ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mid drive będzie bezawaryjny dla osobnika 120+kg?
Autor Wiadomość
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Czyli można było wspomagać nawet przy najwyższej prędkości obrotowej silnika?
To był pas czy manetka?
Akurat mieszanie biegami z tyłu nie wpływa na prędkość silnik-korba (a raczej silnik-blat bo w tych dziwnych midach to nic nie jest normalnie :razz: )
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Tas ma chyba rację z tymi midami że ich tak mało :wink:
Nikt na manetce nie jeździ i nie odpowie na pytanie jaką kadencję jest w stanie wykręcić sam silnik?

A wracając do "ideału" autora tematu czyli mid + nuvinci. Niestety nuvinci ma dosyć poważną wadę. Stosunkowo mały zakres przełożeń w porównaniu chociażby ze standardowym systemem 2x9.
Brakuje i wolnych przełożeń i szybkich. Jadąc na samych pedałach byle większa górka i jest słabo a max prędkość przy kadencji 120 to może 50km/h. A do tego drogo i ciężko.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Nawet ten 380?
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Mam n360 czyli zakres przełożeń 360%. 380 to raptem dodatkowe 20% szerszy zakres.
Rolhoff ma o ile dobrze kojarzę 524%
Zwykły napęd jeszcze więcej.
Żeby była jasność. NuVinci do normalnej jazdy jest ok ale jak chcesz mida w pełni wykorzystać i piąć się pod pionową ścianę aby za chwilę sypać 60km/h po asfalcie to zapomnij o tej przekładni.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Tia, ale odpada napinanie łańcucha itd itp, do tego z harmony można fajnie ustawić automat. Wciąż skłaniam się ku temu, taki rower to nie do wyczynu, zajedzie się przekładnię i łańcuch.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

A zdajesz sobie sprawę jaki element fizycznie zmienia biegi w układzie z harmony i jaki jest koszt całkowity nuvinci 380 z harmony?
A napinanie łańcucha wcale nie odpada swoją drogą. Jak jest łańcuch to zawsze trzeba go napinać.
Jakby był pasek napędowy zębaty to inna sprawa ...
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Jak mid to albo mała moc typu 1kW i przerzutki albo tak z 4kW i jedno przełożenie :mrgreen:
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

380 z harmony w czwartek skończyło się za 355eur, kpl z manetką. A napinasz raz, a jak masz z tyłu wolnobiego to sprawa się chyba komplikuje?
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Daj proszę linka za co była ta cena. Bo tyle to samo n380 albo samo servo z manetką kosztuje normalnie.
Jeżeli nie ma napinacza to łańcuch trzeba napinać regularnie ręcznie bo się robi coraz dłuższy w trakcie eksploatacji. Dotyczy to rowerów, motocykli itp. Nie ma wyjątków.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Licytacja z ebay.de od 1eur puszczona. Kpl do montażu
 
 
XM6 
początkujący


Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Mam doświadczenie z rowerami bez wspomagania i rozumiem uwagi dotyczące awaryjności MIDa.

Chodzi głównie o ŁAŃCUCH.

Większość MIDów przekazuje napęd na koło przez zewnętrzne zębatki, produkty Shamino i podobne badziewie, zwykle osiem lub więcej zębatek na tylnym kole.

Nie jeźdzę rowerem delikatnie, mam ciężką nogę i robię spore przebiegi (+50km dziennie). Mam doświadczenie zarówno z przerzutkami zewnętrznymi Shamino i z piastami wielobiegowymi.

Łańcuchy i zębatki w systemie przerzutek zewnętrznych Shamino mają tą cechę, że szybko się zużywają. Łańcuchy są słabe, wyciągają się, itp. Po 1-2kkm zaczynają przeskakiwać i stają się dysfunkcjonalne.

Zupełnie inaczej działają łańcuchy jednorzędowe skojarzone z piastami wielobiegowymi. Łańcuchy te są porządniej zrobione, przede wszystkim nie potrafią pracować w skosie. Są inne.

Mam podobny rower:



Rower ma haki poziome. Jak jeździłem na łańcuchu wielorzędowym, to po ~100km trzeba było zmieniać położenie tylnego koła bo łańcuch się wyciągnął. Na łańcuchu jednorzędowym (o wiele tańszym) przejechałem już 1000km, a ten nie wyciągnął się na tyle aby odkręcać koło.

To są doświadczenia z jazdy bez wspomagania silnikiem.

Prawda jest taka, że zewnętrzne przerzutki Shamino to badziewie. Łańcuchy nie mają prawa wyciągać się i zużywać tak szybko jak to się dzieje w popularnych rowerach. Łańcuch to popularne urządzenie, przekazuje np. napęd do wałków rozrządu w samochodzie i wytrzymuje tysiące kilometrów przebiegu. Dlaczego w rowerze miałoby być inaczej? No właśnie. Trwały jest łańcuch jednorzędowy.

Jeżeli skojarzysz łańcuch jednorzędowy (kupiłem go chyba za 12 zł + przesyłka) z piastą wielobiegową, to masz szansę na naprawdę trwały napęd. Zewnętrzne przerzutki Shamino to śmieć.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Jaki masz przebieg tej piasty wielobiegowej i co to za produkt?
 
 
XM6 
początkujący


Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Białystok
  Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Przebieg nieznany, bo kupiłem używany rower. Zresztą piasta się zepsuła, została na jednym biegu, tym najwyższym :)

Alfine 11

Ze względu na rozstaw biegów to tutaj najlepiej pasuje Rohloff albo Alfine 11.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

XM6 napisał/a:
piasta się zepsuła, została na jednym biegu, tym najwyższym :)
Przekonałeś mnie jednym słowem do tej piasty :razz:
A rohloff to kosztuje tyle co moje trzy rowery i przy midzie też polegnie ...
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

W USA chopy na cyclone 3000 cisną nuvinci i po roku zaczynają olej puszczać, ale działają... Mi na razie najbardziej się podoba, a używki albo same piasty można bardzo tanio dorwać nawet u nas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group