ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosba o porady dodyczace montazu muxusa V3
Autor Wiadomość
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

O ile z wycięciem po liniach prostych czy wywierceniem otworu nie było by większego problemu tak problemem jest wycięcie otworu pod ośkę. Nie wiem jak oni to wycinają.
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

xyz2a napisał/a:
O ile z wycięciem po liniach prostych czy wywierceniem otworu nie było by większego problemu tak problemem jest wycięcie otworu pod ośkę. Nie wiem jak oni to wycinają.


Wziąłem pilnik i sam wyciąłem odpowiedni otwór na 10mm, jest idealny! Z obu stron.
Fakt, że trwało to dwa dni, bo stal była bardzo twarda.
Dziś miło to wspominam :)

furifurius napisał/a:

Nie chce dedykowanej ramy bo bedzie przyciagac uwage policji, a zamierzam w wiekszosci jezdzic po drogach publicznych, na zwyklej ramie + przelacznik ograniczajacy moc i predkosc bedzie sie dalo wylgac, ale jakby mnie zatrzymali na jakims falconie to raczej srednio.


Co Ty?
Ja jeżdżę praktycznie tylko po drogach! I to zapier...... 80km/h!
W mieście wbijam z chodnika na dwa pasy ruchu i czasem lece lewym pasem :)
Pomykam między autami w korkach.

Przejechałem tak prawie 4000km i żadnej policji mój bajk nie rzucał się w oczy, a rzuca się baaaardzo !!!

Baaa, nawet ostatnio wyprzedził mnie radiowóz......... :)

Zaznaczam, że poruszam się po 3-mieście, a to Duże miasto....
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Czy to jest odpowiedni materiał na torque Blacha stalowa czarna 220x220x8 mm
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

OK, czas zrobic na kartonie jak to ma wygladac. Teraz pytanie:
Czy ramiona maja byc na obie widelki czy tylko na jedna i jak tak to gorna czy dolna? Jakd lugie musza byc, na jaki % dlugosci widelek maja zachodzic?
Jakiej minimalnej grubosci blachy stalowej nalezy uzyc do pospawania tego calego burdelu?
pozdrawiam
Furi
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Bujakoto napisał/a:
Ja jeżdżę praktycznie tylko po drogach! I to zapier...... 80km/h!
W mieście wbijam z chodnika na dwa pasy ruchu i czasem lece lewym pasem
Pomykam między autami w korkach.

Przejechałem tak prawie 4000km i żadnej policji mój bajk nie rzucał się w oczy, a rzuca się baaaardzo !!!

Baaa, nawet ostatnio wyprzedził mnie radiowóz.........


Ty to BujaWariat jesteś jednak :razz:
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Mobil napisał/a:
Bujakoto napisał/a:


Ty to BujaWariat jesteś jednak :razz:



Z opisu może to tak wyglądać, ale na drogach jestem grzeczny, nie robie dziwnych manewrów i nie wyprzedzam aut (chyba, że jedzie dziadek 40km/h).

Pełną kulturę promuję również na ścieżkach rowerowych a już w lesie mijając przechodniów to aż przesadzam z grzecznością zwalniania......
Uważam, że trzeba budować pozytywny wizerunek ebajków.

Jeżdżę bardzo szybko, nawet w lesie 70km/h, gdy widzę przechodnia, kogoś z psem, kobietę z wózkiem, dzieci, jednym słowem kogokolwiek wówczas odpalam tylny hamulec, który piszczy, mega piszczy........
.... Przechodzień od razu orientuje się "Aha, uwaga......."
..... Na to ja zwalniam do 5km/h, wolno podjeżdżam, bardzo wolnooooo. Taki przechodzień bardzo często cały czas bacznie zwraca na mnie uwagę i jest ostrożny w trzymaniu psa, dzieciaków czy też o wózek z bobasem lub swoje kijki nordic.

Myślę, że ciągle mijając tych samym ludzi (a już ich rozpoznaje), to Oni również mnie już kojarzą. Widząc mnie są już spokojniejsi, wiedząc, że mogą liczyć na pełną kulturę i bezpieczeństwo.
Jestem przekonany, że pozytywnie odbierają świat ebajków.


Często gdy jakiś rowerzysta słysząc mój charakterystyczny pisk hamulca aż zjeżdża na trawnik, mówię wówczas "spokojnie, jedziemy w tym samym kierunku, aż tak mi się nie spieszy". Czasem dodam "nie mniej jednak dziękuje". A gdy jest to fajna dziewczyna, jest powód do wymiany numerami :) Chętnie dają! Może ma to zwiazek z tym, że większa część kobiet lubi takich gości żyjących na krawędzi :) (moto itd).

Po czym powoli i grzecznie mijam takiego rowerzystę i dzida..........

Taki ktoś zapewne pozytywnie odbierze wizerunek ebajka. Pomyśli sobie: "nie groźny", "grzeczny", "ciekawe co to było" itd......".

Przepisy to jedno, a świadomość i akceptowalność społeczna to drugie. Jak z wieloma sferami Naszego życia.
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Sorka, ze tak szybko podbijam ale niedlugo zjawi sie tu typ ktory mi pospawa to wzmocnienie widelek, i musze znac odpowiedzi na moje pytania:

Czy ramiona maja byc na obie widelki czy tylko na jedna i jak tak to gorna czy dolna? Jak dlugie musza byc, na jaki % dlugosci widelek maja zachodzic?
Jakiej minimalnej grubosci blachy stalowej nalezy uzyc do pospawania tego calego burdelu?

