ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Supermoto na Falcon V2
Autor Wiadomość
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Śro 20 Gru, 2017   

Ciekawe jaka odleglosc jest od suportu do siedziska w tym vectorze, na zdjeciu korba jest poziomo ale wyglada ze zeby pokrecic to trza mocno nogi zadzierac
 
 
Wolan 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 22
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: Śro 20 Gru, 2017   

na razie bardziej jak pitbike wygląda, przód mogłeś dac z sendy, rieju itp było by ciekawiej, tylny amor powietrzny za dużo nie pożyje w takiej kostrukcji
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Śro 20 Gru, 2017   

Mi trochę motorynkę przypomina :grin: ( nie mam na celu nikogo obrazić)
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Śro 20 Gru, 2017   

Haha :lol:
To normalne ze jednym sie podoba innym nie. Na nikogo nie mam zamiaru skakac za to :wink:

Przod jest od yamahy TZR50 2008r i raczej nie bylo by roznicy miedzy nim a derbi czy rieju :wink:

Mial przypominac super moto czyli robie cos na styl crossa na szosowych oponach na malych felgach a wg mnie tak wyglada :razz:

Czy motorynka? No coz jest zgrabny maly :twisted: cos w stylu tao tao 125 :mrgreen:

Zobaczymy jak bedzie na koncu efekt jak uzbroje we wszystkie owiewki i obudowy.


PS
Tomas
To sa glosniki Jamo, ale szczegolow ci nie powiem nic. Dostalem je kiedys :razz:
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Pon 01 Sty, 2018   

(Ja tam juz po swietowaniu nowego roku) :lol:

Dzis robilem testy maszyny na sterowniku 72080 i flux i przyznam ze pozytywnie mnie zaskoczylo i to na lipol 67v pakiecie z mniejego projektu :lol:

No ALE jednak zdalo by sie wiecej.
Jest ktos na forum kto przerobi sabka 72080? Czy najlepiej sprzedac i kupic przerobionego 72150?


I jeszcze jedno pytanko czy w Falcona wejdzie pakiet 22s20p?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 01 Sty, 2018   

Wejdzie ale bez koszyków więc straszna lipa. Do tego nie będzie działać hamowanie regeneracyjne, potrzebne niestandardowe ładowarki, wyższe prądy na ogniwo bo mniej P, więsze grzanie, wyższe średnie prądy z aku (bo jedzie kilka km/h szybciej)
A np 20s22p poza jazdą 5km/h wolniej prócz klejenia ogniw nie ma powyższych wad, mniejsze średnie prądy z aku, więcej P to wyższa żywotność aku, mniejsze grzanie, standardowe łatwo dostępne elementy itd itd

Zabieram się od dłuższego czasu za poradnik jak przerabiać sabvotony SVMC072080 -> SVMC072150. Chodzi o to, że takie przeróbki nie robi się aby odblokować prąd z aku i nagle zamiast 80A ssać z aku 150 :P
Te przeróbki robi się po to, aby odblokować prąd miedzyfazowy. Po prostu sterowniki 80A mają go na poziomie 100-200A zależnie od wersji i aby ustawić 200-400 trzeba modować.
Ale prąd z aku pozostaje na poziomie MAX 100A przecież :)

Bardzo dużo ludków mylnie uważa, że przyśpieszenie to tylko prąd z aku. To nie jest prawda, można było się o tym przekonać np na ostatnim zlocie kiedy falcona 80A z aku 200A międzyfazowego próbowały dotrzymywać tępa maszyny po 150A z aku i była bieda, w końcu się udawało ale trzeba było na to ze 100m. Tak to działa w praktyce, nie dawajcie nakręcać niepotrzebnie w cyferki, ampery waty bo to daje nieadekwatnie mało względem kosztów i późniejszych problemów technicznych :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Pon 01 Sty, 2018   

No, ale ,ale przeciez tak jak spotykam nie szukajac daleko konstrukcje Arka ktore maja przykladowo 22S16p
I do tego sabka 200A no to daje do myslenia.

Gdzies tam trafil mi sie na olx falcon na 22S20P tez na 273 i 72150 i widzisz.


Chcesz powiedziec ze 20S22p bedzie praktycznie mialp takoe same osiagi co 22S20P?

Jak w Dieslach gdzie nie do konca ma znaczemie moc czyli Konie mechaniczne a Moment obrotowy?

Moze i tak byc tylko mi sie wydaje, ze to jak np z osiagami Audi A8D3 4.2TDI 2008R VS BMW X5 F15 3.0 Biturbo
Ktore ma mniejszy silnik ale jest lepiej doladowane i ma takie same a nawet tyciu tuciu lepsze osiagi...

Ale w A8 mimo wszystko jest to lepiej odczuwalne i lepsza frajda z jazdy bo wynika to z potencjalu silnika gdzie ta moc i moment obrotowy(kluczowy) jest uzyskiwana w innym przedziale obrotow :smile:
 
 
Bajoniks 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 91
Skąd: Lubliniec
  Wysłany: Pon 01 Sty, 2018   

22s stosujesz po to aby maksymalnie wykorzystać to co daje sabvoton, z matematycznego punktu osiągniesz większą moc oraz minimalnie większą prędkosć. A jak wiadomo w biznesie liczy się też marketing, więc cyferki tym bardziej przemawiają im są wyższe.
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Patent na swiatlo stopu z Led COB cieply bialy i termokurczka czerwona :mrgreen:


darmowe zdjęcia na allegro

Efekt koncowy wypas hehe
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Śro 03 Sty, 2018   

czy sabvoton jest tak zrobiony ze faktycznie starczy tylko stacyjka do wylaczania zasilania?

czy jednkak na + z bat lepiej dac zabezpieczenie wylacznik??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group