ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Mój E-rowerek:)
Autor Wiadomość
mir11
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

toft napisał/a:
Gdzie sprzegło nie wiem dokładnie, na allegor oblukaj kity do montażu silników spallinowych tam mają takie sprawy (przynajmiej na zdjeciach) jednak wydaje mi się że są tandentne. Tzn w wersji pierwszej którą widać na filmikach używałem podobnej jakości i wytrzymało wszystko, ale kultura pracy nie ta. Obecnie preferuje wolnobiegi łożyskowane, nakręcane tzw singlespeedy. Drogie to ale jednak inna jakość.
Poszukaj na necie cyclone tw oni handlują gotowymi kitami do tego. Ja swój robiłem. Cena gotowych rozwiazań dla mnie wysoka.
Pozdrawiam z pewnym napięciem;)
PS - zapomiałem dodać - odradzam korby firmy lasko, zarówno do przerubek jak i do zastosowań normalnych. Zaletą tej którą nabyłem w celu przeróbki była cena 25zl:). NIestety resztszta to same wady... łacznie z nieosiowymi gwintami.


Dzieki
Czy masz na mysli taki wolnobieg.?
http://www.allegro.pl/ite..._1_37_wys0.html
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

tej firmy mam w tej chwili, kręcą się lekko nie mają dużych lozów. Generalnie każdy od dikty w górę pewnie się nada...
Tylko tak teraz patrze i on ma 18 zebów... może być trochu mały... Lepszy byłby 20 albo więcej łatwiej przykręcić
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 30 Maj, 2010   

Nowa batka działa:) na razie jeszcze nie obciążałem bo mam zdjęty setup z bika... Idzie do fulla... Lubiłem moją meride hardtaila ale ciężar baterii dawał się we znaki przy braku zawieszenia z tyłu:(Obecnie nowy projekt będzie:)... Jak batka będzie okej to większą rozmiarowo podepnę do mojej poziomki... (mam już na oku silniczek fajny... tylko sterowniki ciężko do bezszczoty dostać:(...)
Pozdrawiam i posyłam zdjątko:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010   

toft napisał/a:
Zeeltom Daj linka do tych aukcji jak masz pod reką... Może On ma jeszcze troche takich rowerków i coś odsprzeda...


Trzeba polować ;)
Ja upolowałem coś takiego za 550 zł :D

http://www.allegro.pl/sho...item=1043343972
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010   

Śliczny kolorek :)

BTW: skoro jest przeznaczony dla dwóch osób to spokojnie wytrzyma wsadzenie na tył sporej ilości aku (w wersji 1 osobowej) co może pozwolić na bicie rekordów zasięgu :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010   

Tia... kolorek bomba, już szykuję puszkę z lakierem ;)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010   

hehe, no nie no kolorek może w sumie być... dla dziewczyny żony dziewczynki (dziecka) czy cos złe nie jest:)...
A mnie się właśnie zmieniła koncepcja montażu tej baterii w ramie... zdaje się że będę musiał wszystko rozlutować i polutować na nowo w nieco innej formie...heh... no ale może będzie warto dla efektu... sie jeszcze zastanowię:).

Przy okazji:)
Podpiąłem "watometr" modelarski do zestawu bateria -silnik my1016z3.
Przy pełnym odkręceniu manetki mierniczek pokazuje bez obciążenia około 1,2A.
To dużo czy mało? Ciekawi mnie to bo niby sprawność tych szczotkowych silników jest stosunkowo mała... a z drugiej strony ktoś pokazywał (chyba z posta na endlesssphere) że typowy silnik typu 408 (taki z ekonapędów) na biegu jałowym też miał około 1,5A poboru...
To jak to jest?
MODYFIKACJA POSTA:)
Zapomniałem dodać że mam pakiet 8s więc trochę przewoltowuję silnik i sterownik... Natomiast zauważyłem że wraz ze spadkiem napięcia spada prąd jałowy... tzn obecnie jest około 1,1A przy około 4V na ogniwo...
Kurde coś mi mój silnik "trzeszczy"... Chyba będę musiał zrobić przegląd... Stawiam na szczotki albo jakieś łożyskowanie w samym silniku... Bo jak rozebrałem przekładnie to jak nowa była... nawet smar wyglądał jakby dopiero nałożony...
Pozdrawiam:)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Cze, 2010   

O crystalyte 408 pytam nie bez powodu. Obecnie mam na warsztacie takie cudo:



Naprawdę czasem myślę (w kontekście tego kto to zrobił) że... a nie ważne...

