ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką felgę dobrać?
Autor Wiadomość
jigsaw87 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2016
Posty: 26
Skąd: Gdynia/Hamburg
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   Jaką felgę dobrać?

Witam. Jestem posiadaczem tego roweru: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5687
Rower jest na kołach 28 cali.

Silnik nine-continent-rh2809-7x9
sterownik gt-1500w-60v-45a
Zasilanie 16 S 3P .

Już jakiś czas temu pisałem o pękających szprychach. Po zimie problem się unormował. Niestety ostatnio, szprychy zaczęły znowu pękać. Postanowiłem je zmienić na szprychy moto 3,2 mm. Niestety na starej feldze pojawiły się pęknięcia. Szprychy powyciągały kilka nypli na zewnątrz.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu nowej felgi. Dodam, że ważę około 95 kg, co wydaje mi się, że może mieć wpływ na wytrzymałość koła.

Pozdrawiam Marcin
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Przy zaplataniu daj podkładki pod nyple, jak będą za szerokie to przyszlifuj po bokach. Mi tak mtx33 wytrzymała z mxusem bardzo dużo i szprychy pękały a obręcz cała. Patrz na rozmiar felgi w mm bo 28 i 29 podają ten sam wymiar - powinno cię interesować 622mm i 36H (otworów na szprychy). No i musi mieć frez na v-breaki. Na allegro widzę jest pełno jakiś sun / alex rimsów wielokomorowych czy maviców. Koło stówki idzie coś konkretniejszego dostać. Im cięższa tym lepsza :p a przed zakupem upewniłbym się czytając opinie o wybranej :)
Co do szprych to w zupełności wystarczą 2.3mm z maxEV, wystarczy dbać o dociąganie. Poprzednie mogły popękać jak te kilka wyciągło się z obręczy z nyplami i nadmiernie obciążyły pozostałe.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group