ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy reklam na forum.
Autor Wiadomość
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   Dotyczy reklam na forum.

Chciałbym wyrazić dezaprobatę dla postępowania właściciela forum.Wcześniej podziękowałem Arbitrowi za wyrozumiałość i przywrócenie banerków wszystkich zaangażowanych w zlot wyszedłem na naiwnego buraka,Dzięki kolego.Jednak prywata i egoizm wygrały.Szkoda tylko, że ktoś jednak zapłacił za reklamę.Moim zdaniem powinniśmy być solidarni, wiadomo forum jest Jego własnością, szkoda, że wprowadza system dyktatury i nie liczy się z opiniami i zdaniem reszty forumowiczów. Wszystkim darczyńcom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w zlot.Równocześnie proszę o wypowiedzi oraz komentarze.
Ostatnio zmieniony przez tomoaza Śro 26 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Forum istnieje dzięki zaangażowaniu wszystkich jego użytkowników a w szczególności kilku lub kilkunastu osób, które po ilości postów oraz czasu spędzonego na nim stworzyli je. Proszę spojrzeć na statystyki.Właściciel niestety nie należy do Nich. Spodziewam się usunięcia przez właściciela mnie jako użytkownika po tym co napisałem, trudno ale złe bym się czuł i sumienie by mnie gryzło gdybym się nie wypowiedział na ten temat.Pozdrawiam Tomek.
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Także promowanie osób, które nie są zbyt mile widziane na forum. (Wiadomo o kogo chodzi)
Opisy tej że osoby na stronie wprowadzają w błąd w ogóle cała pomoc od strony tej firmy jest dziwna. Nie jestem ekspertem, ale staram się być uczciwy jeżeli chodzi o ludzi, którzy są zainteresowani moją pomocą.
A teraz mam zapytanie po co kupować taki drogi sabvoton skoro mogę mieć sterownik wektorowy za połowę tego w takim sklepie. Później się okazuję, że taki sterownik nie leżał nawet blisko wektorowego.

Są ludzie na tym forum, którzy służą pomocą poświęcają czas a tutaj robi się na silę takie rzeczy. Rozumiem, że pieniądz robi swoje, ale jak widzę taką reklamę jaka jest na forum...

Przypuszczam, że to forum będzie tylko co raz większe. Przydałoby się zrobić parę zmian. Sama nazwa forum nie kojarzy się w ogóle tematyką pojazdów elektrycznych, ale to nie moja dola. Tylko, żeby ktoś nie zabrał sprawy swoje ręcę... i zrobił coś innego.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Kiedyś wykupiłem domenę o konkretnej nazwie, która przekierowywała na to forum, ale był protest arbitra. No to się więcej nie wychylałem.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 935
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Witam,
dziękuję za dyskusję i ogólnie zwrócenie uwagi. Nie mam powodu tomoaza, aby kasować Twój post gdyż nie jest to formą wyjaśniania wątpliwości. Ponadto uważam że mimo że krytycznie opiniujesz moją decyzję odnośnie reklamy to masz do tego jak najbardziej prawo a ja jako założyciel forum czuję się zobowiązany aby Tobie a także innym odpowiedzieć. Jako osobie zasłużonej dla zlotu EV należy Ci się szczególny szacunek.

Forum założyłem 12 lat temu po tym jak na stronie internetowej opisywałem postępy z budowy moich rowerów elektrycznych a ilość odwiedzin i komentarzy wskazywała na zainteresowanie tematyką i potrzebę wymiany informacji na forum. Przez te 12 lat płaciłem za domenę, hosting i nigdy nie prosiłem o datki na ten cel.

Odnośnie reklam - już w zeszłym roku kontaktowałem się z właścicielami bannerów z informacją o tym że chcę zaprzestać darmowych emisji. Odpuściłem po tym gdy zeeltom poinformował że Firmy których bannery lecą na forum dołożyły się do prezentów. Odpuściłem bo szanuję użytkowników którzy mają znaczny wkład w rozwój forum, kultury EV i pomagają użytkownikom.

