ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie grube kabelki sensorów dać?
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   Jakie grube kabelki sensorów dać?

Hej,
Pytanko, muszę zrobić jakieś 40-50cm przedłużkę czujników od silnika do sterownika, jakie grube kabelki trzeba dac na tą odległość? Pewnie cienkie, ale wolałbym nie eksperymentować tylko raz zrobić porządnie :) I nie na 10AWG :P
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Ja wykorzystuję linki ze skrętki komputerowej. Linki, nie drut. Są sztywne, śliskie i cienkie :)
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Ja do takiego celu wykorzystuję kabelki z wiązki samochodowej kupione za parę złotych na szrocie.Jak ktoś ma blisko szrot to warto taką wiązkę z jakiegoś "rozbitka" kupić gdyż jest to linka i ma dość dobrą izolację no i są różnokolorowe co nie jest bez znaczenia.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

A widzisz jaka zgodność, dziś dostałem od kolegi wiązkę na części właśnie w tym celu, ale finalnie dorwałem przewód usb-firewire i miał akurat 3 żyły i ekran i jego użyłem, po pierwszym podłączeniu działa :) Przy okazju przełużyłem też zasilanie silnika, ale tu chyba przesadziłem z 12AWG , oryginalnie to są ciutmałe kabelki i połączenie wygląda komicznie :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017   

Jak podłączyłeś czujniki 4 przewodami, skoro potrzeba jest 5? Bo mowa chyba o hallotronach?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 31 Maj, 2017   

Tfu, 4 i ekran, to ta godzina już była że te wszystkie kabelki mi się już wymieszały ;)
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   Re: Jakie grube kabelki sensorów dać?

He, He, a ja experymentalnie zrobiłem układ PLC do komunikacji hall po przewodach fazowych, zatem potrzebuję tylko dwa na zasilanie, a z czasem i to wyeliminuję. Musze wszystko jeszcze jakoś obudować w środku.. Gdyz plytka w obecnej formie sie nie zmiesci. Wykorzystalem transmitery sieciowe fritza za "grosze". Ale docelowo zbuduje uklad pasujacy do wnetrza silnika

Kajman napisał/a:
Hej,
Pytanko, muszę zrobić jakieś 40-50cm przedłużkę czujników od silnika do sterownika, jakie grube kabelki trzeba dac na tą odległość? Pewnie cienkie, ale wolałbym nie eksperymentować tylko raz zrobić porządnie :) I nie na 10AWG :P
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Fajnie by było, jednak sporo teraz kabelków idzie od silnika do sterownika zaburzając wygląd roweru ;)
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Ciekawy pomysl ale pytanie jak szybko bedziesz w stanie odfiltrowac odczyty. Do sterownikow FOC to sie raczej nie sprawdzi ale do trapezowych juz tak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group