Pozdrawiam i dzieki za wyrozumialosc.
Furi
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

furifurius napisał/a:
Sorka, ze tak szybko podbijam ale niedlugo zjawi sie tu typ ktory mi pospawa to wzmocnienie widelek, i musze znac odpowiedzi na moje pytania:

Czy ramiona maja byc na obie widelki czy tylko na jedna i jak tak to gorna czy dolna? Jak dlugie musza byc, na jaki % dlugosci widelek maja zachodzic?
Jakiej minimalnej grubosci blachy stalowej nalezy uzyc do pospawania tego calego burdelu?

Pozdrawiam i dzieki za wyrozumialosc.
Furi


1. Zabezpieczenie aj na obie strony!
2. Jak najgrubsze, 8-10mm załatwi sprawę na amen. (tak grubę aby jeszcze śruba dokręcająca się zmieściła oczywiście)
3. Najlepiej aby zabezpieczenie zachodziło zarówno na górny jak i na dolny wahacz. W innym wypadku siła będzie działała tylko na jeden z nich a to nie dobrze. Bezpieczniej rozłożyć siły na górną i dolną rure wachacza.

To jest właśnie przewaga ram stalowych! :) Można dorobić, pospawać i pozamiatane.

Powodzenia.
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Teraz doczytałem o dlugości w %.
Nie musi być za długi. Byleby zabezpieczenie nachodziło na górną i dolną rure wachacza.

Na końcu pomaluj, i może nawet oklej. Będzie ładnie się komponować.

U mnie tak to zostało przyspawane od strony wolnobiegu.
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Bujakoto napisał/a:
Teraz doczytałem o dlugości w %.
Nie musi być za długi. Byleby zabezpieczenie nachodziło na górną i dolną rure wachacza.

Na końcu pomaluj, i może nawet oklej. Będzie ładnie się komponować.

U mnie tak to zostało przyspawane od strony wolnobiegu.
Obrazek


Dzieki wielkie
Jesli nie bedzie dosc dlugie to nie bedzie tak ze bedzie chronic tylko przed wyrobieniem ucha i obroceniem osi, a nie bedzie chronic przed polamaniem widelek?
W moim przypadku podobno to drugie tez sie przyda.
8-10 mm, niezle, wstepnie powiedzialem Markowi, ze z 5 mm blacha bedzie potrzebna, nie wiem czy ma na warsztacie 1 cm plyty, bo przy tej grubosci to ciezko to juz nazwac blacha :)
pozdrawiam
Furi
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Tu łap lepsze foty obu stron, może się przyda





Nie, długość nie ma większego znaczenia.
Pamiętaj, że aby oś nie miała możliwości wyrobienie się to ucho czy blacha wokół ucha powinna być szersza. Chodzi o to, aby ucho w które wchodzi oś było mniej więcej na środku tak aby wokoło ucha było sporo blachy aby cała masa mocno trzymała ośkę.

5mm jak dasz z obu stron i jeszcze przyspawasz do ramy da radę.
Wszystko zależy jaka to stal. Jednak to będzie bardzo solidne! Zobaczysz.
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Bujakoto napisał/a:
Tu łap lepsze foty obu stron, może się przyda


Nie, długość nie ma większego znaczenia.
Pamiętaj, że aby oś nie miała możliwości wyrobienie się to ucho czy blacha wokół ucha powinna być szersza. Chodzi o to, aby ucho w które wchodzi oś było mniej więcej na środku tak aby wokoło ucha było sporo blachy aby cała masa mocno trzymała ośkę.

5mm jak dasz z obu stron i jeszcze przyspawasz do ramy da radę.
Wszystko zależy jaka to stal. Jednak to będzie bardzo solidne! Zobaczysz.


Przyspawane nie bedzie bo moja rama to alu,
Zrobie dluzsze ramiona na obie gorne i dolne widelki, przymocuje je pozadnie U-klampami, i mysle ze bedzie OK. I mocowanie sie nie wyrobi i widelki nie beda same musialy przenosic obciazen w najcienszej czesci.
Pozdrawiam
Furi
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Ach, myślałem, że masz ramę stal. :)
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Wzialem sobie do serca wasze ostrzerzenia na temat torque armu i po calym dniu zabawy z szlifierka, spawarka i piwem :) uzyskalem to co w zalacznikach.
Blacha 5mm, grubszej znajomy nie mial na warsztacie ale po prawej stronie z powodu ksztaltu widelek i potrzeby zrobienia dystansu jest 2x5mm+3mm na osi. Razem 13 mm stali.
Niech ktos doswiadczony zerknie na foty i da znac czy to jest wystarczajace zabezpieczenie zebym mogl spac spokojnie.
Jak dla mnie to nie ma mozliwosci, zeby muxus sie wyrwal z tego mocowania, ale kto wie, moge sie mylic.
Pozdrawiam
Furi

DSC_0224.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 263 raz(y) 1,82 MB

DSC_0223.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 269 raz(y) 2,03 MB

 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Brawo.

O to chodzilo.

Jakie bedziesz mial Ampery z baterii i ile bedziesz pchal w fazy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group