EDIT by zeeltom: wrzuć jeszcze raz prawidłowego linka do zdjęcia, sorry coś pochrzaniłem.
EDIT by toft: Teraz miniatura sie otwiera...
Silnik czyszczę, ktoś zalał go olejem bo mu prawdopodobnie ciężko chodził:(
Ostatnio zmieniony przez Czw 03 Cze, 2010, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

zeeltom napisał/a:
toft napisał/a:
Zeeltom Daj linka do tych aukcji jak masz pod reką... Może On ma jeszcze troche takich rowerków i coś odsprzeda...


Trzeba polować ;)
Ja upolowałem coś takiego za 550 zł :D

http://www.allegro.pl/sho...item=1043343972

co to ludzie nie wymyślą, a myślałem że pierwszy zrobię 2 osobowy rowerekEV
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

Muszę się pochwalić, że rzecz jest przednia. Silnik BLDC 250W, zasilanie 48V 10Ah, zasięg (średnia 15 km/h) 60 km. Prędkość max. 27 km/h (zasięg 40 km), tempomat, dopała (dodatkowe przyspieszenie), kierunkowskazy, światła, klaksonik, blokada tylnego koła na kluczyk, amory przód, tył, przy ruszaniu z pedałów automatycznie dostaje kopa na full, więc rusza się bardzo żwawo ;)
To różowe przemalowałem na srebrny kolor i teraz wygląda bardzo ciekawie.
Natomiast za cholerę nie mogę rozgryźć dwóch kontrolek na tablicy rozdzielczej, bo opisy są tylko po chińsku. Jedna, zielona zapala się czasami, druga wcale i nie mam pojęcia o co w nich chodzi :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

Już na pewno te polskie rowery EV są najlepsze na świecie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

Heh... albo ja za ciężki jestem albo co:) Jak Wy robicie te zasięgi:) 48x10 to 480 Wh, czyli... niemal tyle ile 24x22 co daje 528 Wh. A mi wychodzą zasięgi dwa razy mniejsze:). Co prawda ja prawie zawsze cisne ile się da... no ale żeby sprawność układu taka mała była? Musi być, że to magia 48 voltów jest.

Nowy prototyp mocowania silnika:) Jak będzie pasował to podczyszczę i pomaluję jakimś lakiem:).



Daj zdjęcie po malowaniu:)

Przy okazji okazji:) http://magma.sklep.pl/pl/...a-350w-36v.html brał ktoś specyfikacje tych silników? pasowałoby do roweru?
Zaznaczam, że ta firma mnie nie sponsoruje;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

Firma MAGMA jest tylko handlowcem (pośrednikiem) i nie podsyła żadnych innych danych o swoich sprzedawanych towarach (silniki, regulatory) niż te załączone przy silniku.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

Jeśli dobierzesz odpowiednie szprychy, to będzie pasował do wszystkiego ;)
Co do zasięgów zauważyłem taką tendencję, że im mniejsze koła , tym wiekszy zasięg. Wiąże się to prawdopodobnie z pobieranej mocy przy rozpędzaniu koła. Mniejsze koła potrzebują mniejszy moment obrotowy i za tym idzie mnejszy prąd pobierany z akusów i w sumie większy zasięg. Dla porównania dwa silniki 250W, 36V, akumulatory takie same. Na kołach 26 cali zasięg rzędu 25 km, dla kółek 18 cali zasięg rzędu 30-35 km.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

NO tak, ale czasami po zapytaniu podsyłają jakieś dane w wordzie.
No szprychy to jedno a czy rozstaw osi pasuje do widelca to drugie...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group