ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krążownik dla staruszka
Autor Wiadomość
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   Krążownik dla staruszka

Najpierw pieknie sie przywitam.
Witam wszytkich.
Poczytalem kilka dni forum i jestem pod wrazeniem, dlatego zdecydowalem sie
na napisanie kilku postow.

Napisze w kilku slowach o co mi chodzi, a Wy drodzy forumowicze, mam nadzieje ze
pomozecie.

Jeszcze kilka lat temu bylem na tyle sprawny, ze latalem na paralotni, jezdzilem motocyklem itd.
Teraz nie daje rady przejechac 1 km na rowerze z przerzutkami. Taki los 50-latka.
A bardzo chcialbym pojechac na wycieczke z corka i lepsza polowa :lol:
Kasy tez nie mam za wiele, jako zwykly robol-elektryk
Chcialem juz nawet kupic jakiegos gniota na gieldzie, ale albo niewiadomy stan akumulatorow, albo 40 kg do dzwigania.
A ze mam rowerek nowy z Biedronki :oops: , treking meski na kolach 28, rama alu,przejechal moze 10 km, to pomyslalem ze pomozecie go napedzic pradem.

Teraz napisze co mi sie marzy, a Wy mam nadzieje ze wylejecie kubelek zimnej wody na moj leb, albo zalecicie kapcie i pilota.

Chcialbym wsio zrobic jak najtaniej, na uzywkach lub nowych czesciach.

Trasy wycieczek do 40-50 km, czasem do pracy jak cieplo 30 km tam i nazad :lol:
Waga zywego balastu 87 kg, predkosc marzen 40-45 km.
Minimum - pierwsze 30 km bez pedalowania, po prostu nie mam sily, pozostaly odcinek 10-20 km to juz raczej w karetce :???: jesli bedzie ciezko pedalowac.
Teren, jak to w dolnoslaskim, co kawalek jakas gorka, ale czasem bede pomagal, chociaz troche. zadne dzungle i przepascie, grzecznie droga wiejska, czasem asfalt.
Naped to chyba raczej w tylne kolo, abateryjka w trojkat ramy. Jako byly modelarz mam uraz do li-po, wiec stawiam raczej na liony- i te zakupie raczej nowe tzn. dam do zrobienia komus z forum.
Ha, jestem mundry inaczej, bo poczytalem foruma, wiec sterownik raczej sinus , chcialbym aby silnik nie wyrczal za glosno.
A jak zakupie wsio co trza, to jesli mnie to przerosnie to albo pieknie kogos zaprosze lub przywioze rumaka do poskladania.
Choc kusi troche poskladanie samodzielnie takiego malego krazownika dla dziadka.
Dodam tylko ze temat pociagne konsekwentnie oraz opisze konwersje, bo nic tak nie meczy jak zaczete i nie skonczone, chyba raczej jak wszystko w zyciu.
Zara cykne fote zelastwa, o przepraszam , ameliniowego krazownika i jak to w reklamie teraz ,,brawo Ty''
No to do nastepnego..
a, jak cos doprecyzowac, opisac, smialo, chcialbym to zrobic w miare szybko i konkretnie.
Mam nadzieje ze nie bedzie bolalo finansowo :lol:
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

O, juz sie laduja fotki.
Przyszlo mi jeszcze do glowy ze:
Bateryjki chcialbym obciazac max 50%, a z bateria celujemy w 48 lub 60 V
Czujniki ciepla obowiazkowe
I mam watpliwosci z powodu wyobrazni, czy te hamulce zatrzymaja krazownik
przy predkosci 45 km/h.
Na drodze publicznej to raczej tak szybko nie pojade, chociaz moze jak poniesie wiatr ...
Pstryczek elektryczek na 25 km/h dla niebieskiego zalozy sie , ale jak sikawica bedzie szla z zachodu, to trza zdazyc do chalupy bo zmoczy.
No chyba ze ktos ma lub podpowie gzie i za ile mozna nabyc gotowca, to bedzie mniej pisania
i czasu wiecej na kolarstwo elektryczne.

{jak wstawic fotki zeby bylo widac ?}

Obraz 009.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 623 raz(y) 3,19 MB

Obraz 008.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 558 raz(y) 3,55 MB

Obraz 007.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 967 raz(y) 4,01 MB

Obraz 004.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 580 raz(y) 3,01 MB

 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

daj fotki na jakiś zewnętrzny serwer do zdjec typu imageshack i wklej tu ze znacznikami link i wtedy będzie widać.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Dzieki za podpowiedz, chociaz nie jestem fanem tych serwerkow, bo zdjecia gina potem i jest lipa.







 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Jesteś na dobrej drodze, sam mam uraz kolana i elektryk to naprawdę genialne rozwiązanie na pogodzenie ruchu i zdrowa.

Co do potrzeb - myślę że zestaw klasyczny będzie to Twoich wymagań najlepszy czyli: najwolniejszy 9c + sterownik gt 1500 i zasilanie 16s. Trójkąt ramy masz pojemny więc z baterią raczej nie będzie problemów.
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Yin napisał/a:
9c +

To chyba silnik ?
Reszte kojarze.
dziekuje za szybka odpowiedz.
Tak po cichu celowalem w cos takiego, ale troche mnie mrozila cena.

