ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki koszt baterii 10ah 24v litowa z ładowarką ?
Autor Wiadomość
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Ale stosujecie jakieś własne stereotypy i brak argumentacji. I taka dyskusja jest o kand d. rozbić.

Do lipo i lion można stosować zarówno ładowarki modelarskie jak i rowerowe - obydwa typy baterii ładuje się do 4.2 V.
Zarówno do liion jak i lipo można stosować BMS. Choć nie wiem, czy w zwykłym BMS, da się zmienić napięcie odcięcia z 2.5V - to jest zdecydowanie za mało na lipo. Na pewno tak samo działa balansowanie i pozostałe funkcje BMSa.
To czy potrzeba 24V czy 36V zależy od silnika i potrzeb użytkownika.

Podsumowując, baterie Turnigy CH 4s 5Ah są fajne na pierwszy pakiet, gdy wystarczy mały zasięg albo chce się szybko uruchomić rower. Wystarczy połączyć raptem parę kabli, a nie trzeba martwić się o wydajność baterii. Można też pozwolić sobie na nieużywanie BMS'a, ze względu na to, że obciążamy je prądami wielokrotnie poniżej ich możliwości , choć w takim przypadku należy samemu kontrolować napięcie cel, przynajmniej co kilka ładowań. Ale robić baterii większej niż 1p (czyli 5Ah) się nie opłaca - akumulatory liion są lżejsze i tańsze za tą samą pojemność, a prawie nikt takiej mocy, jaką oferują lipo HC, nie potrzebuje. Do tego na 24v musiałbyś zrobić baterię 8s - o ile pewnie twój sterownik to wytrzyma, to ciężko będzie Ci znaleźć odpowiednią ładowarkę - popularne są na 7s.

P.S. Sam jeżdżę 12s1p z aku HC.
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Dokładnie, ładowarka jest ta sama :smile: Nawet w modelarskiej, a mam Raytronic'a jest opcja li-pol/li-ion.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Fakt ładowarka ta sama jeśli mówimy o modelarskiej ale chodzi o to by takiej nie używać i sie bawić ale ładować jak laptopa podłączasz czekasz kilka godzin na zieloną lampke i odłączasz, ma być prosto tanio i bezobsługowo.
Lipo jak dla mnie fajne właśnie tak jak kolega napisał tylko podstawowej pojemnośc 5ah połączonych kilka tylko żeby napięcie podnieść w celu testowania sobie itd.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

djmarcin56 napisał/a:
Fakt ładowarka ta sama jeśli mówimy o modelarskiej ale chodzi o to by takiej nie używać i sie bawić ale ładować jak laptopa podłączasz czekasz kilka godzin na zieloną lampke i odłączasz, ma być prosto tanio i bezobsługowo.


Nie. Każda ładowarka nadaj się zarówno do liion ja i lipo, również te "jak laptopowe"! Sam takiej używam.
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Tyle że sama ładowarka laptopowa jest dla łądowarki modelarskiej tylko zasilaczem
 
 
poszukiwacz77 
początkujący


Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 11
Skąd: Tomaszow Lubelski
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Ja mam obecnie 48V 10Ah waga ok 3,5kg silver fish zasieg 47,5 km bez pedalowania przy pelnej mocy,a V-max 43km z tym,ze nie dalo sie tak jechac non stop ze wzgledu na teren - cena ok.1800zl z ladowarka i wysylka.
Bateria 36V/10Ah - ok.1600zl
24V nie polecam bo slabe to i ani sily ani predkosci nie osiagniesz.V-max to 25km/h-fakt,ze najtansze bo mozesz kupic za ok.-1200zl
Mialem rozne rowery z roznymi zestawami.Sam uzywam 250W motor i bateria 48V/36V jest najlepszym rozwiazaniem pod wzgledem szybkosci,mocy i przejechanych km.
45km na jednym ladowaniu zrobisz bez problemu po rownym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group