ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy reklam na forum.
Autor Wiadomość
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 935
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

tas napisał/a:
Arbiter, przydałoby się, abyś jednak pojawił się na zlocie zrzeszającym własnych użytkowników i przy grillu i piwie,
Jesteś w stanie powiedzieć "znam, rozmawiałem twarzą w twarz z 5 forumowiczami" albo 10? albo 50? albo z 100 albo z 200? Bo ja mogę i Zeeltom też może, a adminami nie jesteśmy :)


Oczywiście ze jestem w stanie. Kiedyś gdy miałem więcej czasu (brak rodziny i małych dzieci) byłem aktywnym uczestnikiem zlotów. Znam wiele osób aktywnych w tamtych latach. Nawet grupą jeździliśmy do Gdyni a i w Żyrardowie byłem przynajmniej dwukrotnie

http://...galeria/zlot.ev 2008, Gdynia
http://arbiter.pl/galeria/pojazdy.elektryczne 2011 Żyrardów


no i mój pierwszy rower z 2003 roku - którego publikacja zdjęć przyczyniła się do założenia forum w 2004 lub 2005 r - nie pamietam dokładnie
http://.../e-rower-szybko
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Bez przesadyzmu ;) Aż tak, to nie piję piwa. Mało tego. Nie bierzcie ze sobą za dużo piwa, bo organizator coś tam funduje ;)
Ostatnie obietnice sponsora reklamy na forum pokryją Wasze wyzwania ;)
 
 
conrad 
początkujący


Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Raportuje, że my jako e-biker również dołożyliśmy się do zlotu finansowo. Przekazaliśmy na ten cel okrągły 1.000 zł, żeby dorównać pozostałym sponsorom. Poćwiczmy teraz coś, żeby zmniejszyć ten banner na mniejszych rozdzielczościach i uszczęśliwić użytkowników.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

tas napisał/a:
Łączny czas wizyt Godzin: 12152,3
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

6 godzin i 40 minut dziennie na forum codziennie przez 5 lat
Ty to jednak kawaler bez obciążeń jesteś na 100% ;-)
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

conrad napisał/a:
Raportuje, że my jako e-biker również dołożyliśmy się do zlotu finansowo. Przekazaliśmy na ten cel okrągły 1.000 zł, żeby dorównać pozostałym sponsorom. Poćwiczmy teraz coś, żeby zmniejszyć ten banner na mniejszych rozdzielczościach i uszczęśliwić użytkowników.


To może ja wpłacę 1001zł i będę lepszy ? :mrgreen:
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

sirgregs napisał/a:
tas napisał/a:
Łączny czas wizyt Godzin: 12152,3
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

6 godzin i 40 minut dziennie na forum codziennie przez 5 lat
Ty to jednak kawaler bez obciążeń jesteś na 100% ;-)


Albo komputer w pracy :P

A tak poważnie, to liczniki czasu spędzonego na forum nie działają tak jak myślisz. Tobie wychodzi 3h dziennie spędzonego na forum, a przecież nie patrzysz po 3h dziennie w forum :) (cholera, a przynajmniej mam taką nadzieję hehe)
Jeśli wejdziesz na 1 min popatrzeć na wiadomości to Twój licznik czasu bije nawet jak zamkniesz stronę i będzie naliczać czas przez pewien okres zapisany w panelu admina lub do momentu zakończenia sesji i wylogowania (dlatego trzeba co jakiś czas logować się ponownie).
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Czw 27 Kwi, 2017, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Ja nie mam nic przeciwko. Walczcie o osiągi z zyskiem dla zlotu :D
Bez przesady. To są ostatnie chwile, gdzie mogę coś jeszcze kupić.
Pozostałą kasę przewalę na konto następnego zlotu.
Na dziś mogę powiedzieć, że np. z trzech zakupionych tabletów jeden ma walnięty akumulator.
Słuchawki okazały się OK, bo nie zauważyłem gniazda SD, które jest ukryte pod mocowaniem pałąka słuchawek. I żeby się do niego dostać trzeba odchylić słuchawkę. I takie tam różne ;)
Przede mną jeszcze jest parę wydatków, które trzeba ponieść, ale wpłata od conrada powinna to w zupełności wystarczyć. A te wpłaty to pokrycie kosztów prądu, sprzątania toru, transportu i wiele innych pomniejszych, jak zakup środków czystości, napojów itp. Niniejszym wstrzymuję przyjmowanie wpłat na tegoroczny zlot.
Niniejszym dziękuję wszystkim za wsparcie organizacji tegorocznego zlotu.
 
