ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Pytania o drobny tuning
Autor Wiadomość
road
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Ok . panowie ,będę próbował ,chociaż nie wiedzieć czemu mam przeczucie że ten sterownik padnie . Tymczasem robota chwilowo wstrzymana . Inne obowiązki :!: No i jeszcze inny projekt kończe . Nie mam takiego tempa jak zeeltom :mrgreen: . Chłodzenie silnika już zrobiłem . Pozostaje poskładać wszystko do kupy ,ale na myśl o tym zas.....nym sterowniku ,aż mi się nie chce tego zakończyć i testować . Tym bardziej że chodzi mi po głowie taka myśl ,że jak mojemu dziecku ten sterownik ,padnie tak że cały prąd pójdzie na silnik ,to nawet nie chcę myśleć ......... :shock: Dorosły wie jak szybko zareagować w takiej sytuacji ,dziecko raczej nie bardzo . A tu jeszcze ten hamulec ......... :???: orginalny .....tragedia . Strasznie się wp.....m w ten lekki tunindżek :roll:
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Dorosły ma nawyki luksusu i może narobić bałaganu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Proste rozwiązanie. Załóż bezpiecznik topikowy na jakiś konkretny prąd i w razie czego, to się spali przy hamowaniu. Ja tak zrobiłem u siebie, hamowałem na Flinstona nogami i hamulcami i strzelił :D
 
 
7h7 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Odnośnie hamowania
Nie wiem ile lat ma Twoja pociecha i jak daje sobie radę z pojazdem, mój "Kubica" ma trzy lata i jego gokart (temat REINKARNACJA WKRĘTARKI) wyposażyłem w awaryjne hamowanie sterowane radiowo, jeden kanał odłącza zasilanie od silnika a drugi zwiera silnik. Wykorzystałem uniwersalne zdalne sterowanie na 433Mhz, poprawiłem antenę w pilocie, zmieniłem baterie w pilocie na większą(pojemność i napięcie) i bolid jest pod kontrolą.
_________________
erower 2 x 5kW Lipo 100V/15Ah 100A 80km/h www.7h7.pl www.sigmaev.pl
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

7h7 napisał/a:
i bolid jest pod kontrolą.


Hi HI HI 'Kubica na uwięzi ' to jest patent :)
 
 
road
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

Witam ponownie . Mam do kolegów takie pytanie . Ostatnio mój kolega pod moim wpływem i tego forum ,zakupił dziecku skuterek (taki chiński 450w 36v) używany . Niby wszystko dobrze ,ale prędkość jego jest troszkę mniejsza niż mojego (takiego samego ) przed przeróbkami . Po rozłożeniu go zobaczyliśmy że choć silnik jest 450w to sterownik do niego ma 350 W (tak jest napisane ) Stąd moje pytanie czy to może mieć jakieś znaczenie ? Czy zmiana sterownika na 500W 36v coś da ? Dodam tylko ,że ta nieznacznie mniejsza prędkośc może być też efektem innych czynników których nie sprawdzaliśmy(ciśnienie w kołach , stan silnika ,stan akumulatorów itd.) . Obecny sterownik podczas jazdy z osobą 90kg nawet specjalnie się nie grzeje ,także nie wiem czy wymiana na ten 500W ma sens dlatego pytam ? Obecnie nie mam sprawnego swojego żeby przełożyć na chwilę .
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

Może mieć wpływ, bo może ograniczać prąd maksymalny. Sterownik większej mocy dla tego samego napięcia daje większy prąd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group