ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam rower skladany aluminiowy
Autor Wiadomość
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Sob 08 Lip, 2017   Sprzedam rower skladany aluminiowy

Witam,
Sprzedam rower aluminiowy skladany dobry dzialajacy sprawny.
BEZ AKU! Ale w komplecie skrzynka oryginal na aku.
Stan bdb, nowe siodlo producent anglia z tego co pamietam, ale kierownica z lewej strony wiec przystosowany na europe :mrgreen:



Darmowe galerie na aukcje Allegro

Cena 550zl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lip, 2017   

Biorę. Dawaj dane na PW ;)
Może w tym roku w końcu coś zrobię dla siebie, a nie tylko naprawy i naprawy :)
Będzie na wyjazd nad Serwent, bo moje się nie składają ;)
Jakie napięcie to zasila?
W ramie pod bagażnikiem nie było żadnej zaślepki?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Hej, no co jest? Pytam na ogólnym, bo zero kontaktu. Sprzedajesz to, czy ci się coś pokiełbasiło?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Rower dojechał w końcu po pomyłkach kuriera. Jechał 5 dni :D
Ten stan, określony jako bdb, nie bardzo oddaje jego rzeczywisty stan.
Wiele pordzewiałych elementów, które sukcesywnie wymieniam na nowe.
Silnik DC, oryginalnie 36V zasilany z 48V ma przegrzane przewody zasilające i potopioną izolację.
Manetka kciukowa źle złożona i blokująca obrót. Nawet nie wiem czy działa, bo ją wywaliłem i założyłem nową kierownicę z nową manetką i klamkami. Tylne koło bije w pionie jakieś 4-5 mm. Źle wycentrowane i jedna szprycha zagięta na silniku kombinerkami, czy innym przyrządem, bez łebka na końcu. Pourywane przewody od przełączników itp. To jest stan bdb? Pordzewiałe praktycznie wszystkie elementy stalowe. Kierownica, tylny hamulec, mocowanie łamanej sztycy kierownicy, uszkodzona blokada jednego z łamanych pedałów. Nie tego się spodziewałem po opisie forumowicza, że stan roweru jest bdb. Kupowałem rowery z silnikiem BLDC za mniejsze pieniądze i ich stan był rzeczywiście bdb. Na pewno nie ten z tego tematu. Jestem trochę zniesmaczony. Nie wstawiam fotek stanu rzeczywistego, bo nie chcę robić afrontu sprzedającemu, ale coś tu poszło nie tak ;) Rzeczywisty stan sprzedawanych przedmiotów na tym forum powinien być przedstawiony zgodnie ze stanem rzeczywistym, a nie określanym bdb, a tego tu nie było. Dla mnie stan rowerka bym określił jako dostateczny, a nie bardzo dobry.
Tyle w temacie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Zacząłem temat głębić więcej. Dwie szprychy pozaginane, dwie pogięte. Popalone przewody zasilające. To nie jest rower w stanie bdb. Trzeba wymienić wszystkie szprychy, by koło nacentrować prawidłowo. Domagam się zmiany ceny zakupu, bo to co jest, to nie jest rower z oceną bdb.







 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Co nie, dawaj foty jak to faktycznie wygląda bo zdjęcia w temacie takie ładne i nic tam nie widać takiego i teraz nie wiadomo czy te zdjęcia były robione wiele wcześniej czy tylko dobrze są zrobione, niech sprzedający się wstydzi a wszyscy wiedzą, że trzeba mieć bardzo ograniczone zaufanie do niego, sam byłem zainteresowany i bym był zły dostając coś jak w twoim opisie.
Domagaj się zwrotu części ceny zakupu! ;)

