ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja z silnikiem w kole
Autor Wiadomość
Stanislaw 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Lip, 2017   Rejestracja z silnikiem w kole

Cześć

Marzy mi sie przerobienie motocykla na elektryczny z silnikiem w piaście. Licze wstępny kosztorys i zanim wydam pierwsze pieniądze chciałbym zapytać doświadczonych kolegów.
Mianowicie wypatrzyłem ciekawy silnik QS motor 8kw juz w feldze 17 calowej. Wiadomo, że przy rejestracji jest potrzebna tabliczka znamionowa. Pytanie w jakiej formie wysyła te silniki producent? Czy na silniku jest taka tabliczka, naklejka, czy może nic nie ma? Jak wyglądają Wasze doświadczenia w tym zakresie? Czy może udało by sie zrobić pomiar na hamowni i czy to byłoby wystarczającym dowodem mocy silnika?
Silniki w piaście spotyka sie w skuterach elektrycznych wiec może jest szansa przerejestrować moto na elektryczne pokroju zzr600.

Kolejne pytanie to cło i vat. Vat to wiadomo 23% ale jak jest z cłem? Z jakimi kosztami muszę sie liczyć? A może są w europie firmy które próbują konkurować ceną z chińczykami?

pozdrawiam
 
 
Stanislaw 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Skontaktowałem sie z QSmotor. Dostałem od nich takie zdjęcie:



I z tym zdjęciem odwiedziłem dwie okręgowe stacje kotroli pojazdów w Wawie. Na jednej dowiedziałem sie, że takie oznaczenie powinno być OK. Na drugiej odesłali mnie do inspekcji transportu drogowego. Wysłałem do nich zapytanie ale po kontakcie z osobą doświadczoną w rejestrowaniu pojazdów elektrycznych upewniłem sie, że nie powinno być problemów.

Pytanie teraz brzmi. ile wynosi cło na import silnika z Chin?
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

clo prawie nic , vat jest odczowalny odkwoty zakupu z kosztami przesylki obliczany jest vat , ale mozesz powiedziec chinczykowi by zanizyl kwote.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Wjedziesz w dziurę, pogniesz felgę i na jaką wymienisz?
To nie jest moto spalinowe, ten silnik to 20kg masy nie amortyzowanej, gięcie obręczy jest na porządku dziennym nawet po wjeździe na krawężnik czy szybszym pokonaniu progu zwalniającego :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Perszing1800 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 162
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

To już lepiej coś na szprychach i feldze moto.
_________________
Nie popełnia błędów Ten co nic nie robi;)

http://www.ermail.pl/link...CTYlT7Aj2YTjljX
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Ale ta felga jest chyba przykręcona w miejsce szprch, jak solię policzy otwory to by się zgadzało, że ma 36 otworów :razz:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

Mi to wygląda na jedną część jako obręcz z obudową (magnesami silnika) a śrubami są przykręcone boczne dekle silnika. Czyli pewnie nie ma możliwości zastąpienia tego szprychami. Może ktoś w internecie już to przerabiał.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

Możliwe, najlepiej to chyba pytać gości z QS czy w razie 'w' da się to przerobić na szpryche. A swoją drogą to w motocyklach jest tyle miejsca, że moze lepiej byłoby wstawić jakiegoś mida nawet chłodzonego cieczą i reszta zostaje standardowe... :razz:
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

Ja od zakupów 350Eur zapłaciłem 300 zł Vatu i cła , mimo że chińczyk podał śmieszną kwote. Po prostu nikt nie chce wierzyć, że towar jest mniej warty jak przesyłka, szczególnie ,że ta paczka będzie spora rozmiarowo. Każa Ci pokazać przelew , albo nalicza według swojego uznania.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

Urzędy celne gromadzą cenniki towarów, modeli choćby przy okazji zgłoszeń celnych podmiotów gospodarczych i mają coraz więcej tabel porównawczych. A szczególnie towar ciężki, objętościowo podlega skrupulatniejszej wycenie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

W sumie to ponad 20kg "złomu"... sam bym się zaciekawił :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group