ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
stluczka!!
Autor Wiadomość
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

No też właśnie tak pomyślałem, że kto teraz ten rower sprawdzi. Numery mniej więcej spisałem, monitoring w pobliżu jest. Przemyślę sprawę jeszcze

Marek_S, akurat jedno skrzyżowanie przed tym z apteką.Nie było możliwości uniknięcia kontaktu. Ta droga rowerowa, szczególnie odcinek, gdzie jedzie się po asfalcie jest wyjątkowo felerna. Nie tylko dla rowerzystów, ale dla kierowców też, niestety...
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

Tu nie ma nad czym myśleć. Kur.. trzeba eliminować z dróg. A co do Twojej prędkości, jeśli nie było na ścieżce znaku ograniczenia prędkości to stosujesz przepisy ogólne czyli w mieście możesz do 50. Ja wiem, że to elektryk i trochę to inna sprawa nie mniej jednak jeśli nie zasuwałeś ze znacznie większą prędkością niż dopuszczalna to nie będzie miało to żadnego znaczenia.
Moja rada: idź zgłoś, dodaj że źle się czujesz, zwymiotowałeś i w ogóle byłeś w szoku. Teraz trochę do siebie doszedłeś, ktoś Cię przywiózł ale cały czas masz zawroty głowy. Obdukcję: wstrząśnienie mózgu. Sprawca ma przes..ne. I bardzo dobrze. On się nad Tobą nie litował Ty też nad nim nie musisz
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

Ech... to tylko teoria :D
Nie miałeś do czynienia z rzeczywistymi panami policjantami ;)
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Zeltom miałem - jak zeznali świadkowie - kierowca taksówki wielokrotnie po mnie przejechał. Skutek zmiażdżony staw skokowy, roztrzaskane kolano, rozwalony rower a policja chciała to zakończyć mandatów. Więc nic mnie już w tym kraju nie zdziwi ale nie można się poddawać ;)
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
czecho79 
początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Skąd: skoczow
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

wechmannet napisał/a:
nie chodzi o to by rejestrować rower, ale obecnie nie ma możliwości legalnego poruszania sie takimi tworami jak mój 9i pewnie większości użytkowników tego forum) po drogach publicznych. jedyne co można to pojechać w las. Motocykle są super, ale jeśli ktoś jest pasjonatem rowerów elektrycznych to nie jeździ motocyklem i odwrotnie. Chodzi mi o to by można było poruszać się takimi mocnymi rowerami z silnikiem, niechże to będzie z prawnego punktu widzenia motorower czy motocykl, zarejestrowany, ubezpieczony, ale legalny.


jest mozliwosc legalnego poruszania sie po drogach poprostu jechac tylko uzywajac pedalow czyli bez wspomagania silnikiem a poza drogami juz normalnie tylko niekazdemu to odpowiadac bedzie bo niektórzy buduja ebika z mysla o dojazdach do pracy ale ci ktorzy chca pojezdzic tylko po gorach mocna maszyna mysle ze dali by rade tak sie poruszac te odcinki krotkie pokonywac tylko pedalujac

opublikuj tego buraka na facebooku ze taki a taki o numerach takich cie potracil i uciekl niech ludzie wiedza kto to chociaz tyle juz widzialem takie wpisy na facebboku ale na policje tez bym to zglosil
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Zawsze są dwie strony medalu.
Dojeżdżam autem do ścieżki, zawsze zwalniam i się rozglądam.
Pokonuje 1500 km miesięcznie autem po mieście Łodzi i uwierzcie że jak ktoś mi wyskoczy 40-50 km/h rowerem to winy na siebie nie wezmę.
I nie ma znaczenia czy to elektryk czy zwykły rower. Zawsze są sądy i można walczyć.
To jedna strona, a druga jak jeżdżę na e-baiku to mimo że mam pierwszeństwo to zwalniam do 5/10km/h i upewniam się że jakiś idiota we mnie nie wjedzie.
W tym opisanym przypadku wina jest obu panów, jeden wjechał i uciekł, a drugi prędkość i brak ostrożności.
Jak najbardziej powinno być to zgłoszone na Policję, bo idiota w aucie kiedyś może kogoś zabić.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

wechmannet

jeśli pamiętasz to napisz co to za samochód jaki kolor itp, dużo jeżdżę po Piotro możne coś sie żuci w oczy,
jeśli jet to jakiś cwaniak co po nocach w pub-ach przesiaduje a za dnia jeździ autem a jeszcze mu "kopci" w głowie to takich trzeba eliminować
no i jeśli liczysz na monitoring to sie spiesz bo nie wiadomo w jakiej pętli czasowej chodzi kamera która mogła wszystko zarejestrować
 