Podobnie w tym roku skontaktowałem się z osobami których reklamy są wyświetlane. I część się odezwała - za co dziękuję. Z mojej strony temat jest otwarty i to że teraz leci reklama ebiker nie oznacza że jestem zamknięty na inne Firmy. Wręcz przeciwnie - chętnie wrócę do rozmów

Wartością forum są użytkownicy - i tu chcę wszystkim podziękować za wkład w tworzenie forum a na pierwszym miejscu Tomkowi Zeeltomowi a także innym uzytkownikom którzy wkładają najwięcej czasu w udzielanie porad i dyskusję oraz Firmom które sponsorowały nagrody na zlot i pomagały Tomkowi w jego organizacji.

Dopóki mogłem - emitowałem reklamy bezpłatnie (co zauważyłeś tomoaza, że reklamy wróciły).
Chciałbym też aby osoby których reklamy były emitowane przez wiele lat popatrzyły na obecną sytuację z nieco innej perspektywy: Firma/sklep/forumowicz dawał nagrodę/wkład na prezent a za to miała reklamę na forum. Firma miał profit w postaci reklamy, dodatkowo Firma była też uznawana za sponsora nagród na zlocie(prestiż).

Jak widać po poście tomoaza nia ma publiczego zrozumienia dla faktu że to ja jako fundator forum emitowałem reklamy tych Firm przez kilka lat (nie pobierajac opłat) i że to był mój wkład. Za darmo - bo ja nic z tego nie mialem. Podsumowując - Zeeltom i ja byliśmy osobami które nie miały profitu z Forum i emitowanych reklam.

Myślę że nie mam się czego wstydzić wobec użytkowników że jako założyciel i właściciel przez 12 lat nie wziąłem ani grosza od nikogo.
Obecnie emituję reklamę ebiker bo takie porozumienie zawarłem z reklamodawcą. I nie ma w tym żadnej polityki że kogoś preferuję bardziej a kogoś mniej. Dla mnie ważne aby reklamy które lecą na forum były fair a z tego co widzę ebiker to normalny sklep internetowy na zarejestrowaną firmę w tematyce zgodnej z forum. Reklam hazardu na pewno bym nie wyświetlał.

Jeśli ktoś się poczuł urażony zdjeciem jego reklam - to najmocniej przepraszam. Chcę wrócić do rozmów o ich publikacji i uzgodnieniu warunków które będą akceptowalne przez strony.

Dodatkowo nie widzę przeszkód abym przy kolejnym zlocie to ja się dołożył do nagród na zlot (jeśli dojdzie do porozumienia z reklamodawcami i reklamy będą emitowane).

pozdrawiam
Arbiter
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 935
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   Re: Dotyczy reklam na forum.

tomoaza napisał/a:
Chciałbym wyrazić dezaprobatę dla postępowania właściciela forum.Wcześniej podziękowałem Arbitrowi za wyrozumiałość i przywrócenie banerków wszystkich zaangażowanych w zlot wyszedłem na naiwnego buraka,Dzięki kolego.Jednak prywata i egoizm wygrały.Szkoda tylko, że ktoś jednak zapłacił za reklamę.Moim zdaniem powinniśmy być solidarni, wiadomo forum jest Jego własnością, szkoda, że wprowadza system dyktatury i nie liczy się z opiniami i zdaniem reszty forumowiczów. Wszystkim darczyńcom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w zlot.Równocześnie proszę o wypowiedzi oraz komentarze.


tomoaza napisał/a:

Forum istnieje dzięki zaangażowaniu wszystkich jego użytkowników a w szczególności kilku lub kilkunastu osób, które po ilości postów oraz czasu spędzonego na nim stworzyli je. Proszę spojrzeć na statystyki.Właściciel niestety nie należy do Nich. Spodziewam się usunięcia przez właściciela mnie jako użytkownika po tym co napisałem, trudno ale złe bym się czuł i sumienie by mnie gryzło gdybym się nie wypowiedział na ten temat.Pozdrawiam Tomek.