W czasie jak pisałem dodałeś już foto, wstaw jak najwięcej.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Więcej nie ma sensu. Muszę dołożyć sporą kasę, by doprowadzić to do użytku. A u mnie z tym jest wieczny problem. Jak ktoś pisze, że stan bdb, to się liczę, że są jakie s zarysowania itp, bo wiadomo, sprzęt używany. Ale nie spodziewałem się takiego stanu, w jakim to do mnie dotarło.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Zdjęcie z oferty było z lepszej strony. Faktycznie lekkim szrotem zalatuje ten rowerek. Niech sprzedawca daje rabat i przeprosi Cię.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Raczej nie, zdjęcia dotyczą tego egzemplarza. Pordzewiałą kierownicę widać, to ta sama :)
Ale wypadało dodać, że koło jest źle wycentrowane, że kable pourywane i przegrzane, że szprychy zaginane młotkiem :) Na dziś wymieniłem kierownicę z osprzętem, zamówiłem nowy kontroler i czeka mnie dużo zabawy z centrowaniem koła, bo muszę zamówić nowe szprychy. Wymiana przewodów silnika, aż boję się zajrzeć do samego silnika i stwierdzić jego stan, skoro kable zasilające się potopiły. Do wymiany hamulec tylny V. Robią się koszty, których nie przewidziałem kupując ten rowerek. Nie wspomnę już o koszcie nowego akumulatora, ale to wziąłem pod uwagę przy zakupie.
Mam w zapasie mały silnik przekładniowy BLDC na tył i odpowiedni kontroler. Zastanawiam się czy po prostu nie wymienić silnika. Jest jednak jedno "ale". Silnik ten jest na napięcie 36V i do koła 26 cali. Po włożeniu w kółeczko 16 cali szybkość może nie być rewelacyjna, ale moment może być zaskoczeniem :)
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Wto 25 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michalb84 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Anglik płakał jak sprzedawał : )
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

zeeltom ja Ciebie nie rozumiem... Dlaczego go po prostu nie oddałeś?
Czy Saku się wypiął na Ciebie? Rozmawiałeś w ogóle z nim o tym zanim zacząłeś odpisywać wszystkie nieścisłości?
Bo skoro nie oddałeś to masz co chciałeś :)
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Z Saku jest bardzo rzadki kontakt.
Skoro ktoś opisuje, że rower jest w stanie bdb, to jako admin, mam prawo przypuszczać, że tak jest.
Nie oddałem, bo staram się doprowadzić to do kultury. Pasuje mi taki rowerek na wyjazdy na wczasy. Dziś centrowałem koło, zę 4 godziny. Walnięte szprychy (4 sztuki) nie pomogły nacentrować koła. Musiałem walić w obręcz młotkiem gumowym, by doprowadzić to do jakiejś rozsądnej geometrii. Rower musiał wpaść na jakiś krawężnik, albo dołek i rozpierniczył geometrię koła. Na chwilę obecną bicia są rzędu 1 mm i jest to do przyjęcia. Nie tego spodziewałem się po opisie forumowicza, że rower jest w stanie bdb. A nie jest. Muszę dołożyć teraz drugie tyle, by doprowadzić to do stanu normalnego. Za tę kasę, kupił bym rower w dużo lepszym stanie. Odsyłanie, jest teraz bez sensu, bo zacząłem go naprawiać.
Tu masz fotki z silnika rozebranego do cewek. Wyczyściłem komutator, bo był zapieczony iskrami z przewoltowania i widzisz szprychy zaplecione na kombinerki. A dwie wewnętrzne są powyginane i mają inne średnice nypli.




Oczywiście wymieniłem przewody, te stopione, na normalne, 2,5mm2. Tamte, stare, nie nadawały się do użycia.
Tak więc czekam na reakcję sprzedającego, co ma zamiar z tym zrobić ;)
Tylko mam problem z twoim pytaniem. Czy mam odstąpić od zakupu, czy sprzedający dał ciała? Moja wina, że to kupiłem?
Jeśli zejdzie z ceny jakieś 200 zł, to nie będzie problemu, bo i tak koszy doprowadzenia tego do kultury przekroczą ten koszt. A następnym razem zastanowi się nad określeniem stan bardzo dobry ;)
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Wto 25 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Wpier... przewidujesz? :mrgreen:
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Moim zdaniem, jak Ci nie odpowiadał to należało odesłać, albo zadzwonić i się dogadać, ale przed naprawami, a nie teraz żądać obniżenia ceny.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Gienek ma racje, reklamować/zwracać zanim się zacznie grzebać i naprawiać
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group