ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mocną maszyną na falconie da się jeździć po górach.
Autor Wiadomość
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   Czy mocną maszyną na falconie da się jeździć po górach.

Witam

Oglądałem sporo filmów od Tasa jak śmiga po górskich ścieżkach w swoich okolicach, niestety nie mam porównania jak te górki wyglądają na tle tych co znam.

Da się takim sprzętem pojeździć w Bieszczadach po szlakach takich jak:
Połonina Wetlińska
Tarnica
Połonina Caryńska

Pozdrawiam
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Do tego służy. Pamiętaj jednak, że to dalej rower, nie motocykl.
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Falconowi to juz bliżej do motocykla niż roweru patrząc na moc i wage...
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

To chyba jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed taką maszyną. Zdecydowanie wolałbym coś mocnego ale żeby wyglądem przypominało jak najbardziej zwykły rower.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Innymi słowy, chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko? ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Trochę tak ;-)

Nie da się zbudować nic na ramie rowerowej, czym można by było pojeździć po takich górkach jak śmigacie na filmikach ?
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Polookaj midy. Egokits ma fajne filmiki. Dorgo i prawie cyclone, ale jak widać opcji jest kilka. Kwestia zapatrywania się. Np na baterię.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

maki1000 napisał/a:
Trochę tak ;-)

Nie da się zbudować nic na ramie rowerowej, czym można by było pojeździć po takich górkach jak śmigacie na filmikach ?


Jak się nie da. Da się.. Tylko musisz się liczyć z ograniczeniami i kompromisem między mocą- zasięgiem i inne.......
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Z grubsza - mocna przeróbka i taki custom falcon czy coś to miedzy sobą nie różnią się aż tak wiele za wyjątkiem zasięgu, coś w stylu 130km vs 60km zabawy w lesie.

Te Twoje przykładowe trasy:



nie wyglądają jakoś szczególnie wyzywająco dla mocnego elektryka o ile się nie nastawiasz na jazdę jak na jakimś motorku.
Podstawowy problem przeprawowy to kamienie ale one akurat są przeszkodą niezależną od mocy tylko raczej od szerokości opony i umiejętności.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Różnią się, falcon rzuca się w oczy z daleka i nie da się temu zaprzeczyć, można zrobić konstrukcje na zwykłym fullu tak, żeby nie wyglądała na oczywistego elektryka, full Atomka nie rzuca się specjalnie w oczy a adaptta i mxus tam jest, elektryk na bazie norco co był na zlocie również dobrze udawał zwykły rower.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

tas napisał/a:
Z grubsza - mocna przeróbka i taki custom falcon czy coś to miedzy sobą nie różnią się aż tak wiele za wyjątkiem zasięgu, coś w stylu 130km vs 60km zabawy w lesie.

Te Twoje przykładowe trasy:
Obrazek
Obrazek

nie wyglądają jakoś szczególnie wyzywająco dla mocnego elektryka o ile się nie nastawiasz na jazdę jak na jakimś motorku.
Podstawowy problem przeprawowy to kamienie ale one akurat są przeszkodą niezależną od mocy tylko raczej od szerokości opony i umiejętności.


Same połoniny to przejedzie zapewne każdym rowerem. Problemem, z tego co pamiętam, może być tylko wjazd na same połoniny, szczególnie jesienią (bardzo strome podejścia/podjazdy, o stromiźnie większej niż na FIS'ie w Szczyrku ) :mrgreen:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Oczywiście, że można zbudować fajnego elektrycznego fulla na rowerowej bazie. Przecież to były najlepsze bajki przed erą customów. Z resztą mamy kilka fajnych takich bajków na forum. Ponad to twierdzę, że dostarczą co najmniej tyle samo funu co inne bajki w swojej kategorii.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Ja też twierdzę, że full i falcon od strony wrażeń z jazdy są bardzo podobne, różni je tylko głównie zasięg/czas zabawy (i pośrednio waga, ale to akurat jest mało istotne jeśli się nie lata).
Budować cokolwiek i sio do lasu, w teren :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Dzięki za informacje. Będę wiec w zimie kombinował coś na przyszły sezon na rowerowym fulu.
Dzisiaj tylne koło scentrowalem bardzo na zakręcie w teraźniejszym sprzęcie. Trochę się zdziwiłem ze od czegoś takiego ugięła się cała obręcz. Wjechałem sobie na parkingu w zakręt taki 90 stopni tak z 30km/h. Złożyłem się asekurując stopa i usliznelo mi się tylne koło tak z 10-20cm pewnie. Skontrowalem żeby się nie przewrócić i odbiło mnie w druga stronę. Nie przewróciłem się bo odbiłem się z nogi która się asekurowałem. Szczęśliwy ze się nie poobdzieralem widzę ze tylne koło się ledwo kręci :(

Szprychy grube, obręcz niby jakaś wzmocniona (zestaw rapid s-2000 ze sklepu e-biker.pl)
Wyglądało to solidnie, choć przyszło nie wycentrowane to w serwisie mi to ogarneli praktycznie na 0. Jeździłem z 2 tygodnie do dzisiaj, a dzisiaj zdziwko niezłe :)

Możecie polecić jakaś dobra obręcz 28 cali ? Jakie szprychy, bo jedna urwałem jak próbowałem
to koło naciągnąć centrowaniem.

Przejechałem się po sklepach rowerowych ale nigdzie nie maja takich jak mam teraz.

IMG_2195.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 364 raz(y) 1,32 MB

IMG_2196.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 327 raz(y) 1,61 MB

 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Ze zdjęć widać, że i tak jak na razie masz szczęście, że ci osi nie obróciło gdyż widać zabezpieczenie przed obrotem źle założone i nie weszło w uchwyt ramy.Jeśli podobnie jest z drugiej strony to raczej sezonu "elektrycznego" nie dokończysz.Nie chodzi tu o Twoją osobę a głównie o silnik i ew.urwanie przewodów zasilania,zwarcie itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group