Nie powiem jednak tomoaza, że nie zabolały mnie Twoje komentarze:
1. 12 lat utrzymywania forum przeze mnie i okreslenie "prywata i egoizm"
2. Jesteś na forum od lipca 2015 a ja założyłem forum w 2005 ale opiniujesz że to ja nie mam wkładu w tworzenie forum:)
3. Ty reklamujesz się komercyjnie na forum, a ja nie.
4. Za reklamę nie zapłaciłeś mi a że się dołożyłeś jako fundator nagród na zlot to bardzo chwalebne jednak nie oznacza to że zapłaciłeś za reklamę.

pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Podejmuję temat. Teraz do mnie dotarło, kto i co reklamuje. Już wiem o kogo chodzi.
Osoba ta została konkretnie "zjechana" przez forumowiczów. Uważam, że reklama, w pierwszej kolejności (i to po obniżonych stawkach) należy się firmom, które biorą czynny udział w życiu forum. Które są sprawdzone przez wiele lat działania na tym forum. Z tego, co czytam na forum, reklamowana firma ma niejasny status rzetelności, potwierdzony wieloma wpisami na forum.
Nie ukrywam, że jako pełniący obowiązki admina, przez wiele lat, dostałem ostatnio dofinansowanie do zlotu w związku z tą reklamą. Mógłbym stwierdzić, że należy mi się coś czemu poświęciłem ponad 4.000 godzin obecności na forum i pilotowania tego zakątka EV. Przyznaję również, że dzięki Arbitrowi i Jego reklamie dostałem 300 zł dofinansowania na Zlot. Oczywiście zrobiłem za to odpowiednie zakupy. Jak pisałem wcześniej, przedstawię odpowiednie rozliczenie po zakończeniu zlotu, bo nie wiem, co mnie jeszcze czeka. Przez te 6 lat trwania zlotów, zawsze dokładałem do zlotu ze swojej skromnej pensji. Ale to moje hobby, i ja to kocham i nie będę się oszczędzał ;) Biorąc pod uwagę moje 6 lat prowadzenia tego forum, tworzenia i przeprowadzania zlotów, to co ja teraz mam zrobić? Dla mnie głupie 90 zł miesięcznie za jedną reklamę, to jest naprawdę dużo. Ale nie poddaję się komercji. Mogę to forum ciągnąć za darmo, bo to naprawdę lubię, i będę robił to dalej. Chyba, że chłopaki wymyślą coś mądrzejszego, to się przestawię ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Arbiter, przydałoby się, abyś jednak pojawił się na zlocie zrzeszającym własnych użytkowników i przy grillu i piwie, w sobotni wieczór wysłuchał ludków o co właściwie im chodzi oraz uświadomił sobie, że to forum to nie jest jakieś tam gówno forum nieznajomych tylko połowa forumowiczów zna drugą połowę osobiście, a to powoduje unikalne relacje w forumowej ebajkowej rodzinki właściwie niespotykane poza nią. Jesteś w stanie powiedzieć "znam, rozmawiałem twarzą w twarz z 5 forumowiczami" albo 10? albo 50? albo z 100 albo z 200? Bo ja mogę i Zeeltom też może, a adminami nie jesteśmy :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Z tą "połową", to możne trochę przesadziłeś ;) Chyba, że chodziło o połowę aktywnych na forum, to się zgodzę ;) Może też nie do końca ;) Każda matka dba o swoje dzieci. I Arbiter powinien to zrozumieć. Prowadzę również swoje prywatne forum w Żyrardowie od paru ładnych lat o coś o tym wiem ;) Wielokrotnie mi przypominano, że forum to ludzie na forum, a nie jego właściciel. I ja to wiem i znam. Każde forum może być piękne i wspaniałe, ale jego sercem są właśnie forumowicze, bez nich forum nie istnieje. I tu Arbiter powinien brać pod uwagę właśnie ich głosy.
Adam, jeśli ludzie odejdą, to z forum będą nici. Musisz słuchać głosu ludu. Niestety, taka jest prawda. Zerknij sobie w statystyki, kto tak naprawdę jest sercem tego forum. I podpowiem ci, że na pewno nie Ty. Wielu ludzi poświęciło temu forum 10x tyle czasu, co jego właściciel. My się tu dobrze bawimy i czujemy. Ale pewne ruchy, czynione przez Ciebie, są niemile widziane przez tych najaktywniejszych. Bez tych najaktywniejszych forum padnie i będzie koniec zabawy.
Są sugestie by odejść od tego forum i zostaniesz tu sam. Co wtedy napiszesz? Tu każdy stara się pomóc innym, bez żadnej gwarancji, że coś za to dostanie. Pomagamy sobie wzajemnie od lat.
Twoje kilkaset godzin bytności na forum nie ma nijak do wielu tysięcy godzin poświęconych przez innych na pomoc forumowiczom. Wiedza i doświadczenie innych to jest podstawa rzetelności tego forum. Na pewno sprawa reklam na forum jest istotna. Szczególnie dla całości rzetelności forum. Pisałem ci na PW, że te reklamki, które wstawiałem są dla ludzi z forum pewnego rodzaju prestiżem, a nie typową reklamą. Dziękowałem im w ten sposób za wkład własny na zloty. I oni to też tak traktowali. Wiedz o tym, że żadna z tych firm nie zarabiała na tej reklamie więcej, niż to co włożyli w zlot. Nie brałem z tego złotówki, bo się cieszyłem, że będą z tego fajne nagrody na zlot. I nadal tak to traktuję. I nadal wkładam w to swój czas, pieniądze i serce. Jakoś tak wyszło, że jestem społecznikiem od urodzenia. I tak będę nadal traktował swoje życie i swoją misję społeczną. Chyba przesadziłem? ;)
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