Panowie, jesli ktos ma np. komplet do elektryfikacji, baterie lub silnik nadajacy sie do w/w celow, to bardzo prosze na priv (dyskrecja) lub tutaj. Sam nie zagadam/zapytam bo jeszcze nie wiem o co. Tak sobie mysle ze jak ktos potwierdzi lub zaproponuje np. podobne klocki, to pojde w te strone :wink:
Zdecydowanie odpowiem na oferty, prosze o telefon (oddzwonie)
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Witaj

Pisałeś, że ma być relatywnie tanie rozwiązanie. Polecany silnik 7x9 tzw wolny ale mocniejszy z rodziny popularnych nine continent wraz ze sterownikiem blokowym (ciut głośniejszym) oraz z sensowną baterią 13s6p lub 16s to musisz liczyć na wydatek ok 2500 PLN. Taniej to silnik przekładniowy ale do koła 28cali nie rozpędzi raczej do 40km/h.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Napisz Piotrek jaki masz budżet to coś ci dobierzemy, ja myśle, że nine continet to raz za drogo dwa za ciężko i dużo lepszy będzie bionx lub coś podobnego dla ciebie, napięcie 13 lub 14s i troche ogniw to itak aku wyniesie ciebie 2/3 kosztu całości, sterownik sinusoidalny też jest 2-3 razy droższy niż blokowy chyba ze jakiś mniejszy to cena będzie fajna.
Glebor powinien mieć coś dla ciebie, zainteresuj się jego ofertami sprzedaży, może kupisz coś na gotowo.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Yin napisał/a:
Jesteś na dobrej drodze, sam mam uraz kolana i elektryk to naprawdę genialne rozwiązanie na pogodzenie ruchu i zdrowa.

Co do potrzeb - myślę że zestaw klasyczny będzie to Twoich wymagań najlepszy czyli: najwolniejszy 9c + sterownik gt 1500 i zasilanie 16s. Trójkąt ramy masz pojemny więc z baterią raczej nie będzie problemów.


Dobrze prawisz - wolny 9c. Zasilanie 14S to max 42 km /h, więc w zasadzie starczy. 16S, to już będzie pod 50. Na 30 km starcza 14s5p na sanyo, 2x taka bateria, to już zasięg 100 km. Też jestem pod 50 latkiem i też mam taki zestaw. Watownica złośliwa mnie już dopadła, więc pewnie na jesień będzie wyprzedaż... W przypadku stosowania sterownika GT 1500, lub GT 500, i switcha 3 pozycyjnego oraz ogniw 14s - od razu masz ogranicznik do 25 - 27 km/h - na najniższym ustawieniu - więc prawie legal... Silnik racze od razu docelowy, za duże straty na odsprzedaży. Mocowanie bateri- masz podobną ramę do mojej - wieczorem Ci podeślę mój patent :) .
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Elektrotonus napisał/a:
Witaj

Pisałeś, że ma być relatywnie tanie rozwiązanie. Polecany silnik 7x9 tzw wolny ale mocniejszy z rodziny popularnych nine continent wraz ze sterownikiem blokowym (ciut głośniejszym) oraz z sensowną baterią 13s6p lub 16s to musisz liczyć na wydatek ok 2500 PLN. Taniej to silnik przekładniowy ale do koła 28cali nie rozpędzi raczej do 40km/h.


Budzet to: nowe baterie-ile bedzie kosztowc pakiet to bedzie, trudno
Natomiast reszta jak widze przekroczy sporo moje 2000.
Dlatego kryteria obnizam do 35-40 km/h i zasieg do 40 km , czyli chyba taniej :roll:
Chcialbym tylko aby pakiet byl obciazany max 50%, aby bateryjki dlugo zyly, czyli chyba wiecej ,,p'' a ile s to juz dobierzcie. Silnik moze byc przewoltowany, a celujemy w 48/60v
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

djmarcin56 napisał/a:
Napisz Piotrek jaki masz budżet to coś ci dobierzemy, ja myśle, że nine continet to raz za drogo dwa za ciężko i dużo lepszy będzie bionx lub coś podobnego dla ciebie, napięcie 13 lub 14s i troche ogniw to itak aku wyniesie ciebie 2/3 kosztu całości, sterownik sinusoidalny też jest 2-3 razy droższy niż blokowy chyba ze jakiś mniejszy to cena będzie fajna.
Glebor powinien mieć coś dla ciebie, zainteresuj się jego ofertami sprzedaży, może kupisz coś na gotowo.

