 2017   

Też jestem ciekaw
Opis sprzedawcy (jeśli oczywiście to ten sam silnik?):
https://m.youtube.com/watch?v=dIwhYKI83lo
vs. Twój, czekamy.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
smekes 
młodzik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Uznam, że po teście. W większym mxus odczuwam większy potencjał, wystarczy dać odpowiednio mocy - mocniejsze aku. Testy obu silników na 16s oczywiście, lecz mniejszy mxus jest na 36V, a ten większy na 48V, więc pewne środowiska mogą mnie uznać za wariata.
Krótko:
W mniejszym mxus po 800km złamał sie ząb zębatki plastykowej od nadmiaru mocy, napięcia i nierówności nawierzchni prawdopodobnie, finałem po następnych 10km rozleciały sie wszystkie zęby, od jakiegoś czasu są metale, przy wymianie silnik został elegancko wyczyszczony i 'naoliwiony' mieszanką smaru silikonowego z olejem, na początku hałasował, ale zęby sie dotarły i zaczął pracować gładko, cicho i lekko, z osobistych przewidywań silnik będzie i będzie.
Większy Mxus: szprychy od strony kasety niedociągniete, po około pół godzinnym centrowaniu doszedłem do wniosku, że jest ok. Silnik okazał sie szybszy o jakieś 3km/h(69km/h) od mniejszego mxus, mimo że jest na 48V. Zauważyłem większe grzanie, ale to na początku, pozatym dziś był gorący dzień, pozatym silnik jest czarny i nie dotarty. Zasięg około 18km(na baterii 5,2Ah w której dopuściłem sie szkodliwego rozładowania kilku ogniw, więc to tak jakbym miał baterie około 4Ah), czyli 2km mniej od poprzedniego mxus - możliwe że po dotarciu zasięgi sie zrównają. Myśle że silnik dobry dla osób powyżej 80kg.
Ciekawostka. W większym Mxus po rozpędzeniu go na jałowym biegu i puszczeniu manetki, po około 3sek załaczają sie tryby silnika, co jest słyszalne w postaci cichego wycia silnika, automatyczny odzysk mechaniczny?
Ogólnie jestem zadowolony z obu silników, a jak bede mieć mocną baterie i troche pogrzebie w czarnym Mxus to wtedy pokaże pazury:).
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

jak to jest, że koło z nowym silnikiem jest większe od starego, kwestia opony? jak by były jednakowo duże to prędkość by była identyczna.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
smekes 
młodzik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Ta gruba opona to gruby maxxis 26x2,5 :) wcześniej ją miałem założoną na mniejszym mxusie, została przełożona do mocniejszego mxus. Dla mniejszego mxusa była troche za duża. Gdybym założył zwykłe oponki rowerowe, to te kółka by wyglądały na dużo mniejsze, bo nawet ta kenda flame ma znaczny profil (26x2.125) jeśli idzie o wysokość. Natomiast maxxis jest ogólnie gruba.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Co to za model Twojego wcześniejszego silnika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group