ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wibracje z silnika
Autor Wiadomość
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Wracam do tematu ale trochę z innym ale podobnym problemem.
Do buczenia przy 20 się już przyzwyczaiłem ale obecnie denerwuje mnie hałasowanie szprych.
Jadać obojętnie jaką prędkością słyszę z tyłu dźwięk jakbym miał założone takie koraliki na szprychy które latają w te i wewte obijając się o koło. To jest chyba najlepsze opisanie jak to brzmi.
Ciężko mi 100% stwierdzić z którego miejsca to pochodzi bo słychać to tylko pod obciążeniem jak jadę.
nie jest to dzwięk stały tylko takie tryk,tryk ,tryk :mrgreen: jakby to działo się tylko po 1 stronie.

Szprychy miałem dociągane gdzieś 50km po zakupie koła z silnikiem, pojechałem nawet do serwisu i poprosiłem o ponowne podciągnięcie. Facet sprawdził i powiedział że szprychy są tak naprężone że jak podciągnie więcej to się zerwą :neutral: . Faktycznie czuć że są solidnie napięte.
Może ktoś coś poradzi z doświadczenia co robić.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Może styl jazdy nie pasuje do zastosowanej obręczy i średnicy koła?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

A możesz to bardziej rozwinąć?
Zestaw mam raczej jak spora większość osób czyli obręcz 26 i RH2809 7x9 ,styl jazdy pewnie też jak każdy, bardziej przeciętnie się nie da :D
Najbardziej mi to przeszkadza właśnie jak jadę powiedzmy te 10-30km/h tak spokojnie. Jak jadę szybko lub dynamicznie to nie słyszę tego, a może bardziej nie zwracam uwagi bo dominują wtedy inne dźwięki.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

U mnie też jest tramwaj przy pewnej prędkości. Ok 18km/h.silnik nc 7x9 kaseta, sterownik gt500. Czy jest jakiś sterownik wektorowy, który będzie miał podobne parametry jak ten gt500?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Jeśli ma się trekingową obręcz, a jeździ się dynamicznie to jest to niedopasowanie własnie i obręcz może się poddawać nadmiernie, wtedy trzeba wymieniać na wytrzymalsze bo wszystko pracuje.
To mam na myśli mówiąc, że czasem styl jazdy nie pasuje do obręczy i jest powodem problemów.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Wojtas82 napisał/a:
Czy jest jakiś sterownik wektorowy, który będzie miał podobne parametry jak ten gt500?


no jak przecież sterowik foc barmala programujesz jak chcesz. Będzie na naszym mini zlocie ;)
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Tomas napisał/a:
Wojtas82 napisał/a:
Czy jest jakiś sterownik wektorowy, który będzie miał podobne parametry jak ten gt500?


no jak przecież sterowik foc barmala programujesz jak chcesz. Będzie na naszym mini zlocie ;)


Nie jestem w temacie? Co to sterownik barmala?
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Hm, myślałem że te obręcze Mach1 to i tak na wyrost do takiej przeciętnej jazdy. Wiele osób je stosuje.
Ale może faktycznie powoli to się wyrabia.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Mówisz tak jakby istniały tylko te obręcze :mrgreen: Dużo dobrych obreczy masz z Dartmoora, NS, Mavic... niektóre do kupienia za grosze na olx/allegro
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Wojtas82 napisał/a:
Nie jestem w temacie? Co to sterownik barmala?


https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6165

Taki mini sterownik wektorowy :grin:

P.S - ojj dużo masz jeszcze do poczytania na forum :wink:
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Mobil napisał/a:
Mówisz tak jakby istniały tylko te obręcze :mrgreen: Dużo dobrych obreczy masz z Dartmoora, NS, Mavic... niektóre do kupienia za grosze na olx/allegro


Jak robiłem konwersję to moja wiedza na temat obręczy zawężała się do oferty nexuna , zresztą ta wiedza dalej jest na podobnym poziomie :grin:

Na razie nie planuję zmiany, będę jeszcze analizował sobie temat we własnym zakresie.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Zanim jeszcze sie pozbedziesz tego co masz i będziesz chciał coś kupować możesz spróbować mojej rady bo nic nie kosztuje ewentualnie 5z i troooche czasu i przetestować.

Weż jakiś kabel linke i ściągnij izolacje, weź 3 cienkie druciki i poowijaj w miejscu łączenia się szprych tam gdzie się krzyżują a potem to zalutuj cyną żeby dobrze nasiąkło.

Druga sprawa być może masz z jednej strony za bardzo te szprychy już naciągnięte i aż obręcz wygina, poproś kogoś niech usiądzie na rowerze i posprawdzaj szprychy jak bardzo są naciągnięte najpierw z jednej strony potem z drugiej.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Nie no z takiego powodu nie będę wymieniał obręczy ;)
Trochę się pobawiłem tymi szprychami i faktycznie chyba te dźwięki pochodzą z łączenia szprych.

Jak je po naciskam palcami to zamiast ślizgać się po sobie to przeskakują pykając

(film jak to wygląda)



Pytanie czy to efekt za mało naciągniętych szprych? Szczerze to nie wiem jak prawidłowo one powinny być naciągnięte.

Jak wsadziłem kawałek papierka między szprychy to cisza, no ale wiadomo że to nie rozwiązanie bo takie coś migiem się przetrze.
Z tym lutowaniem to trochę hardkor :) , spróbuje jeszcze je lekko nasmarować w miejscu łączenia
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

No dokładnie, lutowanie to hardkor... Ja myślę, aby powtykać jakąś gumę. Daj znać jak znajdziesz patent na to buczenie, może coś da się zrobić.
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

A czy nie była by taka opcja dobra że podczas zaplatania silnik w obręcz od razu założyć koszulki termokurczliwe na każdą ze szprych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group