ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Torque arm i mocowanie koła
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 15 Lip, 2017   

przecież to jest fizyka na poziomie gimnazjum :P
Aż ciężko jest coś doradzać komuś, kto ma wszystko przed sobą.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Rozumiem o co w tym chodzi ale wolę dopytać. Sorry, nie chodziłem do gimnazjum bo za moich czasów nie było ;) Znalazłem jeszcze taki sposób montażu. Może ten będzie lepszy?
https://majsterkowo.pl/wp-content/uploads/2015/05/ok-660x493.jpg?x24464
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

djmarcin56 napisał/a:
też mnie interesuje zdjęcie może takiego una płasko jak to wygląda nie założone i drugie przyłozone tylko na sucho do ramy bez żadnych śrubek zeby było dobrze widać ;)
Ta mała śrubka jest wkręcana w oś która jest z boku torque arm i coś podwiercałeś oś żeby w nią weszła czy może jest spiczasta albo płaska? i tylko wchodzi na zasadzie tylko mocnego dokręcenia jej?


Śrubka ściągając ramiona torque armu dodatkowo stabilizuje oś. Otwory są tak nawiercone, że śrubka przechodzi na luzie przez nie, zaś nakrętka blokuje się na torque armie. Majstersztyk ;-) Torki trzymają się na śrubach zakotwiczonych w oryg otworach w ramie.

PS: Autorem pomysłu i wykonawcą tych blokad jest Sietaz ;-)

IMG_20170715_163926058.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2634 raz(y) 3,46 MB

IMG_20170715_163920084.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 648 raz(y) 3,43 MB

IMG_20170715_163910524.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 629 raz(y) 4,03 MB

IMG_20170715_163858856.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 550 raz(y) 3,71 MB

 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

dzięki, chyba też takie założe, będe musiał poprosić kogoś o wykonanie :wink:
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Czolem panowie,
Od razu powiem ze nie mam zbyt duzego doswiadczenia bo pierwszego E-bika w zyciu buduje. W ostatnich tygodniach przerabialem temat o ktory sie w tym watku rozchodzi i powiem tak:
Zrobcie sobie cos takiego jak ja, zdjecia w zalacznikach.
Przy silnikach o duzej mocy to mus, zabezpieczenie z nexuna zapobiegnie jedynie obroceniu sie osi i zniszczeniu silnika ale jest za slabe, zeby chronic widelki przed rozgieciem/wyrobieniem.
To nie tylko moja prywatna opinia ale i opinia bardziej doswiadczonych forumowiczow.
Co jest potrzebne to katowka, blacha 5 mm, spawarka, imadlo, pare godzin wolnego czasu no i jakas farba zeby ladnie wygladalo i nie rdzewialo. Jesli macie dostep do tych rzeczy to do dziela. Jesli nie macie, to sobie zorganizujcie, bo uszkodzicie rowery, a co gorsza siebie jak wam kolo z ramy podczas jazdy wypadnie.
BTW: mocowanie za pomoca trytytek jak na zdjeciach jest tymczasowe - docelowo bedzie to zrobione na U-klampy (nie wiem czy to prawidlowa nazwa, chodzi pret wygiety w litere U, nagwintowany na obu koncach, na to idzie plaskownik i nakretki).

DSC_0242.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 815 raz(y) 1,86 MB

DSC_0241.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 765 raz(y) 1,97 MB

DSC_0223.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 687 raz(y) 2,03 MB

 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Niezłe ale trochę duże i jeśli ramiona ramy są okrągłe to odpada. Jak chyba zrobię takie mocowane do dziur na hamulce hydrauliczne.
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Wojtas82 napisał/a:
Niezłe ale trochę duże i jeśli ramiona ramy są okrągłe to odpada. Jak chyba zrobię takie mocowane do dziur na hamulce hydrauliczne.


Czemu odpada? Jak dobrze dobierzesz rozmiar U-klampy to bedzie idealnie - zaokraglone "U" od strony widelki, plaskownik od strony mocowania i masz wszystko idealnie spasowane
Pozdrawiam
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Nie no w porządku, ja akurat myślę bardziej o mocowaniu do różnych otworów przy osi. Trochę mniejsze bym chciał to mieć.
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Elektrotonus napisał/a:


Śrubka ściągając ramiona torque armu dodatkowo stabilizuje oś. Otwory są tak nawiercone, że śrubka przechodzi na luzie przez nie, zaś nakrętka blokuje się na torque armie. Majstersztyk ;-) Torki trzymają się na śrubach zakotwiczonych w oryg otworach w ramie.

PS: Autorem pomysłu i wykonawcą tych blokad jest Sietaz ;-)
Jakiej średnicy masz śrubke i jakiej szerokości torqa - aluminium ?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Przez ponad wiek Polski nie było na mapie Świata,przetrwała gdyż zachowała mowę Ojczystą POLSKĄ.Teraz wystarczyło nieco ponad 25 lat by Naszej Ojczystej mowy młode pokolenia zapomnieli.Ten "Torque arm" to po polsku nazywa się BLOKADA OBROTU OSI,aż wstyd że Polskiej Mowy nie używamy a co będzie za 100 lat gdy mowy ojczystej zapomnimy,powiem wprost POLSKI NIE BĘDZIE.Prośba do Admina,gdy są nasze,polskie, rodzime słowa by takich używać.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

W opisywanej blokadzie obrotu osi zastosowane są śrubki 5 mm i 6 mm. Jednak 5 mm spokojnie wystarcza dla silnika NC 7x9.
 
 
jan_elektryczny 
początkujący


Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Kolego wibi. Bez urazy, ale jak już masz kogoś pouczać protekcjonalnym tonem to wypadałoby stosować się do własnych zaleceń. Spójrz na swój post, policz błędy i się zastanów czy można traktować poważnie człowieka, który rzekomo broni ojczystego języka, a nie potrafi napisać krótkiej wiadomości bez błędów.

Co do torque armów/blokad obrotu osi to może się komuś przyda wątek na Endless:
https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=26444

Można tam podpatrzeć różne patenty. Klucze nastawne w roli torque armów rozwalają system :D
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

U mnie takie coś dawało rade.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Ja sobie właśnie wymyśliłem, że zrobię takie BLOKADY OBROTU OSI ;) (swoją drogą ciekawe kolego wibi ilu zapożyczeń z języka angielskiego używasz w swoim życiu nieświadomie? chyba, że jesteś ekspertem w selekcjonowaniu słów. Ciekawe jak mówisz np. na tablet? "użyję teraz urządzenia bezprzewodowego do przeglądania multimediów"? W każdej społeczności występują jakieś slangowe zwroty więc nie potrzebnie się na tym skupiasz).

Chcę zrobić coś jak na ebikes.ca wersja V4. Wybrałem stal 7mm. Cena oryginału powala, wysyłka pewnie drugie tyle. Na Endlessie polecali mi te blokady, mówią, że jest ok nawet przy dużych mocach.

http://www.ebikes.ca/shop...torqarm-v4.html

Zrobiłem sobie projekcik i wysłałem do wyceny jednak nie wklejam tutaj ponieważ nie chcę być oskarżony o kopiowanie ;)

Co sądzicie o tej blokadzie?
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Spoko będą działać ale te obejmy wyglądają jak... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group