ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawy bardzo lekki FULL ;)
Autor Wiadomość
Perszing1800 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 162
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

A co sądzicie o tym rowerku,zasugerowałem się że jest dostępny cały trójkąt ramy:
https://www.olx.pl/oferta...html#6e4ceaea6e
Jak coś to nie chce kupić bo nie mam kasy ale ciekawe jest tylne zawieszenie...
_________________
Nie popełnia błędów Ten co nic nie robi;)

http://www.ermail.pl/link...CTYlT7Aj2YTjljX
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

Wracając do tego co napisał mechano, jestem bardzo wdzięczny za wszystkie spostrzeżenia!
Otóż faktycznie amor w giancie działa na odwrotnej zasadzie, a w skrócie serwis byłby połową wartości całego roweru :(

Giant NRS chyba z tej półki najfajniejszy, bo nie zjarchany, ten ostatni czarny co wrzuciłem, na dokładnych fotkach mocno zniszczony.

Pozostaje szukać kony stinky 21" lub carerry banshee w tym rozmiarze. Co ważne mam dostęp i serwis do używanych standardowych damperów jest dobry, dlatego będę szukał roweru, który pośmiga na standardowych damperach. Nie ma co rama musi ważyć, bo inaczej się rozpadnie przy 120aku w trójkącie.

jakby ktoś znalazł coś ciekawego do przeróbki z solidną ramą w kasie do max 2tys. to wklejajcie na pewno obejrzę!
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

Kona Stinky nie występowała w rozmarze 21".
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Cenna uwaga :)
wobec tego znalazłem rozmiar 19" odpowiadajacy rozmiarowy L.

wygląda chyba ładnie:
https://www.olx.pl/oferta...html#6a267e481a

oraz znalazłem jeszcze 2 carerry:
https://www.olx.pl/oferta...html#899da56f1a

Ta jest tania, nie spawana wg opisu. Kusi mnie tym, że mam rame z damperami, na czym mi zależy. Hamulce pójdą shimano BRm675, a te sprubuje zregenerować, z przodu i tak pójdą felgi DH oraz opony 2,4" Przeżutki chce przełożyć z obecnego roweru wraz z całym osprzętem SLXa. Cena jest taka troche kusząca, a rama jest 19, jedna z wiekszych, która występowała. Pytanie, czy rama z cony to ta sama 19 co z carrery.

Rama też 19"
https://www.olx.pl/oferta...html#2ff3b5069f

https://www.olx.pl/oferta...html#929207efbf

Jakby ktoś dopomógł i obejrzał aukcje, coś z tych 4 bym wybrał ;)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Każdy z nich sie nada. Kona będzie miała największy trójkąt.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Więc zamówiłem właśnie tą pomarańczową konę, wytargowałem do 1,5tys. Przedni amor Marzocchi EXR PRO, zobaczymy jak przyjdzie pocztą, w jakim jest stanie, bo nie mam czasu jechać i ogląda 300km...
Kona, to jednak kona, stara i zmęczona, chociaż ten egzemplarz na taki nie wygląda ;) właśnie urzekł mnie tym, że jest zachowana w miarę w oryginale, w ładnym stanie wizualnym, więc pewnie nie była męczona.



Teraz w planach:
- AKU VTC6 albo sanyo NCR18650GA, ale chyba zostanę przy sony, ok 120 aku w ramę. Na sony myślałem 14S8P 52V przy silniku 9C 10x6 i balonie 2,4" oraz mojej masie 62kg na pewno rozbuja tą maszynę do 60km/h, więcej nie potrzeba. Sterownik sinusoidalny prawdopodobnie zasili tą konstrukcję. Pogrubię leciutko bocznik na 32A, albo znajdę wersję na 45A, na razie ogarnąłem tylko 30A 12 mosfet.

Ściągnę tylko wymiary z ramy. Rama jest w rozmiarze 19, chyba największa, jaka występowała w konie.
Hamulec na przód:
w obecnym rowerze mam SLXa i nei jestem zadowolony. Tarcza potrafi sie zrobić fioletowa, przy agresywnej jeździe (180mm). O ile na mechaniku co najwyżej zjarają się klocki (avid bb7), o tyle w slxie, który posiadam gotuje się płyn i jest efekt miękkiej klamki :( Jak myślicie avid będzie porównywalnie hamował?

Czy ten przedni amor da radę z jakąś wiekszą tarczą niż 180mm? np 203mm, bo taki chyba jest największy standard?

Pakeit poleci coś w ten deseń co robiłem dla klienta:
[/list]

484255422_1_1000x700_rower-kona-19-jaslo_rev011.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 312 raz(y) 170,94 KB

000005.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 283 raz(y) 355,11 KB

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

glebor napisał/a:
...Rama jest w rozmiarze 19, chyba największa, jaka występowała w konie.
...


