ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryfikacja składaka
Autor Wiadomość
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   Elektryfikacja składaka

Szanowni Koledzy.

Mam silnik Bafanga BBS02 750W.
Chciałbym go zamontować albo do jakiegoś Krossa Flex 3 albo do Wigry 3 lub 7.
Czy ktoś proszę ma jakieś z tym doświadczenia?
Co mam kupić (jakiego składaka) i z jaka ilością biegów? Jedni radzą 3 biegi, inni 7.
Nawet nie wiem czy suport jest odpowiedni do tego silnika - czy da się go zamontować do składaka?
Chciałbym spokojnie kulać się na działkę, po ubitej prostej leśnej drodze, miejskiej ścieżce rowerowej.
Byłbym bardzo wdzięczny za radę, nie mam kogo zapytać, nikt nic nie wie.
Dziękuję.
 
 
grzegorz2012 
początkujący
grzegorz2012


Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   

Witam,
Nie posiadam silnika jak kolega ale mam dwa flexy 2 zelektryfikowane, silnikami przekładniowymi na przód ale to i tak super sprawa. Moje egzemplarze przeszły również mechaniczne przeróbki, zmiana szczęk i klamek hamulcowych na avidy5 oraz finalnie zamontowana z tyłu piasta sram dual drive z kasetą 11-32, oponki schwalbe big apple 2,15 i sztyca siodełkowa suntour NCX i jest super jazda.
Silniki drogą kupna nabyte od kolegi "glebora" z forum, aku 10s 6p z lekkim pedałowaniem pozwala na przejechanie minimum 75-80 km pewnie można więcej ale dupa czasem nie pozwala na więcej mimo sztycy z amortyzacją.
Ogólnie przedni napęd i aku z tyłu daje dobry rozkład masy np. gdy trzeba gdzieś wnieść rower ale można się również po schodach delikatnie wciągnąć napędem, lekko popychając rower do przodu korzystając z manetki. Prędkość jest zadowalająca jak na składaki i małe koła, składanie i trzymanie w mieszkaniu oraz przewóz w kombi bezcenne.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   

Ja uzywam Kross/Grant Ametyst 24 cale. Silnik przód, zasilanie do 600 W. Przerzutka planetarna tyl 3 biegowa, przy okazji sprawne hamowanie. Prędkość max ok 38 km.
Po zmianie blatu/zębatki przedniej na 52z a tyl 16 lub nawet 14 z, prędkość dochodzi do 42-44 km na godz. Rower sprawdza sie w wielu miejskich i podmiejskich warunkach, no i zlozony do bagaznika zapewnia dodatkową 'mobilność' urlopowa.
Jeżeli akceptujemy taką prędkość max oraz z założenia wspomagamy lekkim lub silniejzsym pedalowaniem, uważam ze jest zbędna przerzutka 7 biegowa. Start rowerów elektrycznych jest na tyle szybki że nie ma potrzeby tylu biegów, są wręcz przeszkodą w sprawnym przyspieszaniu. Nogi na tyl a silnik z przodu dają nawet w takich małych konstrukcjach, zaskakujący odjazd.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   

Dziękuję.
I nadal mam jedno pytanie, może ktoś wie.
Mianowicie, czy Bafang BBS02 750W (innego nie posiadam) wejdzie mi bez problemów do suportu (bez kolizji z innymi elementami, np. ramą) do Kross Flex 3 lub Wigry 7?
A może ktoś ma Bafanga BBS02 w Kross/Grant Ametyst 24 cale (też jest fajny)?
Czy ktoś montował akurat taki silnik do takich składaków?

(14.08.'17) No więc zamówiłem Wigry 8. Ma standard suportu BSA.
 
 
jarek_rk 
początkujący


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 21
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Coś mi się wydaje, że się koledzy trochę nie zrozumieli. Kolega klient, ma mida 750W, którego planuje zamontować w składaku. Ponieważ zamówił i pewnie już posiada Wigry 8, ciekaw jestem czy montaż już miał miejsce i jak się sprawuje.
750-watowy mid do takiego roweru to pewnie potężny moment obrotowy...
Czy Twój rower jest już zelektryfikowany?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group