ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
rower elektryczny niskim kosztem
Autor Wiadomość
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Racja, jednak w aukcji hailonga na 65 jest podane, że max wymiary BMS to 80*70*9. Z tego co szukałem wychodzi na to, że tylko ten BMS podejdzie, będzie ok?
BMS 13S

PS: Ogólnie mam rozterkę, bo chciałem zrobić ebike, w którym mogę odczepić akumulator i używać jak zwykły rower-stąd pojemnik na baterię w miejsce bidonu. Jednak za cenę bidonu ( ok. 150zł ) mam już z 25-30 ogniw więcej....
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Każde inne rozwiązanie obudowy dla baterii pochłonie Ci jakąś kasę. A jak wliczysz swój czas to na pewno wyjdzie to więcej. Rozważaj tą kwestie tylko z punktu widzenia, czy taka pojemność baterii Cię zadowoli.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

lobudek napisał/a:
Ogólnie mam rozterkę, bo chciałem zrobić ebike, w którym mogę odczepić akumulator i używać jak zwykły rower

Koło z silnikiem też będziesz wyjmował i wsadzał zwykłe?
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

sirgregs, ponoć przekładniówki nie stawiają oporu, to prawda?
Chciałbym mieć 60km zasięgu przy 30km/h na asfalcie. Mieszkam w kujawsko-pomorskim, więc jest raczej płasko :) .
Ostatnio zmieniony przez lobudek Pon 08 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Teoretycznie nie stawiają oporu te silniki które mają wolnobieg/sprzęgło jednokierunkowe.
Ale wciąż masz dodatkowe kilogramy w tylnym kole które musisz rozkręcić jak przyspieszasz i zatrzymać podczas hamowania.
To nie jeździ jak normalny rower.
Po to wkładasz silnik żeby napędzał/wspomagał albo przynajmniej nie przeszkadzał ;-)
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

sirgregs, masz rację. Pewnie jak już poczuję jak to jest jeździć elektrykiem to za nic nie będę chciał jeździć o własnych siłach.
Który BMS wziąć:
ten
czy
ten2
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Było wpaść na zlot, to byś poczuł wiatr we włosach i beton na czole ;)
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

zeeltom, no było, było. Za rok, mam nadzieję, że już z własnym e-bike ;) Może i wziąłbym jeepa, coby dzieciaki sobie mogły pojeździć dla urozmaicenia :D
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

lobudek, to z moich pobieżnych obliczeń wynika, że obudowa na 65 ogniw będzie na styk, jeśli założysz do niej ogniwa 3000mA. Ale przy jeździe bez pedałowania. Ale z pedałowaniem minimum to ok. 2200.

P.S. Starałem się przyjąć w miarę bezpieczne założenia, jazda 30 km/h wymaga 350W (prądu, czyli wliczając straty silnika), pedałując jesteś w stanie dodać do układu od siebie 100W.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

jan_elektryczny napisał/a:
Atomek coś wspominał, że zwykły BMS na 13s może być za gruby, żeby go wsadzić do tej obudowy. Nie miałem tej obudowy w rękach, więc jeżeli zdecydujesz się ją zamówić będziesz musiał sam się przekonać. Możesz podpytać sprzedawcę na Aliexpress, który BMS tam będzie pasować.


Sprzedawca nie chce powiedzieć i nie w sprzedaży pasującego bmsa 13-14s 30A. Potrzebne jest 30A jeżeli chce się mieć BBSHD.

ten bms
https://pl.aliexpress.com/item/Li-ion-Lithium-Cell-20A-18650-Battery-Protection-BMS-PCB-Board-Balance-13S-48V/32697174933.html?isOrigTitle=true

Jest na 20A :???:
Ostatnio zmieniony przez Wto 09 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

atomek1000, to źle, że BMS ma 20A? Sterownik już kupiłem 17A, więc BMS 20A powinien być ok chyba, że się mylę?
 
 
jan_elektryczny 
początkujący


Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Tak tylko dla sprostowania. Kolega atomek1000 pisał to bardziej w moim kierunku, bo rozmawialiśmy o tym Hailongu na 65 ogniw na zlocie. Ja mam BBSHD i potrzebowałbym taki BMS na 30A. Dlatego też wspomniałem wcześniej, że jak dowiesz się czegoś na temat BMS'ów, które faktycznie wejdą do tej obudowy to też będę zainteresowany takimi informacjami. W Twoim przypadku, BMS 20A do sterownika 17A nie powinien robić problemów.
 
 
cardy 
początkujący


Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   rower niskim kosztem

Zakupilem ta obudowę czy ktoś zamontował do niej BMS? jaki? (mam sterownik 17A)
 
 
jan_elektryczny 
początkujący


Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Marna to pomoc, ale jedyne co mi się udało znaleźć to poniższe zdjęcie. Może ktoś będzie w stanie rozszyfrować co to za BMS na tym zdjęciu:


Zdjęcie jest stąd.
 
 
geoorge 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 33
Skąd: Tryńcza
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Nie wiem co to znaczy niskim kosztem, ale zakładam że do 1000 zł.
W tej cenie najlepiej kupić używany rower np. Sparta lub podobny.
Jedna bateria w ramie druga na bagażnik (48V, 9-11Ah NiMh) i powinno wystarczyć na przejechanie 60 km z prędkością 30 km/h ale ze wspomaganiem.
Bo bez wspomagania to trzeba by jeszcze większą baterię albo zmniejszyć prędkość jazdy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group