ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie baterii nicd 24v sanyo
Autor Wiadomość
garden15 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   Ładowanie baterii nicd 24v sanyo

witam
bateria jaka jest , składa się z 20 ogniw http://pl.rs-online.com/w...=PSF_409489|alt

nie znam stanu ale krótkie podpięcie żarówek , i świecą, nei chcę kupować ładowarki , tzn nie chcę wchodzić w koszty jeżeli niewiem co i jak. Mam jakąs ładowarkę 18 czy 19v dla nicd od starej wkretarki - jesli bym podłączył , to naładuje akumulator ? moze byc dłużej , tyle czy nie spale czegoś podpianając ładowarke słabszą ?

Jaka jest w teorii pojemnosc obecnej baterii w ampierogodzinach ?
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   

Sprawdź miernikiem jakie jest napięcie baterii. Może się okazać że będzie ponad 20V i tą ładowarką nic nie podładujesz.

W teorii pojemność tej baterii to 7Ah, zgodnie z podanym przez Ciebie linkiem. :smile:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   

Napięcie nominalne- pod obciazeniem 24 V, napięcie w stanie naladowania przynajmniej 26-28 V
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Musisz mieć ładowarkę. To się kończy ładować przy ponad 30v chyba. Mam gdzies nawet taką yamahy i kpl nowy pakiet, bardzo mocne sprzęty.
 
 
garden15 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

7ah ? to raczej bardzo mało.... ogniwa są dośc duże więc myślałem że mają wielką pojemność, niewiem jakie jest teraz napięcie, bateria jest od około 3tyg nieładowana , moze znajde jakiś miernik. jaka jest wymagana ladowarka do tego akumulatora ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

28V dla 20 ogniw szeregowo ładowanych każda do 1,4V
Pojemność 7Ah dla jednego ogniwa, to dwa razy więcej, niż dla najlepszych li-ion.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Nene 28v, tu masz na ilu kończy się ładowanie 20 NiCd, akurat Sanyo 5Ah a nie Panasonic, ale proszę napięcie końcowe ładowania 34.6v:

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Niklowo kadmowe mają końcowe napięcie ładowania 1,45V. Tak podaje większość źródeł. Powinno się je ładować prądem 1/10C przez 10 godzin. Co jakiś czas trzeba je rozładować do napięcia 0,9V na celę, żeby zniwelować efekt pamięci.
Ni-Cd po naładowaniu zaczynają gazować i wtedy zmniejsza się na nich napięcie (delta-v) co wykorzystują procesorowe ładowarki do odłączenia ładowania ogniw.
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

W związku z wprowadzaniem na tym forum cenzury -także CENZURY PRYWATNYCH WIADOMOŚCI i -np usuwania z prywatnych wiadomości wybranych słów jak po ja zdy el ek try czne

zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem cofam zgodę na publikacje na tym forum wszystkich treści mojego autorstwa -proszę o usuniecie WSZYSTKICH moich wypowiedzi.
_________________
Witek.
Ostatnio zmieniony przez wit Nie 25 Lut, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

zeeltom napisał/a:
Niklowo kadmowe mają końcowe napięcie ładowania 1,45V. Tak podaje większość źródeł. Powinno się je ładować prądem 1/10C przez 10 godzin. Co jakiś czas trzeba je rozładować do napięcia 0,9V na celę, żeby zniwelować efekt pamięci.
Ni-Cd po naładowaniu zaczynają gazować i wtedy zmniejsza się na nich napięcie (delta-v) co wykorzystują procesorowe ładowarki do odłączenia ładowania ogniw.


Ja tam z schulze nie dyskutuję, to mercedes wśród ładowarek i wiedzą jak ładować na pewno, pokazałem zdjęcie jako ciekawostkę jak wysoko to się kończy. Ładowanie było zgodnie z kartą ogniw, chyba 1/3C albo 1/2C. Oryginalna ładowarka yamahy ładowała 1/3C te ogniwa również.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Można ładować szybciej w krótszym czasie. To zależy od producenta, ale na pewno nie do 34V, bo to wychodzi ponad 1,5V na ogniwo. Jak to zniosą przy dłuższym użytkowaniu, to czas pokaże ;) Teoretycznie, przy prawidłowym ładowaniu i rozładowaniu ten typ baterii może wytrzymać 1000 cykli.
Zresztą, nie moje baterie, nie mój ból ;)
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

W związku z wprowadzaniem na tym forum cenzury -także CENZURY PRYWATNYCH WIADOMOŚCI i -np usuwania z prywatnych wiadomości wybranych słów jak po ja zdy el ek try czne

zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem cofam zgodę na publikacje na tym forum wszystkich treści mojego autorstwa -proszę o usuniecie WSZYSTKICH moich wypowiedzi.
_________________
Witek.
Ostatnio zmieniony przez wit Nie 25 Lut, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Nie będę się sprzeczał ;)
Żele też można szybko ładować. Pytanie tylko ile razy? ;)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

NiCd to inna liga, bardzo fajna technologia zaprzepaszczona przez ekologów, zobacz, ogniwa po 10-15 i hulają aż miło. A żele to takie popierdółki ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Na których jeżdżę już 5 lat. Właśnie mi się skończyły GreenSavery. Dwa z czterech padły. Teraz mam zasięg rzędu 15 km. Kiedyś było 60 ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group