 
Marek_S 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 42
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Jak zawsze kombinacje ... ja bede udawał ze jechałem przepisowo i bede kogoś oskarżał a drugi zwiał ze strachu jakie to typowe ... :mrgreen:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

wechmannet napisał/a:
No też właśnie tak pomyślałem, że kto teraz ten rower sprawdzi. Numery mniej więcej spisałem, monitoring w pobliżu jest. Przemyślę sprawę jeszcze
.

Sądzę, że warto ocenić czy z monitoringu będzie wynikało (dla oglądających) że masz rower czy że coś dziwnego, przypominającego raczej skuter zderzyło się z samochodem.
To może byc kluczowe dla Twojego dylematu warto/nie warto.
Bo jeśli z wyglądu rower, jesli nie chcesz (co oczywiste) przedstawiac go jako dowód, starać się o zwrot kosztów, to w zasadzie dziwnym będzie jeśli tego nie zgłosisz.
To w końcu grożna kolizja na ścieżce rowerowej z udziałem samochodu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Powiem tak:

Sam z cała sprawą nie czuję się zbyt dobrze, bo jednak mój pojazd nie jest legalny z prawnego punktu widzenia. Wygląda jak rower, z puszką w środku, a ja zawsze pedałuję, nigdy nie jeżdże na samym silniku, więc pewnie mógłbym się wybronić. Zresztą gdybym jechał zwykłym rowerem to też bym przydzwonił bo nie było innej opcji w tej sytuacji. Nie mam żadnych roszczeń bo jestem tylko trochę potłuczony i rower też jest cały. Osobiście nie mogę jednak zrozumieć jak można uciec z miejsca wypadku.

Mam nadzieje, że od wczoraj sra w gacie, że zaraz go ktoś zgarnie.

Wymuszasz pierwszeństwo na rowerzyście, który uderza w ciebie z impetem. Co robisz? Tchórzliwie uciekasz? Sorry ale to nie jest dżungla...

Ostatnio sąsiad obdarł mi samochód w nocy. Zostawił na moim aucie swój piękny, rzadki kolor. Wezwałem policję, sprawdzili ślady, przesłuchali sąsiada, który się wyparł wszystkiego. Stwierdzili że nie ma świadków i monitoringu i nic nie mogą zrobić... Sąsiad uśmiecha się pod nosem gdy mnie widzi.

I co mam go poddusić, narobić na wycieraczkę, poprzebijać opony? mnie to nie ulży, niestety nie mam natury mściciela...

Przemek, gościu jechał samochodem marki, której serwis znajduje się 100 metrów od miejsca zdarzenia, na ulicy z której wyjechał. Spisałem numery. Był ubrany jak mechanik... naprawdę to nie problem gościa zlokalizować, tylko po co?
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Jak gościu był ubrany jak mechanik to prawdopodobnie to był mechanik samochodem klienta na prywatnych (bez wiedzy właściciela) testach. I masz odpowiedź dlaczego uciekł.
Mała szansa że byś go znalazł i udowodnił jego winę nawet jak byś chciał.
 
 
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Z nagraniem monitoringu?

Odpuszczam w każdym razie temat, może mu coś śmierdzącego zostawię na wycieraczce:)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Z innej beczki - tyle luda z Katowic się odezwało, pany sprawdzać temat o spotkaniach na śląsku - po integrować się trzeba ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Yin napisał/a:
Z innej beczki - tyle luda z Katowic się odezwało, pany sprawdzać temat o spotkaniach na śląsku - po integrować się trzeba ;)


faktycznie wysypało na forum Katowiczan, w porównaniu do tamtego roku to prawie "plaga" :smile:
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

maran_hand napisał/a:
Sam niedawno miałem stłuczkę (rower na Sabvo i QSie) i wezwałem policję. Skończyło się mandatem dla faceta i naprawą roweru z jego ubezpieczenia.


1. Jakim cudem wypłacili Koledze z ubezpieczenia pieniądze za rower skoro nie był ubezpieczony ?
2. Bez rzeczoznawcy ?
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group