ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy E-rower
Autor Wiadomość
Shrek3D 
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   Pierwszy E-rower

Witam.

Chciałbym przesiąść się z mojego już wysłużonego RockRider 300 na coś innego na początku chciałem jakiś rower bez wspomagania ale jednak doszedłem do wniosku że może mi się ono przydać w momencie jeśli przyjdzie mi dojeżdżać codziennie do pracy po 20 parę km. Nie znam się ani na rowerach ani na elektronice więc chciałbym skorzystać z waszej pomocy przy wyborze nowego roweru. Kryteria jakimi się kieruje to cena / komfort jazdy / bezawaryjność. Aktualnie robię między 50 a 120 km po raczej kiepskich drogach dość często muszę przemierzać dość spory odcinek po żelbetonowych płytach oraz średnio zwracam uwagę na warunki pogodowe deszcz czy śnieg jeżdżę mniej lub więcej ale w takich warunkach też musi dać radę nie jestem zainteresowany jakąś karkołomną jazdą drogi po których jestem zmuszony się poruszać to dla mnie wystarczające Extimum. Nie musi to też być Demon Prędkości 25 Km/h zdecydowanie wystarczy jednak wolał bym aby móc przejechać możliwie jak najdłuższy dystans. Wygoda musi być też przy przechowywaniu i expoatracji znaczy żeby był w miarę lekki ( bo mieszkam na 3cim piętrze ) abym mógł ładować samą baterie znaczy abym była łatwa do wyjęcia z roweru tak żebym mógł ja w domu zdemontować do ładowania zostawiając rower w innym pomieszczeniu no i kiedy ją podłącze do ładowania żeby światło mi nie przygasało...
Wybrałem sobie kilka rowerów sadzicie że będą odpowiednie? Może ktoś ma któryś z nich i może mi powiedzieć coś na temat ich możliwości lub może macie jakieś inne propozycje?

https://www.rowery-elektr...czny-ecobike-s5

https://www.rowery-elektr...ny-ecobike-emtb

https://www.rowery-elektr...ryczny-sevenone
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Robisz długie trasy. Jednak jadąc maks 25km/h można te dystanse zrobić na tych niedużych bateriach. Jezeli decydujesz się na fabryczną konstrukcję to wybierz z jak największym akumulatorem.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

I zeby mial niezależną manetke oraz odblokowane 25 km /godz. S5 to ma.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Ale rozważ również samodzielną budowę.
Powiem Ci że nie pożałujesz, sam wiem to po sobie.
Mieszkam w Łodzi i rowerem 37km zrobiłem w 1.39h przy średniej prędkości 29km/h.
 
 
Shrek3D 
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

No tak tez sobie myślę żeby wziąć ten S5 bo jest najtańszy i wymienić w nim baterie na tę najmocniejszą tylko wtedy to już też się robi spora kwota a jak sądzicie ile mogli by opuścić?
Jak robicie zakupy czasem się targujecie ktoś wie ile realnie mógłbym wytargować?
No a jakościowo jak się to według was przedstawia?
Mam raczej na myśli takie rzeczy jak hamulce czy ten amortyzator bo na dobrą sprawę tak czy inaczej jakby się okazało że przerzutki czy coś innego by padły zawsze mógłbym polegać tylko na silniczku więc tym się tak bardzo nie martwię. Bo z wygodą chyba nie będzie tak źle ostatecznie robię przesiadką z RockRider 300...
 
 
Shrek3D 
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Pabblo problem jest taki że mieszkam na 3cim piętrze i będę musiał go wnieść do chaty więc nawet jeśli władował bym do tej skrzyneczki w ramie tylko tyle baterii żeby wagowo wyszło na te 25kg ( tyle ile ten S5 ) to wnieść go na 3cie piętro kiedy go zabuduję ta skrzynką będzie sądzę niezwykle niewygodnie.
Poza tym chciałbym aby to wszystko było Zgrabnie zamontowane tak żeby w deszcz czy śnieg nic się tam nie pouszkadzało...
A jak wspomniałem na prędkości to nie zależy mi tak bardzo jak na najdłuższym dystansie jaki będę mógł pokonać 25/h zdecydowanie mi syknie owszem jak jest tam możliwość odblokowania silnika i jechać więcej na pewno przetestuje ale ogólnie Wspomaganie do 25 zdecydowanie bardziej mi się przyda bo chyba im mniejsze wspomaganie tym bateria na dłużej starcza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group