ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
watomierz ZFT8 wykres wykresowi nierówny
Autor Wiadomość
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   watomierz ZFT8 wykres wykresowi nierówny

Zadowolony funkcjonalnością urządzenia porobiłem sobie pomiary superkondensatora owym watomierzem. Zależało mi na przebiegach napięciowych i prądowych gdzie nie potrzebuje dokładności oscyloskopowej. Wykonałem 12 przebiegów (ładowanie/rozładowanie stałoprądowe i zmiennoprądowe superkondensatora 16V 58F). Na podglądzie w urządzeniu są przebiegi dokładnie takie jakie oczekuje, ale niestety po zrzuceniu plików na komputer wszystkie 12 są takie same/ te same wartości i nie mają nic wspólnego z tymi z podglądu. Spotkał się może ktoś z takim problemem?
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

nie widziałem jeszcze takiego na forum ani gdzie indziej w necie wcześniej, obejrzałem go teraz i z tego co pisze w aukcji na ali to każdy wykres jest nagrywany z unikalnym identyfikatorem i raczej nie powinien ich nadpisywać, sprawdź to nagrywanie danych na 3 próbach jeszcze raz i za kazdym razem nagraj inny przebieg aby nie bylo watpliwosci i zobacz czy każdy będzie taki sam czy taki jak nagrywałeś, być może jakiś błąd urządzenia, najlepiej te stare wszystkie wykasuj aby nie było nic w pamięci.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

każdy zapis był całkiem inny: stały prąd ładowanie 26A, 5A, 10A. Rozładowanie stałoprądowe dla kilku wartości oraz rozładowanie stałą rezystancją. Na liście pokazuje się 12 plików xls o różnych wagach/nazwach lecz wynikowo prąd jest stały a napięcie rośnie liniowo. Zależy mi bardzo na tych pomiarach ponieważ wypożyczałem sztuczne obciążenia oraz zasilacze laboratoryjne do tego celu ale jeśli nie uda mi się wyciągnąć prawidłowych danych to nie pozostanie mi nic innego jak skasować to co jest i od nowa robić pomiary.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group