ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik z kasetą tył 135mm z zabezp. 4mm2
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   Silnik z kasetą tył 135mm z zabezp. 4mm2

Witam. Od czasu, do czasu trafiają sie na olxie silniki BULLS/Swiis ec technology / greenmover. Silniki takie są w cenach ok 400zł z wewnetrznym sterownikiem do przeróbki.

Ja posiadam na sprzedaż już przerobiony silnik bullsa z mocowaniem na kasetę. Silnik posiada wywalony sterownik z wnętrza, konektory zasilające poprowadzone są bezpośrednio do 3 faz. grubość przewodów jaką udało mi się wyciągnąć to 4mm2 linka!

Silnik jest z bębenkiem na mocowanie kasety, rozstaw standardowy 135mm na tył. W komplecie nowe zabezpieczenie, pasujące do standardowych rowerów, oraz komplet nakrętek i złącze MT60 do sterownika, silnik zakonczony jest męskim MT60, co gwarantuje bezproblemową eksploatację bez obawy upalenia styków.

Łożyska w silniku są w bardzo dobrym stanie. Ośka od strony kasety podwójnie łożyskowana z tego co pamiętam na łożyskach 6001 2RS. Silnik posiada również mocowanie na tarczę hamulcową. Środek również był ładny. Po złożeniu silnik pracuje cicho i elegancko, był testowany na sterowniku BLDC.

Cena 450zł







20170720_223332.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 261 raz(y) 122,07 KB

20170720_223314.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 235 raz(y) 110,32 KB

20170720_223251.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 237 raz(y) 167,56 KB

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Fajny jest ten silniczek :)
1.Halli nie udało się wyciągnąć czy w ogóle nie próbowałeś?
2.Ile waży teraz po przeróbce silnik?
3.Bębenek chyba tam dają dosyć miękki, nowy egzemplarz jest idealny ale używka którą mam posiada wżery które chyba zbyt nie przeszkodzą ale pewnie się pogłebią i będzie do wymiany za jakiś czas, wiesz może jaki to model bembenka żeby nowy założyć?
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

hale można wyciągnąć co 120 stopni. Ja nie wyciągałem, jest miejsce i da się, ale wtedy wejdą kabelki 2,5mm2, a akurat miałem 4mm2 na stole.

Waga się raczej nei zmieniła :) Miedziuchy tam jest dość sporo :D zważę go jak będę w garażu, pewnie pod wieczór.

Będenek nie wiem, w sumie, gdzie można zakupić. Gdyby się zużył to patrzyłeś, czy nie podejdzie standardowy?
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Ja na mus potrzebuje halle i będę próbował ja dołożyć ale pierwszy raz cokolwiek więc zgłoszę sie jeszcze po poradę jak mówisz, że problemu nie ma. Te 4mm2 to ile awg? 12? tak pytam w ramach ścisłości bo silikonowe kable to tylko tą skale posiadają, do ilu amper starcza takie grube i do ilu 2,5mm2?

Bębenka jeszcze nigdy nie montowałem nie ściągałem i nie mam pojęcia jak go dobrać by pasował z tąd pytanie, zauważyłem, że dużo firm ma swoje bębenki inne zapadki tak dalej i potem jest problem z dopasowaniem odpowiedniego.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Mówiąc szczerze nie wyciągałem sam hallotronów. Sirgregs również z łodzi zakupił odemnie 2 takie silniki i na nich jeździł. Z tego co pisze w wątku, różnica w hallach jest kosmetyczna, on ma cienkie magnesy, jest szybki, dość mocny z dołu, i jak sirgregs napisał łyka spokojnie 30A, jak nine continent:

https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4863

A tutaj masz zdjęcie środka z tego dokładnie bullsa, jak był na stole :)
https://drive.google.com/open?id=0B6i0YCd4_7TybXQ2VktVUElRaUE

Jak dla mnie, to hallotrony leciutko pomagają z samego dołu, jak zapedałujesz i nadasz kierunek, sterownik już ciągnie bez problemów. Jazda na samej manetkce bez hali praktycznie niczym się nie różni, powyżej 5km/h już nie ma różnicy, czy są czujniki, czy nie.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Dla mnie halootrony to zbędne problemy mam sterowniczek bezhallotronowy po upaleniu hallotronów dalej sobie jeżdżę i nie mam żadnych problemów silnik tylko z początku zastanowi się w którą stronę potem moim zdaniem przynajmniej na sterowniku który mam pracuje płynniej bez hallotronów niż jak działały. Wcale za nimi nie tęsknie i jak będę rozbierał silnik kiedyś nie będę ich wymieniał.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

Mam coś podobnego w Cube - silnik na 16s i 30A nie do zaje,...nia. nie wiem ile wyciąga , ale na maxa trudno nogami zdąrzxyc. W każdym razie w miałem wcześniej nc 10x6 i prędkoscią jest podobny tyle, że nc miał większy moment , ale też większe opory generował sam jak zabrakło pradu. Motor wart swej ceny
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

rezerwacja
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Ja również chciałbym zarezerwować jeśli kolega przede mną zrezygnuję .pw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group