ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
legalizacja roweru
Autor Wiadomość
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

po pierwsze gdyby było to mozliwe sfinasowałbym to sobie a nie tobie po drugie skoro szukasz sponsora-jelenia to znaczy że zdajesz sobie sprawe że sie to nie opłaca/ nie jest w zasięgu średniozamożnej osoby , Gdyby było tak jak to usilnie przekonujesz już dawno ktoś kto w małej kieszonce nosi drobne 25kpln na falkona zrobiłby to i się tu pochwalił tym wiec.. :P
 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

A w którym miejscu napisałem, że to się opłaca? Jest możliwe tzn. przepisy to dopuszczają (masz procedurę dopuszczenia jednostkowego), a nie że jest to opłacalne, jakiego rzędu są to stawki to już pisałem w oprzednich postach wraz ze źródłami - w skrócie jest możliwe, ale nieopłacalne

Cytat:

Gdyby było tak jak to usilnie przekonujesz

Tak, czyli jak? bo odnoszę wrażenie, że czegoś nie rozumiesz...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Nietrudno przewidzieć, że niemal każdy SAM "roweropodobny" nie przeszedłby badań wytrzymałościowych, zderzeniowych, homologacji aku itp. Pomijam dodatkowe sztuki które byłyby niszczone w czasie tych prób.
Na tym polega rzeczywisty problem, zę tylko SERYJNE produkty mają szansę przejść procedurę de facto unijną i żaden kraj nie będzie zainteresowany dopuszczać do ruchu takie pojedyńcze wynalazki, które potem miałyby mieć prawo jeżdzić równiez w innych krajach.
To mam nadzieję TY zrozumiesz.....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Apophis napisał/a:
... odnoszę wrażenie, że czegoś nie rozumiesz...

Oj rozumiem doskonale że nabijasz sobie posty nic więcej , bo jak to sam napisałes
Apophis napisał/a:
A w którym miejscu napisałem, że to się opłaca? Jest możliwe tzn. przepisy to dopuszczają (masz procedurę dopuszczenia jednostkowego), a nie że jest to opłacalne, jakiego rzędu są to stawki to już pisałem w oprzednich postach wraz ze źródłami - w skrócie jest możliwe, ale nieopłacalne
wiec ta dyskusja jest równie owocna jak dysputy o o tym jakie pozwolenia potrzebne są na budowe wieży Eiffela na księżycu która to jest możliwa ale nieopłacalna :P
 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Nietrudno przewidzieć, że niemal każdy SAM "roweropodobny" nie przeszedłby badań wytrzymałościowych, zderzeniowych, homologacji aku itp. Pomijam dodatkowe sztuki które byłyby niszczone w czasie tych prób.
Na tym polega rzeczywisty problem, zę tylko SERYJNE produkty mają szansę przejść procedurę de facto unijną i żaden kraj nie będzie zainteresowany dopuszczać do ruchu takie pojedyńcze wynalazki, które potem miałyby mieć prawo jeżdzić równiez w innych krajach.
To mam nadzieję TY zrozumiesz.....

Masz na to jakieś źródła, dowody czy tylko sypiesz tezami? obstawiam to drugie, bo część tych bzdurnych tez mogę obalić z marszu, chociażby to:
Cytat:

Pomijam dodatkowe sztuki które byłyby niszczone w czasie tych prób.

Cytat:

Dopuszczenie jednostkowe polega na badaniu jednego, konkretnego egzemplarza pojazdu i stwierdzeniu, czy pojazd ten spełnia wymagania określone przez MTBiGM w Dz. U. z 2013 r., poz. 408 – tekst jednolity - Obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 15 grudnia 2014 r. ogłoszone w Dz. U. z 2015r., poz.148 w sprawie dopuszczenia jednostkowego pojazdu (link).

źródło: https://www.its.waw.pl/82...ednostkowe.html

Cytat:

Oj rozumiem doskonale że nabijasz sobie posty nic więcej , bo jak to sam napisałes

taa skończyły się argumenty merytoryczne, więc sięgamy po argumentum ad personam... żałosne...

Cytat:

wiec ta dyskusja jest równie owocna jak dysputy o o tym jakie pozwolenia potrzebne są na budowe wieży Eiffela na księżycu która to jest możliwa ale nieopłacalna :P

Jeśli jesteś fanem na forum jakiejś space-urbanistyki projektującym bazy na marsie/księżycu, to może i będzie miała sens, ale skoro dla Ciebie nieopłacalne = niemożliwe to już twój problem - ot typowa dychotomia myślenia
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

problem twój polega na tym że wiesz że to jest nieopłacalne ale juz nie widzisz że dalsze dumanie jak i gdzie to zrobić przy zaistnieniu pierwszego warunku jest bezsensu, podobnie jak strata czau na szukanie urzędu i procedur , pozwoleń na budowę wieży Eiffela na księżycu przy świadomości że się to nie opłaca:P kumasz ???
 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Inc0 napisał/a:
problem twój polega na tym że wiesz że to jest nieopłacalne ale juz nie widzisz że dalsze dumanie jak i gdzie to zrobić przy zaistnieniu pierwszego warunku jest bezsensu, podobnie jak strata czau na szukanie urzędu i procedur , pozwoleń na budowę wieży Eiffela na księżycu przy świadomości że się to nie opłaca:P

oj wybacz guru, że inne rzeczy mają dla mnie sens niż dla Ciebie...
dla mnie akurat ma sens chociażby, w celu obalenia głupiej tezy "nie wiem, jak to zrobić/jest to nieopłacalne, a więc jest to niemożliwe", albo dla samej satysfakcji posiadania takiej wiedzy, bo temat jest interesujący. Kumasz? - jak dla Ciebie nie ma sensu to po co uczestniczysz w dyskusji?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Apophis napisał/a:
jak dla Ciebie nie ma sensu to po co uczestniczysz w dyskusji?
wiesz mamy wolność słowa i takie , a w skrócie BO MOGĘ. Kumasz ? :P
Apophis napisał/a:
oj wybacz guru

twoimi słowami :P
Apophis napisał/a:
....
taa skończyły się argumenty merytoryczne, więc sięgamy po argumentum ad personam... żałosne...


