ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Arbiter
Wto 06 Mar, 2018
Zlot EV 5-6 maja 2018
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Rozwiązanie fajne, ale na dziś nie znam dokładnej średnicy tej rury. Dopiero jak tam dojadę, to mogę sprawdzić. Niedaleko jest jakiś sklep z takimi różnymi rzeczami, może będą mieli.
Dzwoniłem do właścicieli. Możliwe, że ich córka tam podjedzie i zmierzy średnicę tej rury. To będzie już łatwiej ;)
 
 
easy rider 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 111
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

W zwykłym sklepie raczej tego nie dostaniesz. W necie tego trochę jest. Najważniejsze znać średnicę.
_________________
Początkiujacy miłośnik
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Spojrzałem na ceny i zwątpiłem :D
 
 
easy rider 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 111
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Zapytam znajomego, wiem, że inne metody tez są. Tańsze. Można zamrozic i nasunac jakieś zlaczki.



Cos takiego https://archiwum.allegro.pl/oferta/zlaczka-gz-do-rur-pe-40-x-1-1-2-pehd-rury-i6014413116.html#

Znajomy zakladal to rowniez pod cisnieniem. Te rury z tworzwa PE *o ile to sa takie*mozna sciskac w imadle, albo obejma. Wazne, zeby miedzy szczeki wsadzic rurki metalowe, albo prety. Jezeli nie odetnie do konca cisnienia to przynajmniej je ograniczy. Wtedy załozenie złaczki jest proste.
 
 
easy rider 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 111
Skąd: Chorzów
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Tych mozliwosci jest wiecej, zalezy od srednicy rury.
_________________
Początkiujacy miłośnik
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Byłem w domku, naprawiłem rurę z wodą. Niestety, pomiary, które zrobiła moja córka, okazały się mniejsze, niż w rzeczywistości. Zmierzony wymiar sugerował rurę 32 mm a okazało się, że to 40 mm. Pokombinowałem i jakoś to połączyłem. Niestety, nikt z kolegów nie wyraził chęci przybycia. Mówi się trudno, a żałujcie, bo balanga była taka, że się ciesz synu, że nie szczekasz ;) Przy okazji nazbierałem mnóstwo grzybów ;) Na razie proszę się wstrzymać z jakimikolwiek dotacjami na zlot. I tak nic nie wpłynęło od zakończenia zlotu w 2017r. Nie wiem, jak się potoczą sprawy zlotowe i mój w nich udział w następnym roku. Zaczynam mieć dość walki z wiatrakami. W jedną osobę, to nie robota, a i zdrowie i siły już nie te co 7 lat temu ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

Podziękowania dla kolegi jatko za darowiznę.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

O, już pierwsze wpłaty się zaczynają?
Przenikanie i glebor już się ustawiają w kolejce. A i jest też opcja, że zestaw do elektryfikacji glebor przywiezie na zlot jako nagrodę w konkursach.
Teraz wpłacać darowizny, czy jak do tej pory czekać do wiosny?
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

A i na takie grzybki, jak na zdjęciu chętnie bym poszedł. Tylko po pierwsze: czy Zeeltom pokaże miejscówki? :)
Po drugie: takie grzybki to na pewno nie w terminie zlotu (maj/czerwiec 2018). Więc jesienne ZAKOŃCZENIE SEZONU EV połączone z porządnym grzybkobraniem (maszynami EV można wszak wjeżdżać do lasu) jest BARDZO SENSOWNYM POMYSŁEM Glebora :)
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

Wpłata doszła niespodziewanie. Jeszcze nie zacząłem przygotowań do zlotu. Muszę się dokładnie zorientować, co z torem, bo po ostatniej walce z UM mam mieszane uczucia. Nie chcę już prosić UM o wsparcie finansowe, bo to nie na moje nerwy. Łaskę robią, a człowiek poświęca swój czas i pieniądze na imprezę promującą m.in. miasto.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

Ale jak te pierwsze wpłaty pomogą w rozruchu, bo przecież trzeba jeździć, załatwiać, etc. to jednak chyba warto wpłacić coś już teraz, prawda?
No bo impreza jest wspólna dla nas wszystkich, a po co Ty masz tylko ponosić koszty na etapie wstępnym?
Czyli jak wpłacimy darowiznę teraz będzie ok?
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

Jak tam uważacie. Nie zginie ;) W najgorszym wypadku zrobię wielką balangę na działce ;)
 
 
Killerski 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

A może zlotowicze podpowiedzą czego by oczekiwali od zlotu w tym roku ? jakieś pomysły, sugestie ?
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

Osobiście uważam, że konkursy powinny być organizowane wcześniej (typu: ciekawa konstrukcja, budżetowa czy temu podobne), a na zlocie wręczenie nagród (o przyznaniu nagrody decyduje fundator, albo głosowanie na forum. Może jakiś konkurs wiedzowy, bo bieganie wokół stadionu :shock: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

Głosowanie na forum w trakcie trwania zlotu???
Konkury były różne, co przeszkadza bieganie? Toż to samo zdrowie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group