 
Killerski
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Ale gdyby nie ja to byś tego nie znalazł :P ale co tam może powiedzieć początkujący :D
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Na tablecie z Androidem, wielkość okna reklamy jest ok. Na różnych przegladarkach w WIN też nie zauwazylem problemu. To forum, jedno z nielicznych, które ma (jednak) nienarzucajace się pole reklam.
Skalowanie działa poprawnie, nie zaslania txt ani nie przemieszcza sie na inne elementy.
A co do swobody lub jej braku reklamowania się 'przy okazji', zaintersowani z pewnością zauważą ze jest skuteczna i z pewnością znacznie liberalniejsza niz na innych forach tematycznych, w których posty hanflowe,stopki ssą b.ograniczane lub wręcz eliminowane.
To taķ na 'otrzezwienie'....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 935
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

Banner ebiker został nieco zmniejszony.
Zaś reklamy w rotacji przywróciłem - w stopce strony
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

I tak trzymaj, jest OK
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Na forach praktykuje się kąciki dealerskie
Przykład: https://www.swiatelka.pl/index.php?c=4

Już to zostało zaproponowane przez forumowiczów, aby było takie miejsce do dzielenia się opiniami lub przekazywaniem informacji odnośnie konkretnego sklepu/dostawców
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Na moim lokalnym forum żyrardowskim ogłoszenia są darmowe, ale na sąsiednim, konkurencyjnym, praktycznie każdy post związany ze sprzedażą, jest okupiony datkiem na rzecz schroniska dla zwierząt w postaci karmy za 10 zł.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Uwazam, ze włascicielowi forum, za jego niepewną inwestycje nalezą się pieniądze co najmniej rowne kosztom poniesionym przez te 12 lat. Jesli jeszcze z reklam nie pokrył tych kosztów to musza byc emitowane az pokryje. Dodatkowo od teraz forum powinno finansowac sie samo bo jest juz dorosłe (wielkosc/ilosc uzytkowników).

Pozostaje kwestią do przemyslenia, komu za moralne uznajemy czerpanie korzysci finansowych z tego co tu jest.
Wydaje mi sie, że w dziale Kupie/sprzedam jest wiecej dochodu, ktorego nie sposób zweryfikowac, bo ktos moze sprzedac niezauwazenie dwa rowery/komponenty na rok i zarobi 3tys (przy czym beda to jego dwa posty na rok), bądz sprzeda sterownik na miesiac i tez zgarnie stówe. Tego nikt nie napiętnował.
Natomiast banery za dziesiat złotych gdzies tam zabolały.
Na pewno osoby, ktore spedziły godziny na pilnowaniu, czyli kształtowaniu tej masy, mogą poczuc sie źle z mysla, że za non profit, ktos inny jednak profit przygarnie i nie wiadomo jak duzy. Jednak chciałbym zauwazyc ze nad ich głowami wędruja pieniadze od lat własnie w małym handlu forumowym.
Z drugiej strony jednorazowe dofinansowanie czegokolwiek nawet kwotą setek złotych , nie moze sie równac ze 100godzinną pracą moderatora, który po minimalnej krajowej włozył w forum 1200, a mogł przeciez pojśc w komercje i kosic chajs w tym czasie.
Zmierzam do tego, ze czas to tez pieniadz i osoby ktore go zainwestowały mają moralnie takie samo prawo opowiedziec sie w sprawie jak osoby, ktore dofinansowały zlot czy serwer.

I tu miałem napisac, ze moje rozwiązanie nie jest romantyczne, bo uwazam, ze powinno sie wszystko obrócic w kase,zalozyc fundacje i opierac na pieniadzach, bo ich za duzo to tylko duzo mozliwosci rozwoju a ich brak to płyniecie z nurtem, ale...

ale skoro wiele osob podeszło do tego z pasją, to moze tez dobrym rozwiązaniem byłoby uciekac od komercjalizacji i kasy...

Niestety sprzedajacy hosting i domene nie podziela naszych pasji i tam trzeba zapłacic stad uwazam, ze to musi sie pokryc z dochodów, najprosciej z reklam.
 
 
wojciech 
młodzik
narazie amator


Wiek: 45
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 59
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

Hej

Ponoć ludzie dzielą się na bezinteresownych i interesownych, tych pierwszych to jest raczej mało, może w ogóle tacy nie istnieją ???

„BAJKA O NIEDŹWIEDZIU”

Sytuacja, która poruszyła twórców niniejszego forum musiała w końcu nastąpić (takie są realia w dzisiejszym świecie). Było pewne, że pojawi się ktoś (biznes) z dużą kasą, wytnie wszystkich „małych” i rozpocznie ekspansję zdobywania kolejnych klientów, których nie brakuje na tym wspaniałym forum.

Rozpoczęła się walka „małych” którzy w ciągu 1 sek. znikli ze swoimi banerkami z oczu forumowiczów.

Twórcy forum zupełnie zaskoczeni obrotem sprawy i to przed samym zlotem, dogadali się (NA OCZACH WSZYSTKICH), że banerki wrócą na forum (miejsce na samym dole).

Może i dobrze, że na oczach wszystkich, przynajmniej rodzina forumowiczów wie, że do ich domu wprowadził się brat niedźwiedź z walizką pieniędzy i on teraz będzie rozdawał karty. Niedźwiedź myśląc, że załagodzi zadymę, poinformował o kwocie jaką dołożył do zlotu – żałosne...

Ratunek dla forum:
- w ogóle zlikwidować banerki z reklamami,
- stworzyć rozbudowany dział w którym będą się reklamować forumowicze,
no a jeżeli właściciel podpisał umowy na reklamę z niedźwiedziem (z opisu widać, że raczej tak) na jakiś określony czas, to już jest pozamiatane.

Na 100 % powstanie nowe forum konkurencyjne.

I to jest właśnie biznes, rozpoczyna się walka o klientów – chciało by się powiedzieć DO WIDZENIA

KONIEC BAJKI
_________________
pozdroebajk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group