ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Poradnik] Podłączenie i podstawowa konfiguracja CA3
Autor Wiadomość
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   Re: [Poradnik] Podłączenie i podstawowa konfiguracja CA3

maniekrox napisał/a:

Jeżleli chodzi o KTY w mxusach to spotkałem się z KTY83, dla którego należy ustawić następujące wartości:
Temp->0degC Volts = 0.70 V
Temp->TScale = 183.3 degC/V


Proszę Pana Marcina, czujnik w MXUS V2 to również KTY83 i dzięki Twoim powyższym ustawieniom działa zajebiście dokładnie ;)

Dzięki !
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Ktoś orientuje się jak podłączyć EBRAKE



Ten niebieski idzie do ebrake w Sabvotonie?
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Bujakoto napisał/a:
Ktoś orientuje się jak podłączyć EBRAKE

Obrazek

Ten niebieski idzie do ebrake w Sabvotonie?


EDIT:

OK, ten niebieski idzie do czujki w klamce :)
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Tylko tak zrobisz chyba sam cutoff, a jak skorzystasz z ebrake sabvotona to będziesz mógł mieć regena przy naciśnieciu klamki.
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Rozumiem.

A jak to zrobić aby mieć regena?

Niebieski z CA we wtyczce Ebrake leci jak do tej pory do Sabvotona?
Jest to ten sam przewód który leci z klamki hamulca (czujki) do Sabvotona?

Po prostu mam połączyć kabel w trójkę czyli:
Klamka (czujka), wtyczka Ebrake CA3 i Sabvoton ebrake?

EDIT:
OK, zostawiam tak jak jest czyli klamka hamulca (czujnik hamulca) leci bezpośrednio do Sabvotona.
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Panowie działa Wam manetka podłączona do CA ?

Coś trzeba dodatkowo ustawić w CA czy też Sabku aby manetka działała?
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Tylko ja mam problem z podłączeniem manetki do CA ?

11 nowych właścicieli CA na forum i nikt jeszcze tego nie podłączył?

Generalnie działa wszystko (temperatura, PAS, przycisk) i nawet prądy z manetki są odczytywane w CA, jednak CA nie ma komunikacji z Sabvotonem na linii sygnału manetki.

Podejrzewam coś trzeba ustawić albo w CA - co intenstywnie przeskanowałem
lub
coś trzeba ustawić w Sabvotonie.

Po 6 godzinach prób poddałem się i podłączyłem manetkę z powrotem bezpośrednio do Sabvotona. Działa, tyle, że takie podłączenie sprowadza CA do funkcji czujnika termometru, prędkości jazdy i poziomu napięcia a przycisk pełni tylko funkcje gadżetu estetycznego :(

Gdyby ktoś miał podobny problem lub znalazł rozwiązanie dajcie znać.
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Po 1, lewym klawiszem CA, co by pokazywał stan manetki input i output - żebyś wiedział, że coś podaje na wyjściu
Po2 - W GT 1500, manetkę w CA na wyjście trzeba było ustawić na a tryb "Voltage". Nie mam sabvotona, ale tak było w GT... , może pomogłem (Masz kabelek do kompa - ja to robiłem kabelkiem - szybciej....).

P.S. Ca jest dla cierpliwych, też do nich nie należę, ale uczy szacunku. Za 3cim podejściem się uda ...(i sprzedasz jako sprawne :) ).
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

ravkill napisał/a:
Po 1, lewym klawiszem CA, co by pokazywał stan manetki input i output - żebyś wiedział, że coś podaje na wyjściu
Po2 - W GT 1500, manetkę w CA na wyjście trzeba było ustawić na a tryb "Voltage". Nie mam sabvotona, ale tak było w GT... , może pomogłem (Masz kabelek do kompa - ja to robiłem kabelkiem - szybciej....).

P.S. Ca jest dla cierpliwych, też do nich nie należę, ale uczy szacunku. Za 3cim podejściem się uda :) .


