ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Spalony sterownik kt60v 45a
Autor Wiadomość
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 30 Cze, 2021   Spalony sterownik kt60v 45a

Czy ktoś może postawić jakakolwiek diagnozę co mogło być przyczyną spalenia sterownika? Podłączyłem wszystko, włączyłem wyświetlacz ktlcd3, wsiadłem pojechałem i jakieś 3 min było ok a pod górę jak dodałem mocniej gazu rower jakby stracił moc ale jechał dalej, wróciłem wyłączyłem go popatrzyłem czy przewody się nie zwierają i na moje było ok. Znów włączyłem pojechałem i było ok 5 minut po czym rower stracił moc i za chwilę wszystko się wyłączyło. Koło się ciężko kręciło jakby się fazy zwarly, Odłączyłem baterie, podłączyłem i coś w stetowniku trzasnęło, szybko znów odlaczylem baterie. W domu odlaczylem i rozebrałem sterownik i wygląda tak jak na foto w załączniku.

IMG_20210629_135211.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 174 raz(y) 4,19 MB

 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 335
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Śro 30 Cze, 2021   

Z jakim silnikiem był podłączony?

Co do diagnozy to o ile silnik jest całkowicie sprawny, przewody dobrze połączone i bez zwarć to po prostu mógł chiński tranzystor który to jest podróbą markowego tranzystora odmówić posłuszeństwa i stąd utrata mocy. Możliwe że od samego początku niedomagał ale jazda po prostej mu nie wadziła dopiero pod górę spowodowało jego przegrzanie.

Następnie twoje dalsze próby (skoro koło się ciężko kręciło to już któreś tranzystory były zwarte) spowodowały kolejne straty.

Trzeba odczyścić, wyciągnąć uszkodzne tranzystory, sprawdzić ich sterowanie, zmienić wszystkie tranzystory w gałęzi i powoli to uruchamiać.

Trudny i kosztowny temat i możliwe że po wymianie znowu strzeli ( bo inne tranzystory które przeżyły też często się przegrzewają i za niedługi czas mogą ulec uszkodzeniu).

Jak się znasz to naprawiaj.

edit:
A jak wygląda płyta z drugiej strony?
Czy bateria ma bezpiecznik?
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 30 Cze, 2021   

Silnik mxus 30h7x9

Sterownik zamówiłem już nowy nie będę się bawić w naprawiane tego starego

Bateria nie wiem czy ma bezpiecznik ale trzyma takie napięcie jak powinna mieć

Czy możliwe jest ze podłączyłem źle fazy lub Halle i dlatego tak się popaliło? Ewentualnie zamieniłem plus z minusem?

Czy w takim wypadku rower wogule by ruszył?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Też uważam, że miałeś pecha i trafiłeś na bubla. Ciekawe czy oni to w fabryce w ogóle testują po zmontowaniu? Z wyrobami myfriendów jest tak, że pierwsze minuty po odpaleniu to test prawdy :smile: Jak nic nie jebnie to bedą działać. Myślałeś o reklamacji? Czasem na ali wystarczy zdjęcie wysłać i wysyłają nowe lub oddają kasę albo kupony.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
sky 
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Krk
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Ostatnio KT jakoś dziwnie padają. Założyłem koledze dokłdanie taki sam sterownik i padł po 18km. Na szczęście kupiony nexunie, więc zwrot kasy bo nie mają sinusa na stanie.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

sky napisał/a:
Ostatnio KT jakoś dziwnie padają. Założyłem koledze dokłdanie taki sam sterownik i padł po 18km. Na szczęście kupiony nexunie, więc zwrot kasy bo nie mają sinusa na stanie.

To nie wina sterownika tylko silnika gdyż te "mastodonty" o mocach kilowatowych nadają się jedynie do jazdy po płaskiej drodze względnie do jazdy z górki. Pod górę pobierają taki prąd, że żaden sterownik tego nie wytrzyma bo chociaż mosfety przeważnie wytrzymują prąd 70A ale tylko chwilowo a 5 minut jazdy pod stroma górę,bez ograniczenia prądu w sterowniku powoduje, że padają "jak muchy".
Kiedyż wreszcie ludki zrozumieją, że silniki bez przekładniowe o mocach kilowatowych to już staroć i przeżytek.
 
 
sky 
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Krk
Wysłany: Śro 14 Lip, 2021   

Nie wiem co to ma do tematu. Jak pisałem sterownik padł niemal od razu. Ustawiony na max czyli 45A. W nexunie gwarancja uznana, nie podano przyczyny. Ze względu na brak na stanie oddane pieniądze. Nowy sterownik kupiony od innego sprzedawcy działa bez problemu już ponad 200km i ciągle rośnie.
Za to w innym rowerze inny przypadek, padł LCD3, znowu czeka mnie odsyłanie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group