ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
konstrukcja hulajnogi elektrycznej z silnikiem modelarskim
Autor Wiadomość
simsonek5 
początkujący


Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   konstrukcja hulajnogi elektrycznej z silnikiem modelarskim

Cześć! :wink:

Jestem Krzysiek i jestem nowy na forum, uprzedzam, ze przeczytałem tematy związane z hulajnogami elektrycznymi i potrzebuje waszej pomocy!
Jako student Mechaniki i Budowy Maszyn i w ramach pracy inżynierskiej chciałem zbudować hulajnogę elektryczną, napędzaną silnikiem modelarskim bldc o dość dużej mocy.
Generalnie muszę się przyznać, że niezbyt dobrze znam się na prądzie i łączeniu napędów z regulatorami. Głównym zagadnieniem pracy jest konstrukcja, w sensie mechanicznym, czyli przede wszystkim odpowiednio obliczona rama. I teraz mój główny problem, czyli wybór i zakup odpowiedniego silnika i regulatora oraz odpowiednie podłączenie i wysterowanie. Na początku w planach chciałem zastosować jakis bardzo mocny silnik typu outrunner klasy 50- 80cc o mocy około 5000w albo coś podobnego, jednak troche byłem sceptycznie nastawiony na zakupy z HK a w Polsce nie dostane takiego silnika. najmocniejszy jaki udało mi się znalezc to silnik FOXY G2 C5340-195 3770W 180KV na popularnym portalu aukcyjnym. Jednak po przeczytaniu tematów na forum troche zgłupiałem i nie wiem czy nie jest to zbyt duża moc. dodam, że hulajnoga będzie poruszać się też w terenie i po wzniesieniach.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!! :) w kolejnych postach mogę opisać konstrukcję, jednak przede wszystkim zależy mi na waszej pomocy w dobraniu silnika regulatora i pakietu. Konstrukcja jest w początkowej fazie budowy, więc jestem w stanie przystosować ją do mocowania odpowiedniego silnika.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Jak całość ma być tworzona pod kątem inżynierki to warto by było wyjść od solidnych obliczeń. Jakiś, dłuższy, czas temu budował na studia motocykl elektryczny i właśnie zaczął od obliczeń na moc i prędkość silnika biorąc pod uwagę opory powietrza, toczenia, zakładane przyspieszenie, rozmiar koła itp. Potem dobrać odpowiedni silnik z przekładnią, do tego ESC i odpowiednio wydolny akumulator, postawić na obliczonej, zaprojektowanej, i najlepiej, zasymulowanej w cadzie ramie. Na końcu tylko zebrać wszystko razem, opisać i praca inżynierska skończona :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group