ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to może być za ogniwo ?
Autor Wiadomość
sucharek 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   Co to może być za ogniwo ?

Witam...może ktoś kojarzy co to za ogniwo pewnie LiPo ale jakie parametry,nic nie pisze. dziwne oznaczenia,wymiary to 120 x 60 x8 mm.
Jaki to może mieć prąd rozładowania.....
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Wygląda jak z tableta. Jeśli tak to jest to ogniwo niskoprądowe. Ale jak masz ich więcej to przy połączeniu takich równolegle np 10 da już jakieś sensowniejsze prądy.
Zresztą zależy do czego potrzebujesz.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Wygląda na spuchnięte, czyli nie nadaje się do prób napięciowo-prądowych.
Trzeba uważać bo wśród pryzmatycznych ogniw sporo jest Lifepo4, które mają nominalne napięcie tylko 3,3 V.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sucharek 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Mam tego parę sztuk,kurcze wydaje mi się trochę duże jak na laptopowe.
Napięcie jest na biegunach ok.3.8V,czyli wskazuje bardziej na LiPo.
Całe ogniwo jest dość twarde jak tabliczka czekolady.
Jest lekko nadmuchana taka poduszeczka 2-3 mm ,nie wiem czy to taki urok pakowania od początku i tak ma być,czy jednak trochę tego tlenu się tam wytrąciło ?
A tak z ciekawości bo do tej pory nie miałem w ręku nowych takich ogniw,czy ta torebka powinna ściśle przylega,czy jednak jakiś tam luz jest zalecany ?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Wygląda jak lipo. Próżniowo to nie pakują więc idealnie nie dolega ale znowu luzów też nie powinno być. Kiedyś miałem coś podobnego były to cele EiG 20Ah wysokopradowe. Jednak na każdej pisało co to jest. Tu widać też jakieś oznacza. Wklepałeś to do sieci? Jak się nie upewnisz co to jest to nie ma co szaleć z obciążeniem takiego ogniwa. Po pierwsze taka cela powinna być w jednym kawałku jak tabliczka czekolady jeżeli czuć że jest pęknięta to absolutnie nie używaj jej. Podobnie skreśla ja z użycia napuchnięcie.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
sucharek 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Sprawdzałem sprawdzałem w necie ...nic nie ma. :cry:
To pewnie jakieś wew.oznaczenie producenta, tak robią jak wstawiają to do większych pakietów,które dopiero są oznakowane.
No nic będę musiał uważać,podładuję pojedynczo,sprawdzę też pojemność jaką obecnie mają,ew.dla bezpieczeństwa do każdego ogniwa podłączę bezpiecznik termiczny (zawsze to coś)np:taki bardzo fajny-polecam LC77AY-1,u chińczyka taniocha.
Kiedyś gdzieś czytałem fachowe wypracowanie na temat takich ogniw i było stwierdzenie że wydzielanie się tlenu jest naturalnym procesem eksploatacji i takie niewielkie zagazowanie nie jest niebezpieczne,no ale ostrożności nigdy nie za wiele.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Najpierw obciąz go np 0,5 A i zobacz jakie napięcie bedzie na nim.
Jesli będzie nadal np 3,6-3,7 V to ładuj małym prądem np 200-300 mA, spoglądaj na woltomierz czy gwałtownie nie przyrasta na nim napięcie.
Wygląda na nadmiernie spóchnięte. Powąchaj czy od niego czuć aceton...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Nie 04 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sucharek 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

WojtekErnest napisał/a:
Wygląda na nadmiernie spóchnięte. Powąchaj czy od niego czuć aceton...

Nie jest tak źle../fotka poniżej/.Wąchać nie ma co ,bo to by świadczyło o nieszczelności torebki,a to byłby już problem.
Ogniwo jest spore,czyli i prąd ładowania może być konkretny,ale tak jak radzisz zacznę od małego zobaczę co się będzie działo.

Dzięki pozdrawiam ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group