Ja mam Konę Dawg Matic 20 cali ale za dobrą by ją elektryzować ;-)
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Tu jest np. tabela z rozmiarami i geometrią. Ogólnie im mocniejsza odmiana tym ramy niższe i mniejsze, do XC to by nawet 23 cale znalazł :mrgreen:
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Ta kona jest czerwona nie pomarańczowa :P
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 16 Sie, 2017   

W realu przyszła i jest pomarańczowa, ładniejsza niż na foto, aczkolwiek jakieś slady eksploatacji też sie znajdą...
Wracając jednak do tematu elektrycznego do skrzynki, która się robi u stolarza (bo oczywiście będzie ze sklejki) zastanawiam się bardzo poważnie nad 2 opcjami:

- nine continent 10x6 na 14S8P 112 ogniw + sterownik sinus 30A moc max 1,6KW.

- nine continent 7x9 na 20S5P 100 ogniw, ewentualnie może 120 ogniw jakoś by weszło, zobaczę, jak dojedzie gotowa skrzynka, w tej konfiguracji sterownik barmala 20A by świetnie śmigał. Posiadam gdzieś wersję mikro, ojciec kiedyś kupił i gdzieś leży...

- teoretycznie wejdzie mi 16S7P tyle, że do 10x6 za dużo, bo się nie wykorzysta, do 7x9 chyba za mało, aby pociągnął mi te 50km/h...

Teren mam płaski. Jazda tak mniej więcej ok 40-45km/h jest dla mnie przyjemna. Oczywiście jak ścieżka jest mega równa, albo znam asfalt to te 50-55km/h też się poleci...

Z silnikami 7x9 nie mam żadnego doświadczenia, nigdy nie jeździłem.

Ciekawe, czy silnik 7x9 przy 45km/h spożywa mniej energii na 72V niż silnik 10x6 przy 52V?

W 10x6 brakuje trochę przyspieszenia...

Ponieważ ważę ok. 65kg, wszelkie wynalazki typu falcon są dla mnie bez sensowne, zależy mi, żeby zejść z masy, gdyż rower się lepiej prowadzi, łatwiej go wnieść tu i tam, wymanewrować itp.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 16 Sie, 2017   

glebor napisał/a:
W 10x6 brakuje trochę przyspieszenia...


To się nazywa watowica, nazywajmy problemy po imieniu :)

Im wolniejszy silnik tym przy ruszaniu wyższy moment, ale on szybko spada.
Szybki silnik z kolei ma mniejszy moment przy 15km/h ale jak już wejdzie na obroty to ciągnie jak szalony.
Jak się chce mieć odczucie mocy to się wybiera szybki silnik, a nie wolnobieżny :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 16 Sie, 2017   

Im wolniejszy silnik tym przy ruszaniu wyższy moment, ale on szybko spada.

No to już wiem, czego szukam, czyli wolny silnik tylko dobrze kopie na starcie, a potem się "buja do osiągniecia vmaxa" w górnym zakresie obrotów. To nie... Dobra, w rakiem razie zostaje przy 14S8P+10x6, koniec, czas robić rowery :D

Zamówiłem jeszcze carrera bansheeX, fajny stan, rama 19"
Oba w takim razie polecą na 14S, bo zawsze lepiej kopie niż 13S i mamy więcej Wh, chyba, że weszło by mi 13S9P, to znowu lepiej dla akumulatorów, bo więcejP=mniejszy prąd na ogniwo :D
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Po prostu każdy nawój ma w innym miejscu punkt pracy :) Szybszy też się zacznie w końcu jak to nazwałeś "bujać do osiągnięcia vmax" tylko przy wyższej o około 10km/h prędkości :) Każdy silnik traci moment przy kresie swoich możliwości prędkościowych. Jak masz mało P lub na granicy obciążania ogniw to lepiej iść w wolniejszy silnik a prędkość nadrobić przez więcej S . Ale nie bedziemy mieszać znowu w kółko z tymi silnikami. Decyzja zapadła i szkoda więcej czasu na dylematy :wink:

P.S - Kona daje wrażenie sztywniejszej ramy (co sobie sprawdzisz) ze względu na położenie punkt obrotu na górnych widełkach wahacza.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Co do silnika to jest dokladnie tak jak tomas pisze. Do tego przy wolniejszych zauwazylem sprawniej dzialajacy odzysk. Prawdopodobnie dzieki wiekszej indukcji cewek
 
 
piwko7 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 107
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

Odnośnie rozmiarów ram rowerowych, jakie rowery polecacie dla kogoś ~190cm z full suspension w rozsądnych pieniądzach.
Niestety jak wspominaliście Kona max 19".
Spodobał mi się ten rower, czy myślice że to wgniecenie jest poważne ?
Giant Trance
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group