Apophis napisał/a:
...dla samej satysfakcji posiadania takiej wiedzy, bo temat jest interesujący

heh widzę że jesteś jednym z tych natchnionych badaczy dla których sensem dociekań wszelakich jest dociekanie dla samego dociekania .
Jak wcześniej wspomniałem trollować się możemy do końca świata ale co mi tam ubaw mnam po pachy podaj mi choć jeden przykład osoby która zalegalizowała własnoręcznie zbudowany e-bike jako SAM czy cokolwiek innego którego choć jeden parametr wykracza poza ustawowe kryteria dla roweru elektrycznego chętnie sie zapoznam z doswiadczeniami praktycznych aspektów tematu który tak ładnie nam tu kwitnie bezposrednio u kogos co ma cos konkretnego do powiedzenia anie tylko pierdu pierdu dla samego pierdu pierdu :P
 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Inc0 napisał/a:

heh widzę że jesteś jednym z tych natchnionych badaczy dla których sensem dociekań wszelakich jest dociekanie dla samego dociekania .

no i? przeszkadza Ci to?
ty za to widzę jesteś jednym z tych, którzy wypracowali sobie swój światopogląd i trzymają się go kurczowo, a jakąkolwiek próbę podważenia ich "teorii", czy prośby o dowody traktujesz jako atak na swoją rzeczywistość



Cytat:

Jak wcześniej wspomniałem trollować się możemy do końca świata

to sobie trolluj, ja nie mam takiego zamiaru, jestem cierpliwy i konsekwentnie będę Ci wy wytykał błędy poznawcze, może w końcu zmądrzejesz :P

Cytat:

podaj mi choć jeden przykład osoby która zalegalizowała własnoręcznie zbudowany e-bike jako SAM czy cokolwiek innego którego choć jeden parametr wykracza poza ustawowe kryteria dla roweru elektrycznego chętnie sie zapoznam z doswiadczeniami praktycznych aspektów tematu który tak ładnie nam tu kwitnie bezposrednio u kogos co ma cos konkretnego do powiedzenia

I to ma według Ciebie dowodzić niemożliwości zarejestrowania SAM'a? bo jeśli tak to dalej się pogrążasz:
korelacja != przyczynowość - to że nikt nie rejestruje samów, nie oznacza że nie jest to możliwe - równie dobrze może to być kwestia opłacalności (i zapewne jest - odpowiednie źródła już podałem)

Cytat:
anie tylko pierdu pierdu dla samego pierdu pierdu :P

no tak, ktoś wytyka Ci błędy, jakie popełniasz więc jest to "perdu pierdu"
może ty byś się tak wysilił i wrzucił jakieś źródło na poparcie swoich tez zamiast krytykować sam fakt dociekania prawdy i wymagać tylko od innych, a od siebie nic? bardzo proszę: podaj mi choć jeden przypadek kogoś, kto rejestrował SAM'a i napotkał problem nie do obejścia, który całkowicie blokuje możliwość jego rejestracji (i nie mam tu na myśli problemów typu "nie opłaca się")
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Apophis napisał/a:

..ty za to widzę jesteś jednym z tych, którzy wypracowali sobie swój światopogląd..
trafniej sie nie da odpowiedzieć niż twoimi własnymi słowami :P
Apophis napisał/a:


no i? przeszkadza Ci to?

XD


Apophis napisał/a:

to sobie trolluj, ja nie mam takiego zamiaru.

właśnie sam to robisz luzuj szorty XD
Apophis napisał/a:

I to ma według Ciebie dowodzić niemożliwości zarejestrowania SAM'a?..

.... to dowodzi tego że ... się nie opłaca ..... ale ty dalej tego nie zakumałeś ... chyba zbyt wiele od ciebie wymagam :P
 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Inc0 napisał/a:

.... to dowodzi tego że ... się nie opłaca .....

o czym pisałem już wielokrotnie, ze źródłami włącznie, ale widać przeceniłem twoje możliwości :P

jak widać nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją tylko lubujesz się w wycieczkach osobistych - cóż trolluj dalej, mnie to nie rusza
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Apophis napisał/a:
Inc0 napisał/a:

.... to dowodzi tego że ... się nie opłaca .....

o czym pisałem już wielokrotnie, ze źródłami włącznie, ale widać przeceniłem twoje możliwości :P
lepiej niż ty sam sobie ci nie odpowiem wiec:
Apophis napisał/a:

jak widać nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją tylko lubujesz się w wycieczkach osobistych - cóż trolluj dalej, mnie to nie rusza
... a wręcz bawi XD ale życzę ci sukcesów w poszukiwaniu jedynie słusznej prawdy a gdy ja poznasz papieru w garści potwierdzającego legalizacje twojego e-bike :) pozdro
 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Inc0 napisał/a:

. a wręcz bawi XD ale życzę ci sukcesów w poszukiwaniu jedynie słusznej prawdy a gdy ja poznasz papieru w garści potwierdzającego legalizacje twojego e-bike :) pozdro

heh ;) widać nic do Ciebie nie dotarło, ale cóż nie będę się powtarzał po raz setny tylko odeślę do postów wcześniejszych, pozdro :P
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

chlopaki wyluzujcie. Jednym zdaniem jest to mozliwe ale nieoplacalne i to podsumowuje caly ten watek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group