tas napisał/a:
..to forum to nie jest jakieś tam gówno forum nieznajomych ...

Zdaje się, że nie bardzo rozumiesz co to jest forum internetowe i do czego służy.

Jako osoba niezaangażowana osobiście wypowiem się w kwestii reklam (których zresztą nie znoszę :wink: ). Trzeba odróżnić reklamy komercyjne, umieszczane w banerach i reklamy prywatne, zamieszczane w podpisach poszczególnych postów.
Czy te pierwsze maja być płatne decyduje właściciel serwerów, (a nie kolesie popijający razem piwo :smile: ), co wydaje mi się normalną praktyką.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Borsuk, przecież ja nie zajmuję zdania w kwestii reklam tylko braku obecności admina w prowadzeniu forum i żalu przedmówców co do tegoż. A wyciągniecie admina na zlot i integracja to jest naturalny początek zmiany stanu rzeczy :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Kiedys jedno znane mi forum umarlo bo 3% ludzi odeszlo i stworzylo swoje forum a ze ich 70% tresci poszlo za nimi forum praktycznie zamarlo.

Co do tej nowej firmy jestem ciekaw bardzo co sie wydarzy bo jej wlasciciel to kreatywny przedsiebiorca start up owiec , czytalem o nim i widocznie uznal ze jest to dobra nisza z potencjalem . Co zreszta zauwal nie jeden z forumoiczow patrzac na stredni $ wydawanych na rower elktryczny.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

A może takie rozwiązanie będzie rozsądne?
Niech będzie ta reklama, ale pod spodem, niech będą nadal te rotacyjne bannnerki sponsorów?
 
 
conrad 
początkujący


Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Cześć,

widzę, że nasza reklama spore zamieszanie wygneerowała. Na wstępie chciałbym przeprosić tych których dobra osobiste naruszamy. Mam nadzieję, że jednak jakoś sobie z tym poradzimy. Jako reklamodawca chciałbym na równi z innymi sposnsorami "dorzucić się" do nagród na zlocie EV. Nie chcę abyśmy byli postrzegani jako Ci którzy dyskryminująsponsorów bo kupujemy reklamę, a nie dorzucamy się do zlotu.

Wyrównajmy to - proszę o szczegóły sponsoringu na konrad@e-biker.pl. Postaram się do jutra temat ogarnąć.

Mam nadzieję, że w ten sposób wszyscy będą szczęśliwi.

Przy okazji chętnie również przy piwie i grillu poznamy sięosobiście.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Tu nie ma żadnych szczegółów, każdy daje ile uważa. Bannerki dostają firmy, które dają nagrody rzeczowe na zlot. A jakie, wystarczy poczytać temat zlotu. Pozostali darczyńcy wyróżniani są innym kolorem nicków na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group