ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Technika filmowania ebajkowego
Autor Wiadomość
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Początek jest ok bo nie ma ruchu (mały ruch) i jest widoczna droga która ma jednolity kolor i w miarę jednolitą strukturę (podobne pixele)

tas napisał/a:
...No dajcie chociaż 1 link :) Nie ma, tylko ja mam z tym problem, a cały świat nie ma problemu, pomocy :D


Pierwszy filmik z brzegu z jazdy po lesie:



zwróć uwagę na drzewko po prawej , na 4K widać drzewko na 1080p ...plama

Kiedyś był na to sposób, wystarczyło utworzyć w programie scenę 2 razy szerszą niż sam film, na jednej stronie dawałeś jakiś kolor a na drugiej twój film, uplodowałeś na tubę i tuba myślała że to film 3D i przyznawała mu podwójny bitrate , zamiast powiedzmy 15Mb/s dawała 30Mb/s, dla 1080p dawało to już bardz fajne rezultaty. Oczywiście jak się odtwarzało film i zmieniło na "nie 3d" to widzałeś już tylko swój film tej 2 strony nie było widać. A dawało się jednolity kolor na tej drugiej klatce z racji kompresji, bo jednolity kolor najlepiej się kompresuje i praktycznie cały bitrate szedł na nasz film.

Oczywiście Youtube to naprawił bo dużo ludzi zaczęło tak kombinować . Widziałem nawet taki materiał który był tak zrobiony i przy 1080p była żyleta!

Podsumowując nic z tym nie zrobisz, pozostaje ci albo wolnej jeździć albo nagrywać mniej lasu :wink:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Niszczysz mój światopogląd :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Jak chcesz mieć lepszą jakość na 1080p to Vimeo powinno się sprawdzić oni tam mają bitrate chyba do 20Mb/s dla 1080p. Darmowe konto ma jakieś ograniczenia ale do takiego hobbystycznego użytku powinno starczyć.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Mitar napisał/a:
Jak chcesz mieć lepszą jakość na 1080p to Vimeo powinno się sprawdzić oni tam mają bitrate chyba do 20Mb/s dla 1080p. Darmowe konto ma jakieś ograniczenia ale do takiego hobbystycznego użytku powinno starczyć.


W 1080p mam podobne doświadczenia na vimeo jak na yt.

Wszedłem na 1440p i po problemie z jakością na yt. Tylko musiałem kamerkę zmienić (z git2 na yi 4k) bo git2 miał tylko 30fps.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group