ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skonfigurować pakiet Liion?
Autor Wiadomość
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   Jak skonfigurować pakiet Liion?

Jestem na etapie konfiguracji pakietu przed jego zgrzaniem do ramy Falcon v2. Pierwotnie miał to być pakiet 21s19p jednak p. Marcin z Nexuna zdecydowanie nakłania bym zmieścił się w 20s20p bo na 20s są lepsze możliwości, więcej komponentów i generalnie lepsze ceny.

Pytanie więc takie jak upchać 20s20p do ramy? Jak zbudować pakiet? Ile ogniw i w jakiej konfiguracji w jednym poziomie?

Liczę na pomoc od ludzi którzy składali duży pakiet w swoim falconie albo do takich co robią to zawodowo wręcz i zechcą się podzielić swą wiedzą jak i doświadczeniami w tej kwestii :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Chcesz rady popartej doświadczeniem?
Zrób do Falcona 20s17p, 2 poziomowy na koszykach plaster miodu, sterownik w ramie i naprawę nie kombinuj. Nie opłaca się 3p więcej, tygodnie planowania, nieudane wersje, ścisk w ramie, problemy z mocowaniem, problemy z serwisem, jak ja widzę te akumulatory napchane poklejone prymitywnie poskładane poupychane na siłe te ogniwa a rower nie potrafi miesiąc przejechać bezawaryjnie bo się w nim sypie wszystko poklei to co sobie można o właścicielu pomyśleć, no co? :)

Masz "syndrom nowego" czyli taka przypadłość nowych użytkowników. Naoglądają się oni konstrukcji po 15 kW, 600 ogniw w środku i "też tak chcę". Tylko problem w tym, że drodzy nowi konstruktorzy, nie zdajecie sobie sprawy z tego jak awaryjne i problematyczne jest robienie takich maszkar, ile to powoduje problemów technicznych,o ile miesięcy opóźnia jazdy.

No inaczej tego już nie potrafię zmotywować. Później zamiast się bawić na dobrze zbudowanej maszynie to siedzicie w warsztatach i kombinujecie na 100 sposobów jak tu jeszcze upchnąć 3 ogniwa do 500szt a i tak za miesiąc wszystko obieracie bo awaria :)

Wszyscy doświadczeni ebajkerzy mają 20s14p (np ja), 20s16p (całą ekipa beskidzka i z 75% reszty ludziw kraju) lub 20s17p w wersji na koszykach plaster miodu.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Ależ Tas masz sporo racji w tym co piszesz. Lecz nie ze wszystkim mogę się zgodzić. Chcę zbudować duży pakiet nie ze względu na dużą moc żeby się popisywac przed malolatami, nie naoglądalem się również bestii po 15KW. Chciałbym mieć jak największy dystans. Robię większe trasy niż lekko mówiąc 90% użytkowników rowerów. Robię na zwykłym rowerze ponad 300km w jeden dzień więc składając maszynę na kilkanaście tysięcy a jest to dla mnie na prawdę dużo. Będę miał więcej wart rower niż mój samochód więc chciałbym by ten zasięg mnie nie ograniczał tak bardzo. A ważę ponad 100kg to sam wiesz jak ładnie mi się ten zasięg zaczyna już kurczyć. Nie chcę być nie uprzejmy ale nic Twój post konstruktywnego nie wnosi. Jedyne sensowne zdanie to "zrób tak bo tak mają wszyscy i jest dobrze". A może ja chcę mieć coś swojego a nie jak wszyscy? Nie rozumiem dlaczego ma być to jakieś turbo awaryjne ze względu na dwa czy trzy ogniwa na cele więcej. Mogę się mylić ale nie widzę w tym jakiegoś rażącego problemu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Za "tak jest dobrze" stoi doświadczenie setek osób
Za "tak jest dobrze" stoją tysiące godzin diagnoz, napraw, setki rozmów telefonicznych z naprawami, stoją spalone BMSy, sterowniki, akumulatory, frustracje, koszta
Za "tak jest dobrze" stoi zdrowy rozsądek, logika, chęć spróbowania uchronienia kogoś przed problemami i wydatkami i rozważnego kalkulowanie wad i zalet, kosztów i zysków.

Wiem, że nie rozumiesz w czym jest problem wkładać do Falcona 400 ogniw, rozumiem to doskonale. Powodem jest brak doświadczenia w temacie, brak własnego elektryka, próba przekonywania, że mimo braku wiedzy wiem, że bezie najlepsza opcją, bo kto Ci zabroni. No nikt.
Ale chciałeś rady, a nie przytakiwania.

Już samo to, że chcesz robić taki akumulator a nawet nie masz ramy do przymiarek mówi samo za siebie...

Tak więc, buduj, działaj, dziel się wiedzą, historia rozliczy kto tu miał rację :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

No tak masz rację. Chciałem rady i ją dostałem w sumie. I nie będę się jakoś strasznie na siłę upierać raczej mogę to trochę "uszczuplić". Ale czym mniej tym lepiej. Na prawdę bardzo zależy mi na maksymalnym wydłużeniu zasięgu. Czy np. Zmniejszenie tego do 20s19p nie wystarczy? Nie chciałbym tego za bardzo okrajać nawet jeżeli większość osób jeździ na jeszcze nieco mniejszych pakietach.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Z jednej strony mówisz, że nie upierasz się mieć "wszystko maksymalnie największe", a z drugiej strony mówisz, że chcesz maksymalnie zwiększyć zasięg ale nawet nie podajesz jaki zasięg jest Ci potrzebny. Ma być maksymalny i tyle.
"Syndrom nowego" wypisz wymaluj jak z książki :)

No to jaki zasięg masz jako docelowy?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

No tak wiem. Bo z jednej strony chce ulec Twoim racjonalnym argumentom, bo wiem że wiesz co Mówisz. A z drugiej "syndrom nowego" :twisted: :mrgreen:

Zasięg. Realnie przecież niemal nie da się go oszacować. Chciałbym mieć zasięg do tych magicznych 300km jadąc spokojnie i pomagając nogami. Wiadomo że jak pojadę poszaleć do lasu to zrobię kilkadziesiąt km może sto i będzie super zabawa. Ale chciałbym móc również wysuszyć sobie na tym rowerku na jakiegoś fajnego tripa nie myśląc jakoś dramatycznie co będzie jak zaraz mi padnie beteria i będę kilkadziesiąt km cisnąć bez wspomagania.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

300km to przy 30km/h i wspomaganiu po płaskim na średnim poziomie około 3500Wh energii
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

tas napisał/a:
300km to przy 30km/h i wspomaganiu po płaskim na średnim poziomie około 3500Wh energii


I jaki pakiet Twoim zdaniem do takiego dystansu byłby optymalny?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

20s17p, 2 poziomowy na koszykach plaster miodu, ze sterownikiem wewnątrz, zamiast zakładanych 3500Wh miałbyś 4100Wh
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Brzmi sensownie to co piszesz. Poważnie to przemyśle.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

gotowy wzór v340 20s17p, maksymalne wykorzystanie 2 poziomów, dół + góra:


Domalowany jest 1 koszyk 1p bo brak na zdjęciu, a powinien tam być.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Ale ja wiem jak to wygląda bo mój znajomy też ze mną składa i on w swojej konstrukcji ma właśnie taki pakiet. Tylko ja chciał nieco większy pakiet. Ale skoro z tym takie problemy są...
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

...przy okazji tematu jak zgrzewacie w plastrze...?
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Chcecie mi powiedzieć że 8 rzędów nie wejdzie do falkona? Albo inaczej iż wejść wejdzie ale brak luzu po bokach generuje inne problemy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group