Dzięki za info Rafał.
Tak, tak pod lewym klawiszem widzę jak manetka daje Input, tyle że nie daje output :(

Też wczoraj Maniekrox w rozmowie telefonicznej wspominał o zmianie na Votage, mam voltage, nie pomaga :(

Ten kabelek USB robi dobrą robotę, można wszystkie opcje ustawić w sofcie i wgrać do CA. Znacznie przyspiesza robotę. Do tego jest to czytelna opcja.

Demontuje klasyczny rowerowy licznik, ten w CA jest dokładny i czytelny :)

Ale manetka dalej nie działa.............. :(
Ktoś skutecznie podłączyć manetkę do CA mając Sabvotona?


Help.....
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Jak nie daje "output" to nie ma bata, żeby Sabvoton ruszył. Output musi się pokazać, żeby manetka ruszyła... Też to miałem. Masz tu mój konfig:
http://ravkill.hekko24.pl/ca.zip

(w zasadzie cały soft, w setupach konfig działający nazywa się working.hex). Kofiguracja pod GT 1500 z ograniczeniem mocy i speeda na legal. Zmienisz typ silnika i bocznika i będzie banglać. No i na manetce daje "output".
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Powiem ustawienia CA z palca to jest masakra. Poruszanie się po menu jest tragiczne. Mogli by zrobić upgrade ekranu i przycisków.
Fajnie, że można wgrać przez usb wszystko widzimy i jest czytelniejsze to ratuje sytuacje.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Jak ktoś chcę to wszystko ustawić bez kabla, to ja współczuję... Z kablem jest ciężko i dopiero i mi się udało za 3cim podejściem. Poprzednie 2 kończyły się piwem, inaczej Ca wypindolił w kosz do recyclingu, a i tak wniosek ostateczny dla mnie był, - najpier rama full + dobre amory, póżniej Sabvaton. A Ca to sobie można na końcu drogi kupić..
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

ravkill napisał/a:
Jak nie daje "output" to nie ma bata, żeby Sabvoton ruszył. Output musi się pokazać, żeby manetka ruszyła... Też to miałem. Masz tu mój konfig:
http://ravkill.hekko24.pl/ca.zip

(w zasadzie cały soft, w setupach konfig działający nazywa się working.hex). Kofiguracja pod GT 1500 z ograniczeniem mocy i speeda na legal. Zmienisz typ silnika i bocznika i będzie banglać. No i na manetce daje "output".


Dzięki Rafał.

Zassałem i przeanalizowałem Twoje ustawienia w pliku "Working.hex".
Na bazie Twoich ustawień wstępnie zmienie tylko kwestię baterii i wgrywam do swojego CA.

Widzę nawet już PAS'a ustawiłeś! :)
Jestem ciekaw jak jeździ się z PASem.

Zobaczymy czy manetka odpali :)

Oczywiście dam znać.

Wstępnie dzięki !
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

a jak ustawiasz bezposrednie przepuszczanie sygnalu manetki to na CA output tez wisi na 0?
Ja zadnego swojego CA nie ustawialem tymi programami, dla mnie instalacja czegokolwiek jest bardziej upierdliwa niz wziasc to "z palca", akurat CA jest bardzo logiczne w przeciwienstwie do niektorych tanich licznikow rowerowych z instrukcja po chinsku

Ustawienie manetki krok po korku masz przeciez w instrukcji strona 15. Tam jest wszystko co trzeba wiedziec o CA a nawet wiecej bo majac sabka to i tak wiekszosci tych funkcji nie wykorzystasz. Najwazniejsze dla ciebie to limitowanie mocy w zaleznosci od temperatury i pas
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Hej Qaz.

Tak, do tej pory Output wisiało na 0, Input normalnie reagowało.

Po ustawieniu CA jak Rafał, Ca Output juz pokazuje zmieniającą się wartość, jest sukces, tyle, że silnik dalej nie reaguje na zmiane położenia manetki..

Nie mniej jednak jest progress!

Panowie do wafla, nikt poza Maniekroxem który teraz jest mocno zajęty i nie ma czasu na pomoc nie instalował jeszcze manetki do CA i Sabvotona? No bez jaj.......

Tomas
wracaj z tego Zakopanego i montuj w końcu to CA, bo Ci drugi sezon ucieka !!!! Może w Tobie nadzieja!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group