ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Które przerzutki/przekładnie z tyłu są najmocniejsze do mid?
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   Które przerzutki/przekładnie z tyłu są najmocniejsze do mid?

Witajcie
Jako że co raz bardziej podchodzę do tematu budowy dość mocnego mida (2-3000w) zastanawiam się które z rozwiązań są najmocniejsze/najlepsze, możecie podzielić się doświadczeniami? Najbardziej podoba mi się NuVinci, montują je w midach fabrycznie, ale jak to wygląda na dłuższą metę?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

Najmocniejsza jest przerzutka oparta o wózek, a nie żadne przerzutki w piastach.
Te hubowe wynalazki są dobre do 250W, nic ponad.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mav 
początkujący


Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

Ogólnie jedynie co może przetrwać katowanie to stare piasty sachs 3 - są pancerne i robione z nadmiarami. Często widywane w rowerach transportowych z epoki, więc musiały dawać radę.

Najważniejsze: w palnik na takich piastach można dawać jedynie na przełożeniu bezpośrednim (w 3biegowej to jest 2jka) wtedy nie jest wykorzystywana przekładnia planetarna.
Kilka bardzo ciekaych linków dla "Piastowców" :D

1. Przełożenia (wytłuszczone przełożenie bezpośrednie): http://www.cyclinguk.org/...nal-gear-ratios

2. Temat zbiorczy o wszystkich hubach 1904-2016: http://www.all-about-hubs...ben_galerie1_en
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

tas napisał/a:
Najmocniejsza jest przerzutka oparta o wózek, a nie żadne przerzutki w piastach.
Te hubowe wynalazki są dobre do 250W, nic ponad.


Czyli mówisz te zwykłe zewnętrzne przerzutki są mocniejsze?
Poczytałem trochę, nuvinci katowane na 3000W po roku zaczyna się pocić, ale działa, choć da się zabić również :) Ale kusi ten wynalazek ;)
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

1) współczesne papierowe przerzutki zmieliłem 2; jako tako dała radę nowa sora, zaś stara polerowana sora hula do tej pory
2)problem leży w czym innym - zakres przełożeń i częste zmienianie biegów w midzie jest trochę upierdliwe wystarczą 3 biegi. Napinacz to konieczność wystarczy gumowa tuleja.
3) na endlesie jest wiele relacji dot. współdziałania czy to bafanga, czy aft, LR z piastami wielobiegowymi i przy założeniu, że nie zmieniamy biegów pod obciążeniem - przebiegi użytkowników są pokaźne
4) przerabiam swój rower na koło z piastą Sturmey Archer 5 biegów + kit cyclone 1650W. Zdam relację jak to działa.
 
 
Mav 
początkujący


Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

sannis napisał/a:

3) z piastami wielobiegowymi i przy założeniu, że nie zmieniamy biegów pod obciążeniem - przebiegi użytkowników są pokaźne


To jest podstawa użytkowania piast wielobiegowych, wielu użytkowników zwykłych wielotrybów nie rozumie tego i zmienia biegi pedałując, co spowoduje szybki koniec każdej piasty.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

sannis napisał/a:

4) przerabiam swój rower na koło z piastą Sturmey Archer 5 biegów + kit cyclone 1650W. Zdam relację jak to działa.


Tak przy okazji, skąd brałeś cyclone?
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

Luna Cycle ma w ofercie, sam się powoli nad tym zastanawiam w wersji 3kW.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

No ja na tą wersję się czaję, też na luna wypatrzyłem promocję obok bafang bbshd ale chyba bezpośrednio od producenta wezmę. Myślałem że ktoś w EU może to ma,ale nie widać.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

O dzień dobry: http://eclipsebikes.com/index.php?cPath=1

;) nie trza długo czekać, tylko ustalam czy 1680W 48v to cyclone 3000 (przy 52v ma 2000W więc to możliwe)
 
 
bart594 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 2
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Kajman napisał/a:
O dzień dobry: http://eclipsebikes.com/index.php?cPath=1

;) nie trza długo czekać, tylko ustalam czy 1680W 48v to cyclone 3000 (przy 52v ma 2000W więc to możliwe)


To nie jest wersja 3000w. Mocniejsza jest większa Wiem bo mam ;-)

Ja kupiłem tutaj bo było taniej niż na stronie cyclona
http://www.turbobikekit.com/
niby Europa ale wysyłka jest i tak bezpośrednio od producenta z Tajwanu Jak są problemy to tez można do nich bezpośrednio pisać
Wysyłka kolo 100 dolców niestety ale idzie szybko Same części kosztowały mnie coś koło 320 dolców:silnik manetka, sterownik na 72V i tripple chainring 44T/32T, i mocowanie
Jest fajny konfigurator i wszystko można sobie na tej stronie wybrać
No i trzeba się liczyć ze wpadnie na VAT a od silników jest tez zdaje sie clo 2% chociaż ciężko się rozeznać w tych tabelach celnych
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Dolar staniał, warto chyba brać od Cyclona bezpośrednio, dają od ręki 5% upustu od tego co na stronie, wysyłka 90$. Ale mniej czytelny konfigurator.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group