ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik do QS3000
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

qaz33, Jeździmy na 80A DC i 150A fazowego i to uważam za maksymum możliwości QSa
Tomas, Większość ludzi nie kupuje sabka 80A do tego silnika tylko mocniejsze, bo myśli, że do lasu sobie ustawi 150A DC i będzie 12kW bo się naoglądali Areckiego czy innych ruskich na YT :P
Więc w sumie nieświadomi omijają niedogodność QSa i jego wywalanie sterownika.
No i w końcu i tak nie będa tak jeździć, bo się nie da, chyba, że na szutry w polu, płaskie jak stół.
Mówię jak jest :D
Silnik emila sprawdza się bardzo dobrze, w końcu im szybszy silnik w mniejszym kole tym większe prądy i bardzoej go można męczyć.
Dla porownania ja mam jakis wolnobieżny 20x6 i na 80A DC/150A daje mu strasznie w kość, zresztą, jak każdy wolnobieżny ten też się grzeje znacznie szybciej niż szybki przy takim samym prądzie, no ale to normalne, dla prądów maksymalnych wolnobieżnego się nie powinno wybierać.
Ale ja chciałem falcona co jedzie max 50km/h bo później kusi i sam wiesz, a tak to mam idealną prędkość i za nic bym nie zamienił maszynki na inną :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

No czasem korci Vmax :grin: Ja podszedłem do tego tak że sięgnąłem pamięcią z jaką prędkością najczęściej jeździłem i dobrałem silnik tak by przy tej prędkości miał największą sprawność (bo to przecież 80% czasu mojej jazdy). Padło ostatecznie na 24x5 tym bardziej w kole 26 z oponą 3. W tym kole z moich obliczeń wyjdzie vmax 70km/h to i tak dużo i rzadko używane przeze mnie bo pęd powietrza zaczyna psuć przyjemność (a gdzie tu jeszcze flux). Nie dziwię się Bujakoto że kupił pełny kask motocyklowy z szybką.

Qs ma dopasowane kolorystycznie przewody i złacza z Sabvotonem. Przypadek ? Chyba synergia :smile:
Ostatnio zmieniony przez Tomas Śro 02 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Tomas napisał/a:
W tym kole z moich obliczeń wyjdzie vmax 70km/h to i tak dużo i rzadko używane przeze mnie bo pęd powietrza zaczyna psuć przyjemność (a gdzie tu jeszcze flux). Nie dziwię się Bujakoto że kupił pełny kask motocyklowy z szybką.


Pełny kask moto z szybką plus blendą i dodatkowo używam stoperów do uszu! :)
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

firmy sabvoton i QS wspolpracuja ze soba juz pare ladnych lat. Stad te same wtyczki
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Zatem do QS 205 najlepszym rozwiązaniem będzie Sabvoton SVMC72150 (M) [power supply:72V(36-95v max), MAX DC current:150A , Max phase current:350A].

TAS, czekamy na dostawę u Ciebie (masz jakieś info kiedy można się jej spodziewać?)

Chyba, że ma ktoś na zbyciu ten sterownik?
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Ja tak miałem ustawione w swoim 96/150.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Tas pewnie jest to jakieś lekarstwo, ja dalej mecze Adaptto z Qsem :D i takich cyrków jak piszesz z wybijaniem na Sabvatonie, nigdy nie miałem. Domyślam się że jest to spowodowane tym że Adaptto nie ładuje tak skokowo prądu w silnik.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
kloclukas 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

siemka
apropo sterownika sabvoton moglibyście się wyrazić na temat tego??
mamy dobry kurs dolara obecnie :)
to jest ten starszy typ sterownika bez oznaczenia (M) ?

https://pl.aliexpress.com/item/QSKLS7245H-24V-72V-350A-SINUSOIDAL-BRUSHLESS-MOTOR-CONTROLLER-QS-Motor-Controller/32811537596.html
_________________
Nakamura》 falcon 2
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 02 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   



Siedzimy sobie od rana i zgłębiamy temat i odkryliśmy coś niezwykłego. W sterownikach bez boosta z 3 speed sterownik jako ustawienia prądu fazowego bierze parametr z okienka max phase current, a nie rated jak w instrukcji :D
Po prostu boost jest odpalony non stop.... normalnie można ustawić 200A w fazy...

Oraz... ustawienie prądu max innego niż maksymalny, czyli w przypadku 80A sterownika ustawienie mniej niż 200A uruchamia mechanizm łagodnego zwiększania prądu miedzyfazowego zamiast skokowego. Skutkuje to powstaniem charakterystyki przyśpieszania innej.

Oraz jeszcze ciekawsze, jeśli bajk stoi i ma prędkość 0km/h to podczas ruszenia bierze ustawienia z zakładek "MAX..." ale jeśli mamy większą prędkość niż 1km/h podczas dawania gazu to przestawia sie na parametry z pól "rated..."




Prace trwają, bo QS jak wywalał tak wywala :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

GT1500 i nie będzie problemów :lol:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Oke, cały dzień srogich testów:
QS + 80A sabek to jest niedobre połączenie... ale... zrobiliśmy mu ruskiego moda na 75A DC/300A i ustawienie ograniczenia na 450A fazowego i zamiata jak szalony :P
Niestety to jest sprzętowa przeróbka, no ale robi z najtańszego sabka wersję najdroższą, wiec w sumie jak komuś nie zależy na gwarancji i takie tam to działa i nie wybija kompletnie żadnych błędów. Tylko tzreba to robić z głową, bo nam jednego sabvotona odparowało :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

tas napisał/a:
sabvotona odparowało

A jeszcze w las nie wjechał, cholera :grin:
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Iskry się sypaly po płytkach :-)
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 02 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

tas napisał/a:
Obrazek

Siedzimy sobie od rana i zgłębiamy temat i odkryliśmy coś niezwykłego. W sterownikach bez boosta z 3 speed sterownik jako ustawienia prądu fazowego bierze parametr z okienka max phase current, a nie rated jak w instrukcji :D
Po prostu boost jest odpalony non stop.... normalnie można ustawić 200A w fazy...

Oraz... ustawienie prądu max innego niż maksymalny, czyli w przypadku 80A sterownika ustawienie mniej niż 200A uruchamia mechanizm łagodnego zwiększania prądu miedzyfazowego zamiast skokowego. Skutkuje to powstaniem charakterystyki przyśpieszania innej.

Oraz jeszcze ciekawsze, jeśli bajk stoi i ma prędkość 0km/h to podczas ruszenia bierze ustawienia z zakładek "MAX..." ale jeśli mamy większą prędkość niż 1km/h podczas dawania gazu to przestawia sie na parametry z pól "rated..."

Obrazek


Czy czasem testów tych nie robiliście na wersji (M) sabvotona ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

Tak, wersja M
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group