ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
problem z manetką gazu ( potrzebny czujnik )
Autor Wiadomość
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   problem z manetką gazu ( potrzebny czujnik )

WITAJCIE
Kupiłem do mojego skuterka nowy sterownik i po zamontowaniu ....... skuter nie działa!!!
Posprawdzałem co mogłem i okazało się że uszkodzony jest czujnik halla w manetce gazu.
Dochodzi do niego napiecie 5v ale reakcji brak. kupiłbym nową manetkę ale kierownica w moim skuterku jest nietypowa i typowa manetka nie bedzie pasowała poniewaz moja jest zintegrowana z dzwignią hamulca.
Na czujniku jest opis 96B i pod spodem 249. Wpisałem w googlach ale nic nie wyskakuje.
Nie wiem jaki zamiennik dobrać i czy zamienik bedzie chodził z magnesami w mojej manetce. czujnik ma 3 wyjscia
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Jakikolwiek, byle liniowy, nie przełączający. Gdzieś już to wałkowano. Chyba na elektrodzie.
 
 
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Jakikolwiek może tez dać jakikolwiek sygnał na wyjściu.Manetki gotowe sa tak tanie ze lepiej kupić od razu cale ,niż bawić się z szukaniem zamiennika.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Sory jeśli to naiwne, ale zwarleś stacyjkę? Pytam bo ja dłuuugo dochodziłem czego to nie jeździ:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Jeszcze jedno. To że dochodzi 5V, to nie wszystko. Sprawdź, czy na niebieskim, albo zielonym przewodziku, to napięcie się zmienia po pokręceniu manetką. Może jest ok a faktycznie nie podałeś stacyjki :D
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Stacyjka zwarta na 100 % bo inaczej nie miałbym 5v na wyjściu zasilania manetki. podałem 3v na niebieski przewód i silnik skutera ruszył. typowa manetka mi nie pasuje bo moja jest razem z dzwignią hamulca.
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Jeszcze jedno. znalazłem czujnik analogowy liniwy o zasilaniu 5v ale napiecie wyjściowe zmienia się w zakresie 1 do 3 v a ja potrzebuję zakres 1 do 4 v tak jak opisane jest na sterowniku. jak go zamontuję nie będę miał pełnej mocy, a nie wiem też czy magnesy w mojej manetce są odpowiednie do innego czyjnika.Może znacie symbol czyjnika z potrzebnym zakresem na wyjściu ?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Wystarczy wejść do sklepu elektronicznego i sobie wybrać.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Tez tak pomyslałem ale mogę to zrobić dopiero w poniedziałek a do tego czasu pewnie wiele się na forum dowiem. Zastanawiam się tylko nad tym czy czujnik do manetki musi mieć odpowiednio dobrane magnesy bo w charakterystyce czujników halla podawany jest zakres zmian pola . W związku z tym zastanawiam się czy są jakieś typowe czujniki do manetek a najlepiej jak znalazłbym zamiennik do mojego czujnika bo wiem że byłoby ok.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

http://www.elektroda.pl/r...on+manetka&sid=
Ale chyba prościej będzie kupić manetkę ;)
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Tak się podłączę pod temat. W standardowych chińskich sterownikach manetkę zastępuje się potkiem 5 czy 10k? Oraz jak działa taka dźwignia hamulca? Krańcówka na lince, dźwigni czy cuś bardziej skomplikowanego?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Nie ma znaczenia. Możesz dać i 100k, byle liniowy. Byle nie za mały, bo będzie zwarcie :) W hamulcu jest mechaniczny wyłącznik zwierany elektrycznie po naciśnięciu dźwigni hamulca. Normalnie przycisk wyłącznika jest wciśnięty przez dźwignię. W elegantszych rozwiązaniach stosuje się hallotrony przełączające i magnesik w dźwigni.
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

poszperałem w necie i znalazłem czujnik halla który pewnie będzie pasował do mojego skuterka CS3503. Link z opisem http://download.maritex.c.../CH-CS3503.pdf. w opisie podają że min napięcie na wyjściu to 2.25v. Czy to nie za dużo ? Zastanawiam się czy silnik bedzie w spoczynku przy tym napięciu , nie mam zasilacza z regulacją żeby podłączyć do sterownika i sprawdzic kiedy silnik zastartuje. Może ktoś wie ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Podłącz jakiś potencjometr i sprawdź.
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Nie za bardzo mam części elektroniczne, w ogóle z elektroniką jestem na bakier ale jak zacząłem grzebać w skuterku to na pewne tematy zapala się w głowie lampka.
Wracając do napięcia to ten czujnik halla kosztuje 4 zł. kupię i podłączę. może będzie ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group