ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
zestaw z silnikiem 36V750W Goldenmotor
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lip, 2011   

Z tarczowych na linkę avid bb5 z tarczą 180 lub 200mm lub avid bb7. Pierwszy tańszy ale ciut trudniejszy w regulacji i ma droższe klocki. Drugi lepszy i tansze klocki ( wiekszy wybor) ale troche drozszy. Z hydraulicznych w zasiedzie kazde z tarcza 180 plus beda dosc skuteczne.
Z V-braków polecam znów ąvidy. Siłą modulacja najlepsze chyba. Ale duży minus - orginalne klocki nikną w oczach. Jeśli masz vbraki i ci slabo hamuje to raczej kwestia klocka i lub regulacji niż rodzaju hamulca.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 678
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 22 Lip, 2011   

Hydrauliki do zapoznania się z hamulcem tarczowym w rowerze zdecydowanie nie polecam (przynajmniej na początku) lepiej zapodać większy klocek na zacisku i opędzić to zwykłą linką hamulcową, będzie taniej i bezpieczniej :)
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Trool
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lip, 2011   

Mam avid BB7 z tarczą 203 rower z lekkością zatrzymuję z jednym palcem na klamce :) BB7 mają klocki które są używane w hydraulikach, no i są uważane za najlepsze mechaniki, na początku miałem wątpliwości co wybrać ale jednak najlepsze mechaniki są lepsze od cienkich hydraulików :)
 
 
krolik144
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

Tomasz_kombi mógłbyś sprawdzić i powiedzieć ile Ci w powietrzu koło kręci max obrotów czy km/h na 48V? Jadąc z góry 40 km/h jak włącze max to nie czuć, żeby już cokolwiek przyśpieszał. Chyba, że to wina akumulatorów
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Jestem na wczasach więc nie mam jak sprawdzić.
Czy masz możliwość pomiaru napięcia podczas jazdy ?
 
 
krolik144
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

No w sumie jak przymontuje sobie miernik na taśmie to jak najbardziej. Nagram filmik z pomiaru prędkości i napięcia jak będę miał czas :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group