Budzet to jak wyzej, a kryteria obnizam.
Chcialbym tanio i cicho, i lekko, chetnie uzywka.
Kryteria obnizam :sad: bo liczac cene pakietu moze mi za calosc wyjsc wiecej niz 2000 (moj zakladany budzet)
Ciekawe ile zniesie moj portfel ale z bolem moze 2500 i tego sie trzymajmy :shock:
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6673
Zainteresuj się może tym ogłoszeniem, fajny silnik i by tobie pasował, musiałbyś tylko przepleść w tą obręcz 28 cali którą ze szprychami daje gratis bo silnik jest w kole 20cali zapleciony teraz, masz w zestawie sterownik 36v/48v 17A niestety nie sinus i manetke kciukową, na silniku jest już kaseta 9 rzędowa, za to chce 800zł
Do tego tylko aku i masz gotowy rower.
Cene jak i zawartośc zestawu mółbyś negocojować.

Przy tym silniku i baterii 48v napewno bys miał prędkośc koło 45km/h, na baterie zostaje ci 1200zł lub 1700zl jak nadszarpniesz budżet, za mógłbyś kupić baterie 13s5p lub 13s7p zależy co byś znalazł, niestety tanio nie będzie jeśli chcesz gotowce, napięcie 60v sobie odpuść a już prędzej weź pod uwagę 36v i pojemniejszą baterie.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

djmarcin56 napisał/a:
Zainteresuj się może tym ogłoszeniem

a wiesz ze skontaktuje sie z tym kolega.
Jesli ktos mi zaplecie te kolo, to chyba dobry deal.

Ciekawe co inni mysla na temat tej propozycji ?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Sie, 2017   

wiem, jak jest w dolnośląskim i z pewnością stwierdzę, że bionx po tamtejszych górkach z rowerem i kierowcą pod górkę będzie się bardzo męczył, zważając na obręcz 28".

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie silnika nine continent 7x9, pytaj w nexun.pl
do tego pakiet faktycznie zrobić na 60V, wtedy poleci ci to ok. 45km/h, moim zdaniem 40km/h to taka rozsądna prędkość sprawiająca sporo frajdy z jazdy. Na silniku 60V sterownik 30A sinus będzie dobrym wyborem, cichy i mocny z dołu rower.

Musisz wziąć pod uwagę, że silnik 7x9 stawia ogromny opór po skończeniu się prądu, więc trzeba tak dobierać trasy, zeby go nie brakowało.
BIONX na pewno spali się ze sterownikiem GT1500 (testowane :D ) a na 30A będzie sie mocno grzał w kole 28", niemniej jednak jest to jeden z lepszych silników w niewielkim budżecie...

Zobacz sobie najpierw ile akumualtorów wejdzie w ramę. Jak chcesz bezstresowo jeździć, polecam pakiet 16S7P na 112 ogniwach, możesz w takim wypadku zastosować sony VTC5/ LG MJ, sony VTC6, czy np. sanyo NCR18650GA, z wyraźnym wskazaniem na sony VTC5/6, będą najlepsze!

Jest jeden problem, w 2 tysiącach zamknąłbyś się z akumulatorem z porządną ładowarką i BMSem + ok tysiąc za zestaw napędowy ze wszystkim co potrzebne.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Dziekuje za wyczerpujace informacje.
Dzieki Gleborowi (dal namiary) udalo mi sie kupic sterownik chinczyka 800 W
Jeden klocek w ukladance juz mam.
Nastepnie zakupilem nowe baterie w pakietach 7s8p x2
czyli mam pakiet 14s8p na takich bateriach
http://gamma.spb.ru/media...CR18650-22P.pdf
pakiety w koszykach, tylko laczenie w szereg jednym drucikiem.
Wybralem taka opcje, bo robienie pakietu odpadlo.
Baterie nominalnie rowne 3,7V kazda sekcja.
Nastepnie zakupilem BMS
http://nexun.pl/sklep/lad...ion-50a10a.html
oraz ladowarke
http://nexun.pl/sklep/lad...v-35a-175w.html

no i tu zaczely sie schody....
BMS prawidlowo polaczony, na zlaczu BO minus b1 pierwszy plus itd. az do 14
Ladowarka podaje 58,8V wiec podlaczamy.
Cale szczescie pod nadzorem i z voltomierzem.
Na b8 oraz b10 do 14 pokazalo sie napiecie na celi 4,45V i ladowarka wylaczyla sie !!!
Sumarycznie, na calym pakiecie jest tylko 57v , reszta cel nie doladowana,
a te 5sekcji 8 i 10-14
najblizej plusa przeladowane, BMS zapalil diody i probuje zbic tam napiecie na nizsze.
Co ciekawe, nigdy nie naladuje tej baterii bo na - C jest napiecie z ladowarki 58,8V ale z pola
-B wychodzi 57 V.
Nic sie nie grzeje, BMS zimniutki, laduje, ale nieprawidlowo, pozostale sekcje rowniez, podnioslo sie na nich napiecie, ale jak sumarycznie pakiet osiagnal 57 V ladowarka wylaczyla sie, mimo ze wychodzi z niej 58,8V

Pakiet nowy, teraz na maksa rozjechany :sad: przez pierwsze ladowanie zestawem w/w, wyrownam go ladowarka i-charger 106b
Bledu w polaczeniach nie ma, sprawdzone x3

Calosc dziala tylko zle, wiec pytanko co dalej ?

20170914_203433.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 310 raz(y) 2,01 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group